Dobrý den, nějak se mi zdá, že vaříte všechny ary najednou v jednom kotli. Byl by prosím takový neřešitelný problém při uvádění vlastních zkušeností uvést také o jaký druh ary se jedná? On je totiž ohromný rozdíl třeba mezi arou zelenokřídlou a arou červenoramennou, a to rozdíl nejen ve velikosti.
U posledního příspěvku ani netuším, jaký druh komentujete. Pokud by ovšem mělo zůstat z nějakých důvodů neznámo a který druh se jedná, pak je tato diskuse spíše v tak obecné, nic neříkající rovině až je téměř zbytečná.
Já mám doma párek Nobilisek. nejprve jsem měl samici a po roce k ní přibyl samec.Oba jsou krotcí, umí mluvit pár slov a zařvat si umí opravu parádně. Hlavně když přijdu domů s práce tak chtějí pustit z klece a lítat si po bytě. Neustále je mám na rameni a už bych je neprodal, jsou to nádherní a chytří ptáci ale vyžadují každodenní péči a to několik hodin. Asi jako každé zvíře které si koupíme..
asi bude lepší si zajít do knihovny nebo prodejny knih a něco si přečíst, když člověk hledá tak celkem dost najde i na síti.
už se skoro bojím další otázky od vás.
První obrázek jsou ary kanindy - ara glaucogularis, na druhém snímku je ara harlequin - kříženec ary ararauna a ary zelenokřídlého. Tito kříženci jenž bývají plodní jsou dost velkou modní záležitosti v US, kde jsou i ceněni obvykle více než ten dražší z rodičů. Kříží se všechny druhy větších arů, počínaje arou vojenským. Mi je známo 13 různých způsobů křížení velkých arů, všechny tyto "produkty" mají svoje pojmenovaní a někteří působí velmi pěkně./např. camelot, milicat nebo emerald/.
Kaninda by se mohl nyní pohybovat mezi 75 a 100tis. kč za kus, cena rok od roku nepatrně klesá. Po ceně těch různých kříženců nějak nepátrám, nejsem v obraze.