agapornis
ale stále nic.Tak jsme zhasli a nasvítili klec, ale místo do klece zmateně lítal do tmy.Tak jsme přes něj museli přehodit šátek.V kleci si 10min. odpočal a hned se pustil do večeře.
Až budete zase toho svého držet v ruce nebo utěrce, pohlaďte ho prstem po hlavičce. Pokud ji bude mít kulatou, bude to nejspíš samička. Pokud bude rovná a náhle se směrem k týlu jakoby zalomí (tzn. bude spíš hranatá), je to pravděpodobně sameček. Ten náš je asi samice a nemůžu si na nic stěžovat - jenom furt nosí nakousané větve do pítka. :-)
Při prvních výletech z klece jsem postupovala stejně. Pták ji brzy začne brát jako útočiště a v případě strachu či únavy se tam sám vrátí. Nyní ochočuji dvouletého růžohrdláka, který doteď žil ve voliéře a má panickou hrůzu z rukou. Stačí při vypuštění pohrozit černou síťkou a šupe si to do klece jako střela :-D.
Jinak se v okolí papouška pohybujte velmi tiše a pomalu, aby se nezděsil. Neberte si čepici, sytě černé nebo červené oblečení - to se většině ptáků nelíbí. Často na něj chlácholivě mluvte, ale dělejte v okolí klece i práci, při které se mu nebudete věnovat, aby poznal, že vaše přítomnost není nebezpečná a že ho nechcete mermomocí "ulovit a sežrat". Pokud se bojí rukou, nabízejte mu prosné klasy. Ty jsou velmi oblíbené a ruku můžete držet dál od papouška. Až trochu zkrotne, můžete podávat prsty se zavřenou dlaní i semínka, ovoce.... Pak už by to mělo jít samo :-)
Kiki