je smutné že chovatelé v inzercích dávají cena dohodou, když stejně po oslovení je cena pevná ze které chovatel nesleví, dnes se mě stalo že jsem ač nerad ale musel zareagovat na tři inzeráty s agapornisi kde byla cena dohodou, po zdělení této ceny jsem šel do kolen, kde chovatel za běžné mutace chtěl téměř trojnásobek, nechápu proč cenu nenapíšou rovnou do inzerátu když o ceně mají stejně jasno, co by se ušetřilo zbytečného psaní, jak to vidíte vy ostatní?
Ani nevím, jak se pohybují ceny u ostatních agapornisů, ale u přírodních růžohrdlých je to snad 250-300,- Mutace potom nerozlišuju, protože jsem zatím u nikoho něco extra neviděla a to co se mě líbí, je jen na obrázku. Možná by bylo dobré pro zajímavost, aby někdo uvedl ceny, aby chovatelská veřejnost byla trochu v obraze, kolik teď co stojí. Ceny se většinou odvijí od toho jak se prodává na burze. Je pochopitelné, že ceny ve zverimexu vůbec s cenama chovatelů nekorespondují, protože přírodní růžohrdlý stojí ve zwerimexu cca 900,- pak je taky určitě jiná cena ptáků výstavních a ptáků dokrmených nebo cena papoušků vůbec co se prodávají ve velkých městech. Takže jestli někdo může uveďte sem pro zajímavost za co prodáváte vy. Stejně se k ceně nikdo nepodepíše.
letošní sezonu mám velice slabou tak uvedu za co jsem prodal ten trošek co jsem měl, ručně dokrmená korela přírodní 900kč - lutino, straka, perla 950kč a jedna bělohlavá za 1000kč, andulky nedokrmené po 80kč, lori mnohobarvý jižní pro malý zájem 2000kč přesto že byl moc pěkný, bažant diamantový za 300kč, nedokrmený agapornis fišeri přírodní 250kč
Protože kupuju chovné páry andulek na specielní výstavě andulek v Botanické zahradě v Praze, kde se cena pohybuje cca 2-3 tis. za kus, tak prodávám od těchto párů za 650,- Kč-1.000,- Kč jinak běžné andulky podle kvality 250,--300,- agapornise mám za 300,- a ručně dokrmené za 1.000,- ostatní papoušky jsem zatím do Čech neprodávala a cena v cizině je úplně někde jinde. Mohu ale říct, že na mláďata se u mě čeká delší dobu, protože se tu nic neohřeje. Teď nemám např na prodej jedinou andulku.
Vždyť by to mohli napsat jako neregistrovaní, tam stejně nikdo neví o koho jde. A ve finále pokud to má někdo předražené a kupující na tu cenu přistoupí, tak je to vpořádku. Vždycky musí být u obchodu dva, jeden co prodává a druhý co kupuje.
Jako největší perlu v inzerci jsem narazil u "cena dohodou" dovětek - při rychlé jednání sleva. Sleva z čeho???Tak na to mi moje inteligence nestačí. A stále nechápu, proč cenu - ať už vysokou nebo nízkou u inzerátů neuvést. Nyní osobně prodáván jeden kus ze tří fantiensisů za 8tis, protože mi trochu schází finance na dostavbu voliér.ale reakce odborníků - zájemců kteří nepoznají poddruh gulielmi od fant. pokud je nebudou mít u sebe na srovnání - je taková, že za tu cenu nebudou OK. A to bych prodal za tuto cenu jen jeden kus ze tří, ostatní bych si raději nechal než je pustil v této hranici. Asi přestávám tajemným prodávajícím a přihlouplým kupujícím rozumět.
