Dobrý den chtěl sem se zeptat jestli by bylo dobré dát do voliéry v květináči slunečnici a nebo klasy.Co by bylo lepší dát je tam až kdyby se dala konzumovat a nebo hned co bych je zasadil? děkuji.
Dle meho je to dobry napad take to tak delam ale vse nez to tam dam tak to necham narust co mozna nejvic de nebo alespon par centimetru . . protoze jakmile to vyklici a ptaci se ktomu dostanou tak uz nic nevyroste ... Hann
Nechápu váš dotaz. Chcete dát ptákům výhonky rostlinek prosa a slunečnice a nebo chcete dát, už zralé klasy senegalského prosa a koláče slunečnice. Pokud máte na mysli rostlinky, tak slunečnice je vcelku zbytečná, protože moji ptáci se ji netknou. Když nebudou mít výhonky prosa, tak se pustí do plevele ve voliéře. Pokud máte ve voliérách normálně hlínu (zeminu), tak bych nic nesadil. Pokud máte vybetonované voliéry, tak ptákům postačí, když jim dáte pampelišku, žebříček, ptačinec, žabinec, lucerku, kopřivy, černobyl a další vhodné rostliny.
Ano přesně, tak. Zralé klasy žlutého prosa, ale i červeného senegalského prosa jsou velice vhodné a to i například klasy černého čiroku jsou velice oblíbeny.
Červené klasy senegalského prosa, jsou velice vhodné v době krmení a odstavu mláďat.
Kopřivy na podzim suším ve stínu,z vysušených rostlin stáhnu rukou listy a semena a propasíruji to přes hrubší sítko. V zimních měsících v době odchovů tuto kopřivovou moučku dávám na naklíčené nebo máčené zrní a také přidávám do dokrmovacích směsí pro ruční odchov.Cone
Pane Šiška ze svým pozorováním nejsem zatím tak daleko, aby mohl konstatovat, že mláďata po kopřivách lépe tráví. Dle mého určitě pozitivně působí, protože čím je strava pestřejší tím je to lepší. Akorát bych měl obavy cokoliv přidávat do směsích pro ruční dokrmování. Protože přeci jenom jsou speciélně navrženy a určitě jsou vyváženy a nepotřebují žádné doplňky. Ale to je jen můj názor. Třeba se pletu a opravdu je velice prospěšné přidávat kopřivy i do směsích pro RD. Tento rok jsem na kopřivy zapomněl. Mám na půdě staré z minulého roku, ale ty si už neodvažuji podávat. Tento rok jsem více úsilí věnoval zamražování rybízu, jeřabin a šípků. Co mám ale ověřeno je to, že pestrá strava se odvíjí na kvalitě mláďat. Dělal jsem pokus u kakariků. Jedno hnízdo jsem krmil, naklíčeným + vaječnou míchanicí, jablka, mrkev. Další hnízdo jsem krmil to samé + kiwi, pomeranče, mandarinky, banány, jablka, hrušky, mrkev a bylo to viditelně poznat na mláďatech. Co se týká kopřiv, tak určitě jsou vhodným doplňkem stravy.