Zde mé korely od jednoho páru. 4 vejce - 4 mladé. Druhý pár má 5 mladých.
Ala - vaše mláďata korel jejich rodiče očividně oškubávají. Mně to kdysi dělala jedna samice také. Vylétaly holé příšerky pouze s křídly a ocasem a zarostly až po odstavení. Na důvod jsem nikdy nepřišel, ikdyž jsem měl 3 páry dělal to jen jeden nebo spíš jen jedna samice.
Zjistit to jde pohledem, musely by mít záda už trochu zarostlé, když hlavičky už mají opeřené. Jestli to dělá jeden z rodičů nebo oba lze zjistit až opustí budku. Prostě je pozorovat jak se k nim chovají. A co dělat na to sám odpověď neznám, je to zlozvyk. Možná jim může chybět v krmivu nějaká složka.
a co by jim mohlo chybet v krmne davce?maji zelene,michanici,proso,oves,slunecnici,kardy a lesknici a ovoce obcas si samec dojde i pro neco co mam zrovna ja a stojim u voliery:)
Já si škubání mladých v budce vysvětluji jako zlozvyk rodičů / nebo jen jednoho z rodičů /. Vznik tohoto zlozvyku může být různý - již zmíněný nedostatek nečeho - nějaké složky bílkoviny, která je obsažena v peří, nebo jej může naopak vyvolat i kvalitní, pestrá krmná dávka, která provokuje rodiče ke snaze o další zahnízdění a snůšku a proto se rodiče snaží tímto způsobem dostat mladé ven z budky. Ale to podstatné je, že rostoucí peří mláďat škubajícímu rodiči zachutnalo a spíše se již tento návyk bude opakovat. Mám také takový pár agap. taranta / u tohoto druhu je výskyt škubání čatějším projevem/, snažil jsem obírání peří zamezit podáváním různých přípravků v době růstu mladých a snad zabírala trochu směs Tropic / prášková směs pro lepší opeření /.
dekuji moc v utery to koupim kdyz to sezenu.zitra kdyz tak udelam aktualni foto korelek.ja vim ze samec jeste mlade nemel loni jsem ho poridila a samicku taky ale ta letos umrela a tak jsem koupila tuhle novou lonskou.tak uvidime az vylitnou kdo to dela.
Máte v tom neštěstí aspoň trochu štěstí, že jim rodiče neškubou i křídelní a osacní pera takto mohou mladí sami opustit budku až na to budou mít věk a po odstavu obrostou.
Dobrý den. Pravé příčiny škubání asi nevysvětlíme, určitě jich bude hodně, přesto si nemyslím, že by se vždy jednalo o nedostatky nebo přebytky ve výživě. Papoušci jsou tvorové s dobře vyvinutou psychikou a myslím si, že škubání je nějaká porucha psychického rázu. Přirovnal bych to k okusování nehtů u lidí, v horším případě vytrhávání vlasů, kdy se člověk touto činností uklidňuje.