nároky kupujících také stoupají, často se mě ptají přesně na den kdy se papoušek narodil, coč je pochopitelně nesmysl protože přesný den nevím, už jen proto by cena v inzerátu neměla chybět, také chovám i tropické brouky a když srovnám nároky broučkařů a papouškářů tak musím říct že chovatel bezobratlých je procházka sadem
Já protože jsem zvyklá na nároky pejskařů, tak zase tvrdím, že papoušci jsou oproti psům pohoda. Co se týká líhnutí, tak visím na budkách a přesně zapisuju snůšky vajec, počítám dny kdy se z určitého vejce vylíhne mládě, pak zapisuju den kdy budu kroužkovat, takže vím přesně o každém hnízdě i papouškovi veškeré informace. Zapisuju od kdy jsem odebrala mláďata na dokrmování, kdy vylítlo mládě z hnízda atd., atd. je to snad taková samozřejná práce jako když jsem dělala u psů poradce chovu, tak jsem musela vědět všechno nejen o svých psech, ale ještě o psech dalších majitelů. Zatím mě to baví, tak to dělám ráda. Jen mě mrzí, že nedokážu a nestačím papoušky vycivčit tak jako ten frajer na videu. Zájemcům video pošlu.
u mě to není možné do práce odcházím před šestou a domu se vracím ve 14 ale častěji v 17 až 21h večer tak že opravdu zapisovat mladé a snesené vajíčka není možné
To je jasný. S tím se může piplat někdo kdo u toho sedí jako ten papoušek. Já protože jsem tu pořád sama, tak nemám nic jiného na práci než občas něco dělat pro firmu na počítači a nebo koukat na papoušky. Kdybych měla psy musela bych na cvičák a na výstavy a to bych doma nebyla a protože jsem se uvázala na práci s počítačem, tak sedím doma a abych měla nějaké zvířectvo, tak mám místo psů papoušky. Profesionálně psy už dělat nemůžu.
Nevím jak s cenama u ostatních, ale já většinou agoše prodávám 250 - 300 Ks a většinou jsou to aspon půl roku starý ptáci, než to dám na prodej. Obyč. andulky 100 - 150 půl až rok starý. Rosely lutina loni po 1000 Kč. A králováci 4000 - 4500 ks mládata. Jinak jsem musela dokrmit ted 3 korely a ty jsem prodávala za 250č jako mazly do klecí.
no tak to ja agapornise skraboskove prodavala za 150 a uz je mam pryc mela jsem je za 200 ale zdalo se mi to drahe ze to byly mlade 2 mesice stare.radci dam za min abych je tu nemela dlouho ted tu mam dve mlade korelky taky 2 mesice tak taky je dam pod cenu.ja z toho nechci vytriskat penize proste jen tolik aby mi to dalo na krmeni pro vsechny a to me staci
ono se na běžných papouškách vydělávat ani nedá, natož zbohatnout jak si hlavně začínající chovatelé myslí, věnu ji se běžným druhům, a často ně prodej mladých nepokryje ani náklady, pokrylo by to tehdy kdyby se všechny páry ideálně množili ale to snad ani nejde, při větším množství, je to prostě jen koníček, náklady dotuji z prodeje exotických zlatohlávků, nosorožíků a roháčů, bez kterých bych svůj chov snad ani neutáhl
Je pravda, že se dají papoušci prodat za pár korun. Taky na to ale kupující tak pohlíží. Za pár korun-šmejd - a když mě to přestane bavit ,tak šup s tím pryč. Snad si nemyslíte, ža by někdo šel s takovým ptáčkem k veterináři když mu je špatně. Vždyť by dal za veterináře víc než za nového papouška. Jsou i mezi lidma vyjímky, ale daly by se spočítat na prstech jedné ruky. Za ta léta co se chovu věnuji, jsem se setkala s různými lidmi, co kdy papouška chovali. Někteří je pustili z okna, jiní zapoměli, že jim mají dát najíst a napít. Někdo je zavřel do špajzu, protože papoušek křičel, pak se na něj zapomělo, a když se vzpomělo, tak už andulka nežila a tak bych mohla pokračovat. Vyhoďte z ona aru hyacintového, nedejte jídlo kakaduovi inka, to asi ne že. Takže cena se u mě odvíjí i od toho, aby to při úhynu papouška taky majitele trochu bolelo. Třeba ne pro andulku samotnou, ale alespoň některé chamtivce pro peníze co za ní zaplatili. A že mám andulku o chvíli doma déle než jsem počítala že jí prodám? Snad mě ta trocha zrní nezrujnuje než si pro ní příjde opravdu někdo, kdo se bude starat s láskou.
