Mnohobarvý jizni, horsky, zelenopask. i zlutohlavy jsou uplne v pohode, ty se dají přirovnat k australským papouškům, u tříbarvých je to trochu horší, ale patagonci nebo mniši jsou horší.
Vliéry s obkladačkami mám jenom dvě, ale lorie do ně dávám jenom když už nemám jinou volbu. Já používám voliéry se dřevěnou konstrukcí, na zadní straně bambus, na zemi hobliny a vše v pohodě. Čeleď Loriidae čítá něco kolem 150-ti druhů a poddruhů, přičemž každý druh má specifický hlasový projev, nejhlučnější je bezesporu rod Lorius. Nkt. ptáky naopak neuslyšíte. Pokusím se udělat zvukové nahrávky hlasů mých ptáků.
Luboš,ako je to s trusom u vtakov keď je riedky,to musíš mať klietky obložené obkladačkami a dlažbou a sprchovať to každý deň?A aký je ich hlasový prejav-môžeš to prirovnať k iním papagajom?
Domácí vaječnou míchanici mě mí ptáci neberou, ale většině ostatních kolegů ano, takže zkusím ještě průmyslově vyráběnou. Jinak ke hnízdění je stimuluji, jak už bylo zmíněno zeleným krmením a dále také moučnými červy. Dále v době hnízdění předkládám ptáků větší krmnou dávku, zvyšuji vlhkost a teplotu.
Své mladé krmí "nátrávením" potravy z volete jako ostatní ptáci.
Peroqe
brano
Peroqe
brano
Peroqe
Své mladé krmí "nátrávením" potravy z volete jako ostatní ptáci.
Stickers
Nepřihlášený uživatel