Dd, dozvěděla jsem se , že existují 2 fomry tohoto papouška. Můžete mi napsat, jaké to jsou a jaké jsou mezi nimi rozdíly? Na jaře bych si ho ráda pořídila. Děkuji Marta
Dobrý den. Existují tři formy. Poicephalus gulielmi gulielmi. poicehalus gulielmi fantiensis, poicephalus gulielmi massaicus. první dvě formy jsou u nás chovány. Gulielmi gulelmi je o něco větší a znaky na hlavě křídlecha nohavičkách mí spíše do červena. Fantiensis je menší, světlejší a znaky spíše do oranžova.
Dobrý den. myslím si, že nějaké větší rozdíly by zde neměly být. Mám pouze Fantíka. fantíci se mi líbí více co se týče barevného kontrastu,ale to už záleží na vkusu člověka. jednou bych chtěl i větší formu.
Mně se též líbí barevně a zdají se mi takoví buclatější, ale to je asi jen zdání. Tak děkuji za informaci. Doufám, že prcka pořídím do 5. tisíc. Ráda bych si ho dokrmila. Děkuji
Dobrý den,
Taky sií chci v létě koupit konžské. Chtěl bych nejspíš guilemy, ti se mi líbí víc, ale nechci je za každou cenu, takže kdyby se byla nějaká dobré šance na fantiencisi, tak bych si koupil místo guilemy třeba i je. Jinak massaicuse bych mněkdy chtěl vidět. U nás je jich ale málo (tuším 2 páry?) a neviděl jsem je ani v Holandsku ve Zwolle.
fylip
Ještě by mě zajímala jedna věc, terá je z jiného ranku. Je pravidlem, že čím je papoušek nenápadnější, obyčejnější, tím je chytřejší a učenlivější. Nebo spíše jsem to měla říci takto, čím je barevnější tím je méně učenlivý? Někde jsem to zaslechla, ale nejsem si jista.
Dobrý den. Tato souvislost jistě neexistuje. Ještě bych Vám z dobré vůle doporučil pokud nemáte zkušenosti s ručním dokrmováním, shánějte raději již odstavené mládě od chovatele. Možná předejdete množstvím problémů. Dokrmování není až taková sranda, jak se mnohdy zdá.
Děkuji za informaci, taky jsem si to myslela. Ohledně dokrmování zkušenost mám, dokrmovala jsem agapornise od 5 dnů a mníška od 14 dnů. Senegalce od jednoho dne. Vždy bez problému.
Vaše poslední otázka nesouvisí vůbec s níčím, jsou druhy neučenlivé a učenlivější, ovšem vázat "nějakou" inteligenci na zbarvení, no nevím.
Ještě bych vás upozornil, že v rámci obou poddruhů / fantiensis nebo gulielmi / je velmi velká variabilita zbarvení, někteří jedinci jsou dost oranžoví nebo červení, jiní zase i v dospělosti jsou zbarvení dost málo. Jako mladého jedince je spíše nemožné vybarvení v dospělosti odhadnout. Jak vypadají mladí jedinci si všimněte z přiloženého fota. Dost lidem dělá problém jednotlivé poddruhy rozlišit, zvláště u mladých ptáků.
Jen mě zarazila vaše touha si mládě dokrmit, máte s dokrmovaním nějaké zkušenosti? Pokud ne, je to z vaší strany hazard, i když dokrmování tohoto druhu není nějak problematické. Váš optimismus s koupi do 5tisíc s váma nesdílím, nejnižší cenu na trhu jsem zaregistroval 6tis, ale sám jsem dal za pěkného samce nedávno deset.
2Cone, děkuji . Už jsem zde psala, že zkušenosti s dokrmením mám a vždy bez problémů. Zbarvení mi je celkem jedno. Možná je to sobecké,ale mě to dokrmování velmi baví a mám potom k tomu papouškovi zvláštní vztah, je to jako byste piplali dítě, taky když ho vidíte vyrůstat a vidíte každý pokrok, tak je to jiné, než když vám dají hotové šestilté dítě, například. A když se teď na papouch koukám, vidím v nich stále ty malé cvrčky. Prostě je to nádherný.
Možná že byste měla psát pod nějakým nickem, jako nereg. se to plete a ztrácí.
Mnoho konžských jsem musel dokrmovat, jediný rozdíl byl následně jen v tom, že jsem měl přísnější kritéria kam těmito " dětmi". Na přelomu roku se mi povedl odchov u konžských pod rodiči, tedy dva "udělali" rodiče a jedno jsem musel dokrmit zase já. Zůstala mi samička odchovaná pod rodiči a odmítl jsem ji z mého většího prostoru prodat do klece.. Mám také dokrmovaného samečka, dvouletého, sparovaného s tříletou samičkou, jsou spolu již rok a půl azáměrně se mu nevěnuji a přesto se stále nechá podrbat na hlavičce či zobáčku a přijme pamlsek z ruky. Konžští jsou úžasní, klidní, málo stresoví, zbytečně neuřvaní ato hlavní - milí papoušci.
-na foto mladý pár fant. 2 a 3 roky.