Aktuálně: 3 960 inzerátů203 954 diskuzních příspěvků18 182 uživatelů

Příspěvky uživatele

kometa

kometa
kometa 24.08.2023, 13:22:58 xxx.xxx.147.163
lesnizinka:

😄😄😄

Áno, v dnešní době jdete k psychologovi s nezvladatelným děckem a dostane se vám rady: do 6 let ho do ničeho netlačte, on nemá vyzrálý mozek, buďte trpěliví, on z toho vyroste. No nevím, jinak je chytrý jak opice, jen má tyhle stavy, kdy jak s prominutím de.il tisíckrát dokola opakuje jednu věc, co chce a musí nutně zrovna teď dostat. Večer volala nasr…mamka, že včera to bylo pitíčko, nějaké to v tom pytlíčku, co mu kupují naproti v hospodě. Nekoupila, nechala hodinu řvát(brácha jel do práce😉)

Teda Jani, já myslela, že jsi se jen tak otřela, brnkla o motor. Tak  tohle fujtajbl ti nezávidím, ještě v tomhle horku spáleninu, au, au😢Ty gázy se stříbrem jsme používaly u babči na hojení diabetické nohy a super. Ano, taky jsme to šetřily kde jak, i papírky používaly, stříhaly na menší kousky atd. Jsou fakt dobré. 

Ne, ne Buggyro, proti vám dělám houbeles, to jsem jen měla záchvat práce, protože už několik dní jsem nedělala takřka nic. A jak mě potěšilo, že tak slunko nepere, tak jsem honem honem využila, že jsem schopná fungovat a dělala kde co😉A s další nejbližší prací to vidím až na příští týden😉Bože jak já se těším na normální počasí👍 


Mozek se vyvíjí do 30 let. To jako do té doby se nesmí na to dítě tlačit? Dobře, tak dle psychologa do šesti. Jak z toho vyroste, když se mu ve všem ustupuje? A pak se takový rozjívenec pošle do školy? A hodí na krk učitelkám?

kometa
kometa 24.08.2023, 13:14:54 xxx.xxx.147.163
Doron:

Jj, já to ani nerozporuju, jen říkám, že pohnutkou nemusí být peníze.

Ale věřím i tomu, že někteří lidé prostě nesouhlasí s chovným trendem, kde se třeba klade větší důraz na exteriér než povahu ( a někdy i zdraví bohužel )  a dělají si to po svém. Vzpomeňme třeba, co se stalo s dobrmany, jak někde psala inspektor Pišišvor, jsou už prakticky pracovně nepoužitelní..

Vašeho plemena se to zrovna netýká, ani choďáků, které má, tuším, balu.

Poradci chovu také nemusí být vždycky kompetentní, vždyť všechna ta znetvořená kratkolebá plemena anebo NO se zrůdně zkosenou zádí vznikli pod taktovkou poradců chovu a rozhodčích, kteří je oceňovali.

Pamatuju, jak před čtyřiceti lety, měli majitelé boxerů na výstavách problém , když jejich psi měli moc dlouhý čumák. I frbulové měli ještě čumáky a nechrochtali.. 


Tak nějak. Je to prostě složitý. Už jsem psala, že kamarádka si cíleně pořídila bezPP kinga španěla. Protože má čím dýchat.

kometa
kometa 24.08.2023, 13:10:24 xxx.xxx.147.163
Buggyra:

Tak já bych vlastně ani kozu mít nemohla už kvůli tomu nádoji. Vždyť já bych teda kozu s kůzletem dojit nemohla, kdybych kůzle nezabila. Ten litr denně bych sebrala právě tomu kůzleti… No a pak teda bych mohla dojit ty dva litry (neměla bych určo kdovíjakou přebornici, navíc bych nekrmila kdovíjak furiantsky) denně, no ale jen tři čtyři měsíce. A pak bych zase byla třičvrtě roku na suchu. No a samozřejmě bych to dojila zrovna v létě, kdy naše spotřeba mléka prudce klesá. Je vlastně možné tu kozu dojit přes zimu? Jako že ji připustím kdoví kdy, aby to vyšlo, porodit ji nechám třeba v červnu-červenci, a v říjnu bych si začala dojit? Vyšlo by mi to akorát tak do ledna (v zimě bude určitě ta dojivost snížená) a pak bych byla zase na suchu. Takže druhou kozu, připustit tak, aby kůzle vypadlo v září, říjnu, a tak by se mohlo navázat dojením od ledna, a snad by to vykrylo tu zimu… Jde to tak?

