No jestli velmi pěkné a zdravé to se dá polemizovat. Většinou je výstavní andulka robustní a obyčejná andulka subtilní. Tak si představte to páření. Buď samec samici zalehne a nebo se obyčejný andulák s robustní samicí ani nespáří. Zkuste to a napište nám svoje poznatky. Může se spářit pouze mohutnější sameček nevýstavní se subtilnější samičkou a naopak.. Ještě bych se chtěla zeptat 6.82 kolik už měl z takového spojení mláďat, že píše *jasně*. Mně se zatím takovéto páření nepodařilo , proto píšu moje zkušenosti. Myslím, že jiní mají zkušenosti s tímto spojováním úplně stejné.
Jak je to s mladýma fakt netuším.Přispívám k tomuto tematu jen abych vám zdělil muj zážitek.Přišla ke mně paní a chtěla samečka andulky,když je viděla tak mi řekla že chce nějakou polovístavní.Řekl jsem že ji nemam, že mam jen obyčejné.Ona na to že koupila polovístavní od jednoho chovatele a není ani tak velká jako ty moje andulky.Já myslel že výstavní jsou větší ale podle některých chovatelu asi menší.Takže záleží spíše na chovately než na andulce.Chovu zdar Jarda.
V každém pádě výstavní andulka je mohutnější a větší než obyčejná. Pokud paní neví co si koupila tak ať se jde podívat na některou výstavu výstavních andulek. Teď bude např v Praze v Botanické zahradě. Nebo ať se podívá na některý web chovatele výstavních andulek. Pro názornost přikládám fotku andulky, která je mohutnější, ale výstavní neni. Výstavní andulky jsou ještě mohutnější.
Výstavní andulky najdete na www.andulky.cz je to chov výstavních andulek.
Mezi těmito třemi typy andulek je pochopitelně i cenový rozdíl při nabízení mláďat. Rozhodně lepší typ andulky bude za víc korun než andulka obyčejná, tomuto cenovému rozdílu se někdy zájemci diví aniž by typ andulky znaly. Výstavní andulka tak může stát i několik tisíc korun.
Tak zkusím podložit své tvrzení, vkládám fotku páru a další mláďat, je to osvědčený pár, dává po 4 až 6 mladých, hnízdí spolehlivě, snad jen, že nemohou být v hejnu, samička je nesnášenlivá, což je u výstavek normální jev.
A není to můj první takhle složený pár, jen teď zrovna je jediný.
osobně pářím normální s výstavní a už to dělám kolik let je pravda že se občas stane, že nějaký pár si nesedne, ale stačí přepárovat. Totˇmuj poznatek z chovu. Atˇse daří
Problém je v tom, že někdo je v domění že má výstavní andulky jen proto, že jsou větší postavou. Tak tomu určitě není. Pokud máte výstavní andulky nechte si je ohodnotit posuzovatelem, abyste zjistil jestli nemáte pouze ty větší typem. Výstavní andulka je pták schopný konkurovat bodově jiným andulkám na nějaké výstavě.