Já zase očekávám do půl roku první páření u gepardů. Ale ono to nezáleží na nás, ale na nich. Snad budou při chuti, no a my chovatelé si budeme navzájem držet palce :-)))
Teď jsem viděl zajímavé video a strhla se u něj diskuse a to jsme měli najednou odborníků, ostatně jako v každé takové debatě na internetu.
Mě osobně by spíš zajímal názor lidí od fochu, co si o tom myslí, jestli je to možné. Protože když to převedu na sebe, sám vím, jak skepticky se dívám na zprávy o tom, jak se v zoo potkan nebo králík skamarádil s hadem a jsou nerozlučná dvojka a v rozhovoru chovatel (odbrorník proboha!) mluví o tom, jak je to úžasné a že to nikdy neviděl. Takže mě Vaše názory opravdu zajímají:
http://www.rozzlobenimuzi.com/index.php?linkid=22683-neuveritelny_prirodni_ukaz.htm
Nevidím jediný důvod, proč by moje přímery nebyly relevantní. Vy jste mě asi špatně pochopil, protože můj příměr nebyl hadi - šelmy, ale byla to paralela. Jak se já jako chovatel hadů se zkušenostmi dívám skepticky na takovéto neobvyklé senzace. Tak obdobným způsobem lze naprosto logicky aplikovat tento požadavek na chovatele šelem se zkušenostmi, aby ohodnotili reálnost tohoto příspěvku. Ovšem toto by vám muselo být dávno jasné, kdybyste můj příspěvěk četl pozorně.
Je známo mnoho případů, kdy se šelma v přírodě ujala mláděte jiného druhu, které by za normálních okolností zabila. Mládě však vždy uhynulo, protože se o něho logicky neuměla postarat a ochránit ho, poskytnout mu to, co tento jiný druh potřebuje. U zvířat v zajetí je situace jiná - tam může suplovat biologickou mámu člověk a zajistit tak přežití mláděte a dva odlišné druhy zvířat se mohou stát kamarády, zvláště pokud spolu vyrůstají od malička.
Tohle je malý příklad, jak spolu mohou kamarádit dva jiné druhy: naše fenka samojeda a gepardice, jsou stejně staré a vyrůstaly spolu. Když spolu mohou jít společně na procházku, tak si to opravdu užívají.
Má doměnka je , že levhart byl vychován člověkem , v zajetí přišel jako mládě do styku s jinýmy mládaty, po dospětí byl pravděpodobně vypuštěn do rezervace , proto to kamerování z tolika ůhlů, šelma asi kameramana znala , chování mohlo taky napomoci , že se třeba jednalo o samici s probíhající říjí , v tomto období se povaha taky mění . Nedavno jsem vyděl asi v televizi jak levhart zabyl antilopu a s mládětem si taky takto hrál, myslim, že to byl ten samý případ. Je to pouze má doměnka . V Africe je to docela běžné , že je matka zabyta třeba pytláky a kotata na farmě odchovány a pak spětně vypouštěny do přírody s různým výsledkem, jelikož je tam problem ,zvyk na člověka
Dobrý den
Jak už jsem psal dle mého jde o příběh vytvořený střihačem.Na sekveci lovícího levharta je jiné zvíře než to co potom olizuje atd.to pavianí "mimino".Že se tak může u šelem stát že mateřský chování třeba jen částečně nebo na omezenou dobu přesměrují na jinné mládě bylo mnohokrát pozorováno jak zde již někdo napsal.Pravděpodobně v tom mají "prsty" hormonya fakt že mateřský instinkt je u šelem silný,mezi rodiči a mládaty vznikají socialní vazby.Právě proto jsem se Bulíčka ptal na ty hady pač tam samozřejmně nic takového neplatí a tak mi to hlava nebere i jako paralelu
Poprvé jsem an to nereagoval, ale vzhledem k tomu, že Vás ani neznám a husy jsme spolu opravdu nepásli, tak bych prosil o oslovaní "pan" před mým jménem, protože nejsme na pastvě.
A opravdu už nevidím transparentnější způsob, jak Vám vysvětlit, že ta paralela se netýká vztahů mezi zvířaty, ale vztahů chovatelů zvířat k senzačním příběhům a reportážím vztahujícím se k jejich chovancům či oblasti chovu. Tzn. u mě u hadů a u Vás chovatelů koček samozřejmě ke kočkám, na což jsem narážel v souvislosti s vloženým příspěvkem.
Ale tomuto jsem se ve vztahu k příspěvku opravdu věnovat nechtěl. A další věc, o kterou jsem moudřejší. A natolik myslím, že o zvířatech dost, aby mi bylo jasné, že u savců, jelikož sají mateřské mléko se přirozeně musí vyvíjet pouto matka-mládě narozdíl od plazů, takže netřeba mě podezírat z této nevědomosti.