- Příspěvek #113962
- Nahlásit
Kdepak Kristýno. Domnívám se, že jste vyfotila ŽLUNU ZELENOU. Patří mezi šplhavce, mezi datlovité. Porovnejte si svou fotografii s fotografiemi na odkaze:
Kdepak Kristýno. Domnívám se, že jste vyfotila ŽLUNU ZELENOU. Patří mezi šplhavce, mezi datlovité. Porovnejte si svou fotografii s fotografiemi na odkaze:
Zdravím, souhlasím, že to je žluna. Možná je to mladý pták ještě ne úplně vybarvený, ale to z fotky není moc poznat.
To jsem vyfotil 15.5.2015 v Hlučíně na vypuštěném kruhovém bazénu v areálu štěrkovny.
Nedokáži tohohle opeřence pojmenovat. Pomůžete?
Pro AlfAdek:
Tak jste vyfotil vrubozobého ptáka s názvem druhu HUSICE NILSKÁ. Je to v ČR druh nepůvodní, ale ornitologové už ví, že se k nám tento druh v současné době rozšiřuje. V české přírodě prý nepůsobí žádnou škodu a je tedy obohacením naší přírody. Přikládám odkaz na internetový článek o husici nilské:
http://www.rozhlas.cz/priroda/zvirata/_zprava/husice-nilske-dobyvaji-evropu--542737
Ještě další odkazy:
J.M.:Odpověď na příspěvek uživatele AlfAdek z 16.05.2015, 19:07:41
Prosil bych o určení. Foceno v Chropyni na Zámeckém rybníku.24.5.2020
Tak Vaše fotografie zřejmě znázorňuje kachnu POLÁK VELKÝ ŠEDÝ (zrzohlávka).
Mládě žluny zelené
gazd: Milý Honzo, focení zvířat v přírodě je neskutečně náročné na čas, velké zkušenosti a především na velice kvalitní vybavení, které je více jak stotisícové. I kdyby jsi měl k dispozici takovéto vybavení, tak ti bude takřka k ničemu bez letitých zkušeností. Z tvé otázky je zřejmé, že již pouhé základy focení jsou mimo tvé vědomosti. O focení se dá na internetu načerpat mnoho informací, ale tento web je spíše jiného zaměření. Jinými slovy, focení a vedení fotodokumentace k chovatelství zajisté patří, ale výuku focení bych hledal rozhodně jinde. G.Z.
Chtěla bych reagovat. I obyčejným zařízením ( telefon, kompakt ) se dají ulovit zajimavé fotky. Nejsou to fotky "do knížky", ale pro radost určitě.