Dobrý den , chtěla bych poradit jestli je vhodný si pořídit pár senegalů, mam rosely , červenokřídlé, korely, agapornise . A zaujal mě tento oblíbený druh, voliery mam 2*1*2 ( d,s,v) venkovní , 1,5*1,5*2 zálety . Vím , že existuje několik poddruhů , také že pohlaví se určí jen endoskopicky, poraďte na co si dát u tohoto konkrétního druhu bacha a myslíte, že je risk koupit už sestavený pár ? Děkuji předem za Vaše odpovědi .
Vzhledem k tomu že chováte jiné druhy papoušků, tak jste pokročilý chovatel. K chovu seneglaců můžu napsat že se nijak nevymykají péči, jakou musíte dávat ostatním papouškům.Na co si dávat pozor je jasné, hlavně na to abyste vybral zdravé jedince. Jinak zase platí při nákupu to samé co u papoušků, které už vlastníte. On je vlastně nákup jiného druhu papouška, pro chovatele co už doma něco vlastní, stále se opakující písnička, jen je člověk trošku nervozní než si na provoz okolo nového druhu zvykne.
Dobrý den,
Hodně lidí senegalce chová jen v malých boxech (1x1x1) atd.
Mám je v stejně velké volieře jak máte vy.Jsou to krásní papoušci.Koupíl jsem sestavený pár před měsícem a něco a už se páří a lezou do budky. Senegalce jsem měl už před rokem ale musel jsem je prodat, takže jsem si je koupil po druhé.
fylip
Děkuji za odpovědi , zajímalo by mě také jestli dávat pozor na jednotlivé poddruhy, aby mě někdo nenapálil , jen za vidinou prodeje a já pak nekřížila něco co nejde. Voliery mam z dřevěných trámů a bodového pletiva, myslíte že bude problém, i když by papoušek dostával pravidelně větve na okus ?
Ty poddruhy nejsou u nás stejně hlídané od začátku, takže čistou formu seženete třeba náhodou. Žlutobřichý papoušek má v hnízdě třeba oranžová mláďata. Ještě se tak dají uhlídat červenobřiché formy, kde to bije do oči i laika. Ono i v přírodě se na hranici druhů páří druhy mezi sebou. Co se týká dřevěných trámů a větví na okus, tak záleží který roh vaší voliéry si papoušci vyberou na kousání místo větví. Tam pak chodí pravidelně i když je voliéra z hliníkových trámů. Pozor taky na otvírání voliéry, kdy papoušek zdánlivě spí a při otevření voliéry vyrazí a je fuč :-D)
Vchod do voliery mam ve venkovní i vnitřní části přez dvoje dveře,( raději po špatných zkušenostech ) . Zatím váhám tedy jen kvůli té dřevěné konstrukci, ale snad kdyby jim nějaký kus zachutnal tak bych přez to dala plech ... Chtěla bych se ještě zeptat za kolik jste koupil ten pár senegalců .
Jen tě trochu opravím - aktuální cena senegalců je 2500 až 5500Kč-v takových relacích se nyní pohybují a není vždy pravidlem, že levnější je horší kvality než dražší.
Viděl jsem již dřevěnou konstrukcí voliérky z hranolů, které byly následně zevnitř oplechovány profilem "V" z pozinkovaného plechu.