Ta modrá řada škrabošek vypadá dobře a určitě při selekci je dobrý start k tomu, dopracovat se "svých" kvalitních jedinců ve vlastní řadě.Držím palce. Cone
Zdravím Vás pane Šiška. Jak jsme se bavili o těch ptácích s hroznou úpravou opeření atd., tak mohu říci, že jsem opravdu velice pečlivě vybíral. A chtěl bych všem poradit, pokud si budete pořizovat nějaké jedince, tak se dívejte i na ostatní jedince u chovatele. Pokud bude mít přírodní i modré ptáky a přírodní nebudou pěkní a budou mít oranžovou náprsenku, tak je menší pravděpodobnost, že jeho modří ptáci jsou kvalitní. Ale na druhou stranu jsem třeba narazil na pani z Ostravy, která měla pěkné přírodní ptáky s čistě žlutou náprsenkou a tak jsem neváhal a po pečlivém výběru si vybral modrého jedince. Ale na druhou stranu jsem narazil na člověka, který mě začal ukecávat. JÁ MÁM 60 PÁRŮ A.ŠKRABOŠKOVÝCH A TI JSOU TAKOVÍ A TAKOVÍ. No prostě, už podle toho člověk pozná, že jde spíše o množitele. Důkladně jsem se podíval na jeho ptáky a ptáci vypadali asi takto. Někteří prokousnutý zobáky, konkrétně modří ptáci měli nožky od hovínek i opeření. Od takového člověka jsem okamžitě šel dál. Opravdu je důležité si všímat různých detailů a pečlivě vybírat. Zatím mám tedy alespoň menší základ, který v brzké době budu rozšiřovat o další modré jedince.
Zase se to tu zastavilo, tak pokračuji svým chovem.
Bohužel fotky jsou hodně zkreslené. Fotím mobilním telefonem s přisvícením a na fotkách vypadá, že jsou modří ptáci, ale jsou to tmavomodří, proto mne omluvte.
Takže na této fotce je zleva zelený pastel (momentálně přepeřuje), dále pak 3 tmavomodří ptáci, dále pak nějaký pastel modré řady asi tmavomodrý pastel, dále je tam tmavomodrý 1f fialový (možná 2f), pak nádherný modrý pastel a nakonec je tam vidět úplně napravo agapornis růžohrdlý.
Další foto. Je tam vidět i pár agapornisů růžohrdlých. Skořicová samice na tom byla velice špatně. Měla zadržené vejce, ale podařilo se mi ji zachránit a snad, už je mimo ohrožení.
Dobrý večer pane Hála, zajímalo by mě těch 9ks modré řady je taženo v kolika krevních liniích?Kolik větví - ne páru - z nich můžete složit? Zdravím Cone
Dobrý den. Nevím zda jsem vás dobře pochopil, ale ptáte se asi jak moc jsou ptáci příbuzní. Fakt je ten, že nikdy nenakupuji od chovatele více kusů. Vždy jen jednoho, maximálně dva, které mají odlišné kroužky, tak abych se vyhnul nákupu příbuzných ptáků. Proto někteří ptáci pochází ze Slovenska, někteří z burzy v Hodoníně, Uherského hradiště a Přerova. Co mám své odchovy, tak je to asi 5 jedinců, které jsou spárovány, tak aby nebyli příbuzní. K těmto účelům si vedu důkladný deník, kde je vše od snesení vajíčka, líhnutí mláďat po čísla a barvu kroužků, jaké pár odchoval mutace a kam ptáci putovali popřípadě k jakým účelům.
Pokud jsem vás pochopil špatně, tak se omlouvám a zkuste prosím upřesnit váš dotaz.
To je dostatečný základ. Táké vedu u tarantíků evidenci pomocí karet a různých barev kroužků.Ke svým odchovům mám v plánu a již částečně i zamluveno použít odchovů od tří chovatelů a pak se uvidí. Jen čekám jaké pohlaví budu potřebovat, něco do budoucnosti mám ještě v budkách, a také zaleží jací budou velikostně.
No každopádně počítejte s tím, že bych si někdy v budoucnu od vás koupil nějaký odchov. Protože mám v plánu si pro radost složit alespoň jeden pár. Ten můj známí je taky odchovává od 3 pár, takže bych eventuelně složil i dva nepříbuzné páry. Jsou to překrásní ptáci. Fandím vám.
Takže může začít má specializace. Teď mi konečně zahnízdil jeden pár od kterého si hodně slibuji. Ne nadarmo se říká TRPĚLIVOST PŘINÁŠÍ RŮŽE. Snad se podaří od nich odchovat.
A zde je na fotce pár nalevo je sameček pravděpodobně fialový pastel (fotka je přisvětlena, takže to na fotce vypadá trochu jinak než ve skutečnosti) a napravo je samice, která má vyvýšené místo u kloaky, takže je jasné, že ještě bude snášet. Samička je tmavomodrá 1f fialová.
A pokud by tedy sameček byl Fialový pastel, tak bych odchoval i 1f a 2f violety a všechny mláďata budou štěpit do pastelových, takže jsem zvědavý. Každopádně si nějaké nechám pro svůj další plánovaný chov.
Dobrý den pane Hála chtěl bych se zeptat trapí mě problém u agapornisů f a š loni jsem dal budky v tuhle dobu ve vnitřních prostorech ale bohužel se mi pokaždé stalo že zhruba okolo 15 dne zárodky ve vajíčku odumírají.Letos jsem to zkusil u páru škraboškačů které jsem si přivezl v létě pár je 3lety ale venku v nových podmínkách nehnízdil po umístění budky v zimovišti snesla samička vejce seděla pevně ale dopadlo to jako loni.teplota je kolem 15 stupnů a budku vlhčím rozprašovačem.Kde může být problém.Děkuji za odpověd a chovu zdar