To už radši ty krávy, kde když teleti seberu litr, tak si ani nevšimne…


Ony ty kozy mají sezónní říji na podzim, což tak vychází na ta velikonoční kůzlata (jehňata). Když byste chtěla “rodit” červen - červenec, tak by se musela říjet leden - únor a to už asi nebude. Ani září - říjen - to se právě začínají prskat. Na prodlužující se den reagují kobyly, malí přežvýkavci to mají naopak.

kometa
kometa 24.08.2023, 13:05:16 xxx.xxx.147.163
balu:

To vám kecali - landseer čistě bílý není přípustný - standard na www.cmku.cz

BARVA: Základní barva srsti je jasně bílá s černými plotnami rozmístěnými na trupu a zádi. Krk, hruď, břicho, přední nohy od loktů dolů, zadní nohy od kolen dolů a ocas musí být bílé. Hlava je černá. Za žádoucí znak, který by se měl upevňovat chovem se považuje bílá oblast tlamy s bílou, symetrickou, nepříliš širokou lysinou, která dělí masku na dvě půlky. Stříkání v bílém podkladu, které se dosud vyskytuje, není vadou, ale je třeba je chovem omezovat.


Tak mi paní kecala. Kdybych to štěně opravdu chtěla, tak si nejdřív něco nastuduji a pak se zeptám i tady, abych nenalítla. A než bych se někam rozjela. Vím, že podvodníci umí být přesvědčiví. Jinak by nikoho nepodvedli, že jo.

kometa
kometa 24.08.2023, 13:02:11 xxx.xxx.147.163
Buggyra:

kometa: no, může vám do toho něco být, ale musíte řešit se zadavatelem inzerátu. Nikoli s majitelem webu, který poskytuje služby. Ono teda množit psy bez PP není nezákonné, takže pokud dotyčný inzerent neporušuje přímo pravidla webu, není na jakém základě mu ten inzerát smazat. Web poskytuje službu, nesmí ji poskytovat diskriminačně, i přesto, že není placená, a musí mít transparentní pravidla pro její používání.

Tož pohoršovat nad bPP chovem se můžete, ale musíte se pohoršovat vůči lidem, kteří to chovají, a ještě jen tak na morální úrovni, asi jako když já se pohoršuji nad kuřáky na veřejných prostranstvích, ale nemůžete jim jaksi upírat nějaká práva nebo tak.


Však já to s nimi vždycky nejdřív řeším - viz reakce výše. A některé inzeráty tím pádem ani nenahlašuji.

Ale ty hodně křiklavé, aspoň pro mě, ano. Jako už podruhé ta mainská koťata, “čistokrevná bez PP”, kde je nepapírový i kocour, který jako MCO ani nevypadá. Zadavatel se mi neozval.

Prostě jsou mi milejší inzerenti, kteří na rovinu přiznají, že prodávají (darují) křížence.

Ale nebojte, postupně se umírňuji.

kometa
kometa 24.08.2023, 12:53:35 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Dobrý den, když bych si koupila mládě leguána zeleného, bude možné ho ochočit do fáze, že na mě bude vklidu ležet třeba na sedačce u televize a nechá se hladit nebo to nemá toto zvíře souzeno?


Odpoví povolanější. Ale plazi obecně si tak max zvyknou na manipulaci, ale hlazení u televize většinou neocení. A jak píše Buggyra, ony to někdy nemusí ani ty kočky.

U každého zvířete bychom měli respektovat jeho povahu.

kometa
kometa 24.08.2023, 12:51:19 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Ahoj, jsou pro koně vhodné řepkné řízky? Mám možnost ze zemědělského družstva odebírat přímo z vaku, co přináší koním? V družstvě je dávají dojnicím. Díkes.


Viz výše.

Spousta majitelů je krmí. ALE - dovolila bych si zdůraznit, že je potřeba zajistit jejich namočení a nabobtnání před zkrmením. Mám s dovolením Horsany foto v patologii, jak vypadá žaludek koně, kde tak neučinili.

kometa
kometa 24.08.2023, 12:44:16 xxx.xxx.147.163
assil:

No a jaký teda konkrétně praktiky klubu jim vadily?


V prvním případě to byl landseer, který původně nebyl uznán v čistě bílé formě. A tudíž takoví jedinci nedostali PP. Teď už to údajně jde.

