škraboškový lutino?
Asi bych doporučil tohoto jedince pářit s přírodním jedincem, tak aby vznikly štěpitelné mláďata na lutino a pak pokračovat.
Dále bych porovnal tohoto jedince s jedincem agapornise škraboškového. Protože agapornis škraboškový je cca 15 cm velký, zatím co agapornis hnědohlavý je přibližně 13,5 cm, nebo 14 cm velký, teď si přesně nejsem jistý. Každopádně by měl být viditelně menší. Protože se jedná o lutino jedince, který pokud není párován se silnější mutací, tak by měl být značně menší, proto bych ho raději porovnával například s šedou mutací a. škraboškového, která je dost prokřížena a pokud není opět párována se silnější mutací, tak by měl být pták značně menší. Proto bych porovnával právě tyto mutace. Blbě by se tento jedinec porovnával například s přírodním, nebo modrým jedincem, kteří jsou geneticky nejsilnějšími a postavově většími ptáky.
Momentálně ještě pro tarantíky je plus , že je nejde s něčím přikřížit / mínus jsou mutace, jednak je jich málo a jsou barevně málo atraktívní.Příjemný večer Cone
Jinak co se týče křížení a. hnědohlavého, tak zde bych si troufnul říci, že značná část chovatelů zrovna u tohoto agapornise to nedělá nevědomky, ale spíše záměrně. Protože už při pořizovací ceně musí být většině chovatelům divné, že je tento agapornis dražší. Jinak tomu je když jeden chovatel ani neví, že vlastní a.hnědohlavého a prodává ho za a.škraboškového v tomto případě bych se přiklonil k tomu, že je to nevědomky, ale při rozmluvě z více zdroji na burzách jsem například od jednoho chovatele zjistil, že chce záměrně křížit olivového agapornise škraboškového s agapornisem hnědohlavým. Je to hlavně proto, že se chtějí za pomocí transmutací dopídit k novým mutacím agapornise hnědohlavého. Ano určitě mají dobrý záměr jenže tohoto křížence musí pak alespoň 5 generací křížit s čistým ptákem, aby ustálili danou mutaci. Jenže co se asi stane s 5 generacemi kříženců? Samozřejmě putují dále do chovu neznalých chovatelů a pak teprve v tom nastává zmatek.
Co se týká agapornise Etiopského(taranta), tak mě velice lákají, ne kvůli mutacím, ale celkově, protože se mi moc libí. Jsou velcí, mají jiné nároky a už to, že nejsou tak snadní na odchov to chovatele láká. V chovu mi nejde o mutace, ale spíše o to co se mi líbí a například v chovu a.škraboškových se snažím dopídit k co nejkvalitnějším jedincům, ale jde to prozatím pomalu. Je to běh na dlouhou trať což mi sdělil i pan M.Rašek který překládal novou knihu o agapornisech. Jeden známeý pravidelně odchovává a. etiopské od tří pár. Co se týká vašeho olivového jedince, tak by mě zajímal váš další záměr s tímto jedincem. Jak budete dále pokračovat s tímto jedincem?
Přeji mnoho zdaru.
Co se týče těch mých tarantíků, mám záměr jeden pár přírodní a několik / asi tak 5 až 7/ párů vytvořit v kombinaci přírodní/F1 a F1/F2. Mám již představu o velikosti i u tm.zelených.Nedával bych olivu na olivu.Jinak si ji i sourozence ponechám a pokusím se zaobstarat vhodné protějšky.Ne vše, co se nabízí mi vyhovuje.Možná ke 30 jsem jich odchoval od 6ti párů, a jdou zmenšit, což není žádná novinka.Pořizoval jsem před léty ptáky ze 7 různých zdrojů, nepříbuzných.Ale i tak dělám doteď selekci a mám pro sebe použitelné nyní jen 2 páry.
Pro pana Šišku: Taky bych nedoporučil oliva x oliva. Třeba někdy dojde k tomu, že si od vás nějaké kusy pořídím, ale prozatím je to hudba budoucnosti. Přeji mnoho zdaru.