To přece nemůže být možné, aby je pár při této teplotě nevyseděl. V budce je přece jiné klima než ve voliéře. Známému žakové nasedli koncem léta, i když se snažil snůšku odstranit, jedno vejce přece jen zůstalo pod vrstvou pilin a on si ho nevšiml. Mládě se nakonec vylíhlo a staří ho úspěšně odchovali, i když bylo venku poměrně nepříznivě. Na žaky teda až nepřiměřeně. Celou dobu byl pár v budce a společně zahřívali mládě. Když se šli nakrmit, tak jeden vždy zůstal s mládětem. Takový chov rozhodně nevychvaluji, ale podařilo se a on odchoval.
Je mi to také záhadou a nedovedu najít jiné vysvětlení, než že vlhkost těsně pod 70% při 14°C je nevyhovující. Navíc úhyn nastal opravdu v době těsně před klubáním, vejce byla ještě dest dní po termínu neporušena, to" naklubání" jsem způsobil já, abych se přesvědčil o vývoji.
Tak po tom prvním jsem nenašel ani stopu, jedni fantiensis - ti starší - chodí a zdržuji se v boudě, gulielmi občas navštěvují boudu také, stejně tak i hnědohlaví. Jako nejharmoničtější se mi jeví ale amazoňané kubánští.
Pan cone tak to mi je ozaj lúto že takto dopadlo hniezdenie žakov, tešil som sa že časom pridate nejke pekne fotky. Tak snad sa amzonany daju pekne dokopy a dočkate sa časom nejakych prckov amazonanov
Prozatím to rodiče stíhají, mladí jsou dobře krmeni, takže do nějakého zaváhání nechám krmení na rodičích. Raději bych měl přirozený odchov, koupil jsem ještě před měsícem opravdový chovný pár senegalců, tak pokud vše vyjde jak má, sestavail bych si nový mladý pár z odchovů.
Velmi dobře si vedou prozatím i cany, mladí docela dobře prospívají a rostou.
ještě bych si dovolil přidat fotku z holandských stránek pana Petera de Jonga, je to pár tolikrát prodiskutovaného poddruhu massaicus pap. konžských, foto je z přírody, z rezervace Mount Kenya
Dobrý den Pane Šiška, Masasaicusi jsou jako všichni konžští krásní, ale pro mě asi nejméně atraktivní forma. Tihle se mi zdají na massaicusy nějak moc vybarvení.
Ahoj Fylipe, s kýmkoliv bych se pouštěl do diskuze o poddruzích majeráků a konžských, ale s panem de Jongem určitě ne. Je to odborník nad odborníky na Poicephaly. A " nějaká" variabilita ve vybarvení se připouští u všech poddruhů, jen nemám ještě nějak svůj názor na ssp. permistus.
Zdravím Fylipe. Mě příjdou naopak massaicus nejvíce atraktivní, ne však pouze kvůli jejich chovatelské nedostupnoti. Na fotce je zcela jistě massaicus.
Mirku, neříkám, že na fotce massaicus není, ale jen, že je podle mě krásně vybarvený, na tento poddruh až neobvykle. Mi se nejvíc líbí pěkní fantientisi, i když jsem viděl jedny překrásné samce guilemi, dovezené z anglie a těmto samcům se zatím nic nevyrovnalo.