Tyrolský honič
Tyroler Bracke
Tyrolský honič
Tyroler Bracke
Původem je Tyrolský honič potomek původních keltských honičů, který je rozšířen po celém alpském regionu. Je výborným stopařem a slídičem. Šlechtění čistého plemene bylo zahájeno kolem roku 1870 v Tyrolsku.
Tyrolský honič je ideální, nenáročný a robustní pracovní pes pro lov v hustě zalesněném a horském terénu, a to i v extrémním počasí. Tyrolský honič je nasazován na stopu individuálně jako hlasitý slídič pří lovu zajíců a lišek a po nástřelu jako barvář při dohledávání jakékoliv lovné zvěře. Tyrolský honič je mezi barváři mistrem, zejména pro dohledávání v nepřehledném vysokohorském terénu.
Je to charakterní a náruživý lovec s jemným čichem, který samostatně a vytrvale vystavuje a loví zvěř, které jde hlasitě a odhodlaně po stopě. Má i výborně vyvinutý orientační smysl.
Je to vášnivý lovec, který patří jen do rukou zkušeného myslivce, nikoliv začátečníka v oblasti kynologie- Tyrolský honič vyžaduje důslednou výchovu a speciální výcvik lovecké strategie. Poté se i ochotně podřizuje, a pokud je odborně myslivecky veden, stává se z něj dokonce i příjemný doprovodný pes, který může pobývat v rodině myslivce. Jeho hrubá a silná srst vyžaduje po majiteli tohoto plemene pouze minimální péči.
Názvy ve světě
Tyrolský honič
Anglicky: Tyrolean Hound, Německy: Tiroler Bracke
Mohlo by vás také zajímat
Německý honič, Vestfálský jezevčíkovitý honič, Lucernský honič, Rakouský krátkosrstý honič, Plavý bretaňský honič, Velký modrý gaskoňský honič, Francouzský bílo-černý honič, Francouzský bílo-oranžový honič, Francouzský trikolorní honič
Foto: http://www.vjagd.at
Tyrolský honič Základní informace
- Oficiální zkratka v ČR: TH
- Výška v kohoutku: 44-50 cm
- Hmotnost: neuvádí se
- Délka života: 12 let
- FCI: VI. - Honiči, barváři a příbuzná plemena
- Číslo standardu: 68
- Využití: společník
Taxonomie
- Říše: Animalia - živočichové
- Kmen: Chordata - strunatci
- Podkmen: Vertebrata - obratlovci
- Infrakmen: Gnathostomata - čelistnatí
- Nadtřída: Tetrapoda - čtyřnožci
- Třída: Mammalia - savci
- Podtřída: Theria - živorodí
- Infratřída: Eutheria - placentálové
- Řád: Carnivora - šelmy
- Podřád: Caniformia - psotvární
- Nadčeleď: Canoidea
- Čeleď: Canidae - psovití
- Podčeleď: Caninae
- Rod: Canis