Já je mám ve vnitřních voliérách a protože jsou v nich nově, tak jim v noci svítím, aby nepanikařili - protože to tam ještě neznají. Ale jinak jim přes den nepřisvěcuji, ani v zimě - mají dostatek denního světla. Ale v noci přisvěcuji, jen tak aby viděli, protože bez světla mi často v noci panikařili, lekali se (mám andulky a korely, nevím jestli to dělají i jiní papoušci)
Přes zimu mám pap. ve vnitřních prostorech a přisvěcuji jim. Mám spínací hodiny, které svítí od 8:00 do 11 hodin, pak maj dostatek denního a dále svítí od 15 hodin do 19 dovečera. Teď budu instalovat automatické stmívání protože zhasnout naráz opravdu pro ptáky neexistuje, to by se potloukli.
Bude to znít možná divně, ale já svítím ptákům po celý den. Když chtějí spát, tak strčí hlavu pod křídlo. Dříve jsem zhasýnal na noc, ale není to moc dobré řešení. Kvůli mé pracovní době jsem nucen krmit ptáky večer na což si vcelku zvykli a problém je ten, že když jim zhasnu, tak samice co sedí na mláďatech se buďto nestihnou nakrmit a nebo se nestihnou vrátit do budky. Řešil jsem to zaháněním samic do budek, protože ráno když jsem rožnul, tak v některých klecích jsem našel vaíčka snesená na zemi místo, aby byly v budce. Rozhodně asi nejlepší řešení by bylo pomalé stmívání.
zdravim jak pise Zbynek to automaticke stmivani je opravdu skvely napad, protoze kdyz mam pusteneho papouska a dela se sero a chci roznout vzdy se dost lekne . a nebo jak pise Hicks tak proste nechat porad svitit . . . Hann
Včera jsem zhasínal, ale jak píši musel jsem zahánět, některé ptáky co sedí na vajíčkách a další problém vidím v tom, že někteří ptáci místo na bidle jsou zavěšeni na pletivu, což taky není nejpohodlnější. U ptáků mi svítí bludička (orientační světýlko) i tak to nepovažuji za dobré východisko. Já osobně bych se třeba ani na časový spínač nespoléhal. Jedině, jak zde bylo napsáno. časový spínač + stmívací zařízení s velkou prodlevou stmívání.