Ve druhém pomerian, kde chovatelé nesouhlasí s výstavami, na kterých se poměřují s ostatními plemeny špiců.

Heleďte, mně je to jedno. Jestli si někdy pořídím psa, tak to bude útulkáč. Mě jenom zajímá, co k tomu ty chovatele vede. U psů i koček. 

Většina na mé otázky stejně nereaguje. Případně mě slušně pošle do háje.

kometa
kometa 24.08.2023, 12:39:42 xxx.xxx.147.163
hmn:

plemeno = PP
plemeno = PP
plemeno = PP

neboť plemeno = dědičnost, genetika

bodka

plemeno bPP je v podstatě oxymorón

a to kolem - zdraví, povahy a jánevímco je problém lidí, ne PP


Ano, čistokrevný pes bez PP je oxymoron. Přesně tohle ve svých odpovědích zmiňuji.

Ale když jsem tohle vlákno zakládala a vyslovila prosbu (je-li to možné) ohledně smazání inzerátu, kde hledali ženicha pro bezPP fenu, tak se do mě někteří pustili, že mi do toho nic není.

Tak nevím.

kometa
kometa 24.08.2023, 12:31:41 xxx.xxx.147.163
assil:

Jo, to je oblíbený plk a lež, kdybyste se zeptala jaké konkrétní praktiky, tak budou akorát koktat a mlžit. Je to fakt jak přes kopírák.


S některými jsem si povídala i přes telefon. A kdybych nějaké štěně/kotě opravdu chtěla, na jeho základě bych dojela i na osobní pohovor. Nebylo žádné mlžení ani koktání.

Moje zkušenost.

kometa
kometa 24.08.2023, 12:24:59 xxx.xxx.147.163
Doron:

Mám pořád nějak potkany spojený se špínou a nemocema, snažím se, aby je psi nechytali..


A tak jsou zase proti nemocem očkovaní, ne? Psi a kočky prostě hlodavce loví. Sežráním se tolik nenakazí. To bychom nemuseli řešit přemnožené kuny a lišky.

kometa
kometa 24.08.2023, 12:22:43 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

…… no ne jenom vůli potkanům to není, o psovi uvažujeme delší dobu a kalamita potkanů naše rozhodnutí jenom utvrdila…….oni k nám lezou od souseda, ten chová čuníky a potkani tam mají rej a nic s tím nedělá.


Viz výše.

 Ideální je nějaký teriér, ale ti mají zase svoje ale. Jinak myši a potkany vám bude lovit každý pes. Teoreticky. I když čivava asi úplně ne…

kometa
kometa 24.08.2023, 12:16:13 xxx.xxx.147.163
Myšička:

Dobrý den, mám od jara zakrslého králíčka. Je to náš mazel, věnujeme mu všechen volný čas ale nemůžeme jej mít kvůli alergii jednoho z členů uvnitř. Je venku v zahradní králíkárně s ostatními klasickými králíky, jen má svůj kotec. Může být takto venku držen i přes zimu když bude mrznout nebo menší králíček potřebuje více tepla? Děkuji moc za vaše úžasné rady.


Kamarádka má zakrslíky v kotci v nezateplené koňské stáji. Bez průvanu. A zvládají to. Jenom musí mít dost sena a čistou vodu.

kometa
kometa 24.08.2023, 11:48:19 xxx.xxx.147.163
balu:

A dělá to proč? Z lásky k plemenu? Ne! Pro prachy. Protože je příjemné, že si psi na sebe takto aspoň něco vydělají - podle intenzity krytí, klidně každé hárání, když je to bez PP, tak to nikdo nehlídá a neuhlídá, i kdyby chtěl.


Už jsem párkrát na takový inzerát odpověděla. A reakce jsou tak nějak stejné - nesouhlasíme s praktikami klubu, tak produkujeme štěňata bez PP. Se zdravotními vyšetřeními. 

Neříkám, že je to dobře nebo špatně. Protože nevím. 

kometa
kometa 23.08.2023, 20:17:44 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

To máte asi pravdu, bere se ve velkém do skladů, po 10 kg kbelíkách, ale měl by být k dostání i v drobnoprodeji v menším balení. Účinkuje na myš domácí, potkany a krysy. Zjednodušeně řečeno účinkuje na myši v hospodářstvích, vně budov, stodol atd. Neúčinkuje ale na polní hraboše, kteří se teď hojně vysyktují i na zahradách, na ně je potřeba Stutox II postavený na vojtěškových granulích, kde je jedovou složkou fosfid zinku.

