Všichni střední australští papoušci, snad s vyjímkou neofem. Zkuste tady na stránkách pohledat, už jsem to tady několikrát psl a je to tady hodněkrát probrané.Kdyby jste nic nenašel, tak něco bude na ifauna.cz
nasi zimu vetsinou snesou papousci australie. Nejvetsi otuzilci jsou asi mnisci. jinak v zime venku muzete mit i rozely, korely, andulky, papousky zpevave, nadherny, kralovsky a dalsi. Samozrejme plati, ze musi mit silne bidla, aby si mohli prikryt nozicky a misto, kde na ne nefouka a kde nemaji pruvan a nesnezi nebo neprsi.
Oni by všichni ptáci brali teplotu v zázemí nad nulou. Takovou aby jim nezamrzala voda. Pokud mají zimu ve své domovině tak to nejsou celé týdny neřku-li v posledních letech měsíce, mrazů a hlavně také inverze.
Orina má pravdu. Sačí se podívat na klima, ve kterém ti určití ptáci žijí a nenajdete tam nic, co by se podobalo naší zimě. Jinak, já mám také některé ptáky venku. Tahle zima bude asi poslední. Snad se mi totiž podaří dostavět další část voliér. A co se těch patagonců a mnichů týče, tak bych to viděl na stejno. Mám je vedle sebe a nepozoruji rozdílné reakce na teplotu.
pro 168.4 : Kde prosím bydlíte, že je u Vás několik měsíců -20 a přes den -10 ??
Pro huga: Je pravdou, že by papoušci neměli trávit venku když je pod nulou a zamrzá voda. Ale i přesto je fakt, že drtivá většina chovatelů " austrálie " to nedodržuje a papoušci venku jsou. Ale má to své pravidla. Větší průměr bydel, zakryté stěny min. igelitem atd.
pro Jinšíka: O tom,že je letošní zima krutá nemusíme diskutovat. Dnes v noci bylo kolem 20st. a nechtěla bych a hlavně nedopustila bych,aby moji papoušci byli venku.A hlavně-šlo o něco jiného.
Dobrý den. Věčné téma, které nikdy nekončí :). Debatu způsobem: chovám venku, obhajuji odolnost, chovám vevnitř obhajuji opak, mě přijde naprosto zbytečná. Chtělo by to debatu více o biotopech. nadmořských výškách a proměnlivosti podmínek prostředí,ve kterém papoušci žijí. Poté může nastat plnohodnotná a profesionální debata. Ovšem nedovolím si nepodotknout, že pokud si někdo myslí, že když ptáci přežijí v zimě, tak jim to vyhovuje. To už bysme mohli opravdu věřit, že to ten Jirka Bushů s tím Irákem myslel opravdu dobře, ale to už je asi mimo téma.Proč nejít do debaty o zimě s podloženými argumenty, ale pouze s obhajobou?
pro admina: Pane Pokorný, díky Vašemu zásahu cenzurou, nemá diskuze opět hlavu ani patu. Opět připomínám, že jste slíbil, že nebudou příspěvky beze stopy mizet. Proč zmizel příspěvek pana Šišky ? Jeho názor nemá žádnou váhu ? A částečné promazávání taky není moc fér. Vlastně určujete, jakým směrem se má diskuze ubírat. Ano, jsou to Vaše stránky. Ale už se mi zdá, že to s cenzurou trochu přeháníte.
Trochu jsem ty příspěvky poupravil a probral. Omlouvám se, že u nich není CENZUROVÁNO, příště bude vše jak má být.
Jinšík: Coneho příspěvek jsem vymazal, protože reagoval na pozvánku na chat, kterou jsemt aké vymazal, tak je jasné, že by to nedávalo logiku, kdyby tu příspěvek zůstal. Oslovím 3 stálé přispívající mailem, zda nebudou mít zájem cenzurovat diskuzi. Jinak si ale myslím, že jsem příspěvky upravil tak, aby dávaly smysl a nebyly z nich cítit útoky. Že určuji jakým se má diskuze ubírat směrem je pravda, protože kdyby tomu tak nebylo, tak se to jenom hádá, příspěvky k tématu nemažu.
Orina, výjmečně s Tebou nesouhlasím a to s tím, jak jsi psala, že člověk by taky venku nevydržel. Nemůžeš srovnávat lidi s papouškama. Třeba Lední medvěd žije ve velkých mrazech a nic mu to nedělá. Samozřejmě, papoušci nežijí tam kde on, ale za tu dobu, co jsou chováni ve volierách si Austrálie zvykla na zdejší klima a snáší ho podle mě docela dobře. Podle mě je i dobré, aby papoušci takto promrzli, protože to aspoň zlikviduje bakterie a červy. Kdyby jsi viděla venku moje penanty, tak by jsi podle mě změnila názor. I v největších mrazech se koupou a blbnou ve sněhu. Ve vodě se koupu hned jak jí vyměním a potom jsou naprosto zmrzlí, ale očividně jim to nevadí. Nejdřív jsem o ně měl strach, ale toto zimní koupání mají rádi. V pohodě byli venku i minulou a předminulou zimu, stejně jako teď. Nedělal bych to, kdybych viděl, že trpí, nebo něco podobného, ale opravdu jim to nevadí.
Fylip
Nemohu s tebou Filipe souhlasit, tím že papoušci promrznou se nezlikvidujií červi a bakterie v papoušcích, ale pouze se zlikvidují různé zárodky v promrzlých výletech.. Pokud jim to nevadí, jak píšeš, tak určitě jim to nejde k duhu, moc by mě zajímala seriozní vědecká studie srovnávající po delší dobu Australii zimovanou v mrazech se skupinou zimující kolem nuly nebo do max. -5°C. Ale myslím, že žádné takové srovnávací pojednání u nás publikováno nebylo.
Pane Šiška, toto jsem někde četl (snad v nějakém starém čísle časopisu?) a myslí, že by to i mohla být pravda, ale jistý si tím nejsem, protože tomuto nerozumím, tak to nebudu nějak zarytě obhajovat. Moje austrálie si ale zimu opravdu vyloženě užívá, nevím jak u jiných.
Ono je něco jiného když si užívá austrálie zimu a když si -10° užívaji pyrury nebo agapornisové - u někoho. Kdysi jsem četla od chovatelů věty, že byla taková zima že andulky padaly venku z bidýlek až jenom cinkaly. Tak pak nevím co si mám z těch vět vybrat a jako zavilý pesimista vyberu vždycky to horší.
Dobrý den. Mráz nemůže opravdu zlikvidovat bakterie nebo červy v papouškovi, jelikož tyto bakterie a červi jsou narozdíl od ptáků pořád v teple a to v těle ptáka. Osobně si myslím, že určitá tolerance či určitá mez přizpůsobení existuje, ale z exotického ptáka tučňáka neudělá nikdo. Věřím, že austrálie zimovaná kolem nuly může být ve velmi dobré kondici a poté může s oteplením přicházet přirozeně do toku, avšak opravdu tuhé zimy nemůžou přinést nic dobrého nebo si to jenom neumím představit.