Dobrý den.Zda jsou plodnínetuším, ale rozhodně existuje mnoho případů, kdy nezkušený chovatel koupí mladé ptáky a zjistí, že jsou křížení. Je prakticky nemožné za mlada určit zda se jedná o zlatou, či křížence, což potvrzuje i pan Janka v dokumetu o ptácích Jžní Ameriky.
Jedinci z mezirodového křížení musí být nadále plodní - alespoň někteří - jinak by nebylo možno transmutačně přenášet barevné rázy, třeba např. u agapornisů a rozel.
Dobrý den pane Šiška.Samozřejmě mnoho kříženců plodných je, ale také existují vyjímky, například křížení agapornisů s bílým okružím oka a růžohrdlým, kdy je potomstvo dále neplodné. Také bych soudil, že kříženec těchto druhů plodný bude, ale nevím to jistě. Určitě by bylo velmi zajímavé zda by byl plodný nadále kříženec nějakého menšího druhu aratingů například s aratingou škraboškovým.
pro p. sunflowersman: můžete prosím blíže rozvést o jaký dokument o ptácích Jižní ameriky se jedná? popř. kde ho můžu vidět, koupit nebo ztáhnout? děkuji
Dobrý den. Jedná se o dokument, který pochází ze série dokumentů. Je to poměrně dlouho co jsem je viděl, takže názvy a tvůrce dokumentů přesně nevím. Půjčil mi je jeden chovatel. Bylo to ještě na kazetách do videa. Mám dojem, že to bylo obrazové zpracování knih pana Vašíčka. Jelikož dokumety byly rozděleny na papoušky Afriky, Jížní Ameriky,Austrálie. Zkušenější chovatel se mnoho informací nedozví, avšak při sledování dokumentů na mě dýchlo chovateské napětí :). jedná se prakticky o obrazové představení jednotlivých druhů. Dokument o Austrálii byl více o životě ptáků v australské divočině. Pokusím se zjistit bližší informace a pořípadě sem vložím přesnější info. Omlouvám se, ale je to opravdu už nějaký pátek co jsem dokumenty shlédl. Mirek