Jak moc je jedovatý k necílovým organizmům je debata vedoucí dlouhé roky. Druhotná otrava čápů, racků nebo zajíců, o kterých se často mluvilo při hraboší kalamitě před pár lety nebyla snad nikdy potvrzena. Moc na ni nevěřím. Aby byl jeden zajíc otráven, musel by zkonzumovat 30 granulek jedu. Pokud zemědělci aplikují podle návodu pár granulek na noru, musel by zajíc prochodit velkou plochu a sbírat granule, kdy by se mu asi po desáté granulce udělalo špatně takže by přestal se žraním. Hraboš se otráví i po sežrané půl granulce, takže když čáp sežere otráveného hraboše, nemůže mu to nic udělat. 

https://eagri.cz/public/web/ukzuz/portal/sance-ze-stutox-zabije-psa-je-miziva.html

hromadný úhyn byl sváděn na jed na hraboše, nakonec bylo potvrzeno toto:

https://www.idnes.cz/brno/zpravy/uhyn-racek-chechtavy-mutenicke-rybniky-ornitologove-jed.A230403_162654_brno-zpravy_krut


Proč by antikoagulans nezabral zrovna na hraboše? To se mi nezdá. Bavíme se o Norat G?

Ad Stutox - zajímalo by mě, jestli byste zůstal v klidu, kdyby takovou granulku ochutnalo vaše dítě.

kometa
kometa 23.08.2023, 20:13:51 xxx.xxx.147.163
Amel:

Dobrý den ,  již jednoho koně vlastním žije v režimu 24/7 a je to Hucul super Konik . Ale přece jen má v kohoutku 145 Cm já mám 170 Cm a Konik už je starší a tak mu shanim mladšího kámoše nejlépe výška 160 a víc koníka bych měla na toulky přírodou a velice me bavila hubertova jízda ke konim dojíždím 4krát týdně a krmím trávou a senem na zimu trochu mysli poraďte prosím jaké plemeno je pro me to nejvhodnější .


Trochu se ztrácím. Vlastníte koně a teď mu sháníte kámoše. To byl doteď sám? A současně dojíždíte - kam? A krmíte trávou a senem - a čím jiným?

kometa
kometa 23.08.2023, 20:08:09 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Dobrý den…..jaké psí plemeno je nejlepší na lov potkanů???????? Přemnožily se nám ☹️……je na to nějaké speciální plemeno nebo je to spíš kus od kusu bez ohledu na plemennou příslušnost?


Kde se přemnožili? Proč se přemnožili?

Přikláním se k Sardullah.

kometa
kometa 23.08.2023, 18:48:45 xxx.xxx.147.163
Bl:

Ahoj, prosím vás jak je to se zbarvením blue merle. Když je fenka blue merle nesmí se křížit se psem blue merle pokud se nepletu? A co se psem red merle? Jde o border kolii. 


Když pustíte psa BOC na fenu BOC, to přece není křížení. 

Jinak viz výše. Nejlépe nerozmnožovat.

kometa
kometa 23.08.2023, 16:08:40 xxx.xxx.147.163
sharingan:

Ano, používá. Např. ze současné inzerce na bazoši: https://zvirata.bazos.cz/inzerat/172979077/kachnicka-mandarinska.php

Kupírování křídla to technicky je také, v praxi u ptáků tolik nevyužívané jako “křídlování”. Zní to lépe, u “kupírování” je i laikovi hned jasné, že = zmrzačené. 

Termín se ještě tuším používá třebas při lovu - křídlovaná kachna/husa/bažant = trefení broky do křídla a neschopní dalšího letu.

Termín “amputace” u letek jsem ještě neslyšel, to je jako amputace vlasů😀


Amputace vlasů. Výstižné přirovnání.

kometa
kometa 23.08.2023, 14:03:36 xxx.xxx.147.163
Ivus:

Čemu to vadí (u skotu)? Naše tele ho asi má (má jako 5 cecíků, z toho jeden menší). Zatím nám všichni řekli, že to je vpohodě a že to ničemu nevadí, že prostě bude nefunkční. Velká kráva máma má normálně 4.


Viz výše (ančovička a roklanka). Potencionální riziko mastitid. Nežádoucí i z hlediska chovatelského.