Cone a kde je samec ? Nie je náhodou liznutá s fantiensis ? /myslím tým v predchádzajúcich generáciách, že jeden z predkov mohol byť fantík /Na foto tá hlava vyzerá dosť do žlta.
samec v pravo
no otázka "kde je samec?" mě Vojto zasáhla-vždyť já přišel v posledních dvou letech o tolik samců, že se na radu opravdu znalce Afriky vratím ke klecovým chovům :-)
ještě k tomu vybarvení g. gulielmi - plzeńská dovozní firma jednou dovezla velmi odlišně zbarvenou "várku" g. gulielmi se silně oranžovým nádechem spodních ocasních krovek, , okolí kolaky a spodku kostřece, měl jsem pár z tohoto dovozu, barva na hlavě nebyla až tak moc červená, ale o příslušnosti k jedné z forem g.gulielmi jsem nepochyboval ani chvíli.
osobně se domnívám, že kromě tří variabilních barevných forem /nesplíst prosím s poddruhy !/ označených př. J. Nožičkou je ještě jeden barevný ráz, u několika chovatelů jem jej viděl - jsou to olivoví ptáci, kde sourozenci jsou obyč a rodičové také obyč vybarvení. nějaké fotky takto odlišně zabarvených jedinců - opět nepochybuji o poddruhu g. g./ mám, ale nemyslím, že bych je tady mohl zveřejnit, v případě zájmu mohu meilem./šiška ol.
Dobrý den. Nádherný pohled při krmení a moc pěkní ptáci. Já mám zas pár fantíků, samice je klasicky zbarvená a samec je právě takový olivovější, že až pochybuji zda není "líznutý" gul. ale variabilita zbarvení u těchto ptáků bude asi opravdu vysoká stejně jako u některých dalších papouščích druhů.
nepořešil Matúši, ponechal jsem vše při starém, uvidíme, známým páří samec amazoňana téměř dvacetiletý - a stále úspěšně, můj samec má tedy " jen" dvanáct let :-(