Co mě taky zlobí na papoušcích, kteří se prodávají lacino? Je to především přístup chovatele. Každý už kouká aby šel papoušek honem z domu, alespoň za pár korun a informace se kupující nedozví žádné. Jak by se tady mohly objevovat dotazy typu"samec korely štípe samici,co mám dělat, včera jsem jí přinesl a samec jí v kleci nechce" nebo agapornis šíleně řve, je to k nevydržení, papoušek je puštěný po bytě a pořád kadí dá se to odnaučit? To je jen pár dotazů z poslední doby. Kdyby chovatel přistupoval k prodeji odpověďně, odcházel by kupující s veškerými informacemi o papouškovi a nic by ho nemohlo zaskočit, alespoň to triviální ze začátku. Jenže co by taky mohl kupující za stovku očekávat. Bič a pryč!
ona je ta cena bohužel odvozována tím že nezodpovědní chovatelé nakoupí mnoho párů točí několikrát mladé ročně bez kvality, a když mají takové množství tak aby se toho zbavili nechají to hodně levně, takových je hodně, kupující se toho chytnou, odnášejí to i chovatelé s mozkem, kteří odchovu mají méně ale dbají na kvalitu ale aby i oni prodali kvalitní ptáky i oni musejí jít s cenou dolu
Souhlasím svámi se všemi. Mě fascinuje, když na burze prodávám třeba ty agáče, že se ani ty lidi nechcou podívat na kroužek, natož si papouška pořádně kromě v přepravce prohlídnout. Ceny mám zhruba stále stejný a kdo nechce, at nebere a výkupákům to nedám to si to raději nechám doma a odeberu ptákům budky.Chovám pro radost ne pro peníze. Stejně, když se prodají mládata, tak to jde skoro vše zpět do papoušků(vitamíny, krmení, voliéry apod.) Jinak co se týká veterinářů tak je to těžký, normální veterinář ve městě o tom ví kulový a nejbližší jsou Praha a Brno, co já vím. A i spousta chovatelů, než aby tam dojela tak raději švihne s ptákem o zem.
Máte naprostou pravdu. Vím jak je těžké andulku prodat. Poslední dobu chodíme s přáteli večer sem na chat. Já prodám úplně všechny andulky a ještě se mě nedostává. Jeden pán je tam ze Žatce, tak jsem mu nabídla přátelskou výpomoc, že jakmile se naskytne kupující, tak mu hned dám jeho číslo. Lidí volá dost, ale ještě nikdo mu nezavolal z mého doporučení. Protože uvádím i jeho pevnou telef.linku, tak mi taky někdy kupující řekne,"jéžiš, to je číslo z nějaké dálky, tam já bych nejel." Přitom já jsem jela pro andulky až na Vysočimu, když chovatel inzeroval kvalitu. Takže lidi by to chtěli mít u nosu a ještě téměř zadarmo. Je pravda, že vesnice dál od měst to mají s prodejem hodně problematické. Nejlépe v tom vychází Praha. Tady prodáte všechno, ale když chce člověk kvalitně koupit, tak se tu nesežene nic a pokud toto náhodou čtou chovatelé od kterých jsem kupovala papoušky, tak mě dají za pravdu, že jezdím za kvalitou po celé republice.Letos mávám papouškům v Břeclavi, už se těším až si od vás povezu domu toho vysněného fešáka.