Tímto příspěvkem bych chtěl reagovat na všechny přípomínky týkající se ceníku papoušků pro rok 2008. Po roce jsem se tudíž znovu rozhodl sjednotit ceny exotického ptactva do jednoho seznamu. Doufám, že vám předložené informace budou k užitku a předem děkuji za další náměty.
Jinak platí to samé jako u předchozí verze:
Pokud vám přijdou některé ceny vyloženě zkreslené či neodpovídající, budu rád za upozornění formou diskuse.
Taxonomický seznam jsem použil ze stránek Vojtěcha Trhoně ( http://www.sweb.cz/pyrura/ )
Pro snadné vyhledávání použijte klávesovou zkratku Ctrl + F. Do okénka vyhledávače pak zadejte název vámi hledaného druhu.
UVEDENÉ CENY JSOU CENY ZA PÁR A ZA MLADÉ PTÁKY!!!
V blízké budoucnosti připravují rozšíření o skupiny: hmyzožraví ptáci, droboť, loriové, mutace papoušků
V průměru bych uvedené ceny hodnotil jako přiměřené, jen bych si dovolil připomenout ještě neuvedeného agapornise lilianae - růžohlavého mladý pár 1800kč, s dalšími jako papoušek timorský je snad uvedena cena za kus, papoušek konžský gulielmi se vejde do 30 tis. Kč, naopak pap. hnědohlavý je trochu předražen, rozumný real je těch 14tis. Key jsem letos viděl nabízet mladý pár za 6500 eur, což je i při momentálním dobrém kurzu o dobrých 25 tis kč více než je uvedeno.A za vasy/ jak velké tak malé / chtějí všichni o nějakou tu tisícovku více.
Druhy o kterých polemizuji mě trochu více zajímají a tak se starám i o aktuální ceny.
Jinak stanovení cen u mutací / aby to mělo hlavu a patu /, někde jinde jsou ceny venku a jinde u nás - to bude velký oříšek
Ahoj, hele letos jsem nestory zařizoval jednomu známému a cena byla opravdu 5500 euro/mladý pár. 6500 euro je cena dost nadsazená, protože liché kusy se dají sehnat už od 2tis. Co se týče afriky, tak tam si určitě nechám poradit a u vazů také. Jenom jsem z toho trochu zmatený, protože loni jsem tu zveřejnil cenu 25 000/par a bylo to strasne predrazene, letos jsem dal 20 000 a je to zase málo. Co se týče papoušků timorských, tak zde je uvedena cena za pár, jedná se o aktuální informace, kterou jsem si telefonicky ověřoval u německého chovatele. U nás jsem je nabízet neviděl.
Chtěla jsem se zeptat jestli v seznamu také uvažujete prodej mutací. Např u agapornisů nebo mníšků? A za další adulka pár 160,-, to se nedivím, že je to jednodušší prodat za pade do výkupu a nehandrkovat se s potencionálními kupci o desetikorunu na víc.
No vidíte,paní Orino,já mám pár andulek za 400kč :-)),další za1ks/ 90kč a další za 1ks/ 180kč.To je rozstřel,co? Jinak ty ceny mi trochu berou dech...netušila jsem, jak mohou být drazí...
405 000,- Kč/pár hyacintů je cena poloviční. Tuto informaci jste zřejmě nalezl/a na webu z USA nebo jiné země, nepatřící do EU. Tyto údaje vůbec neberu v potaz, protože to by jednotný ceník nešel stanovit už vůbec.
4cone: s těma aratingama je to složitější, těch druhů, co jsem neuvedl, je samozřejmě více, pproblém je ten, že se u nás téměř nechovají a ceny se liší někdy i několikanásobně. Takže podle mého názoru nemá smysl uvádět.
Nechybí, jen je pap. konžský podle poddruhů rozdělen a cena je uvedena o jeden a dva řádky níže.
Mi tam v tom seznamu chybí ještě aratinga katusový, cena by mě zajímala.
Ještě bych se zmínil o dvou faktorech rozhodujících v cenách "neběžně dostupných" druhů, které je třeba si opatřit v zahraničí. Zaprvé je to to kolísající kurz eura, za druhé je rozhodující země dovozu. Dle mého jsou obecně pappoušci nejlevnější v UK / Velké Britanii /, pak následuje Holandsko, trochu dražší jsou Belgičané a úplně nejdražší jsou Portugalci. Německo kolísá někde kolem středu a my jse kupodivu dražší než zmiňovaní Holandˇani. Velká záhada je pro mě tvorba cen v sousedním Slovensku po zavedení eura.Někdy mi slovenské ceny připadají.......
Je pravda, že Anglie, co se týče běžnějších druhů, patří mezi nejlevnější v EU. Nicméně je třeba si uvědomit, že plno papoušků, zde není vůbec k sehnání a u těch co k sehnání jsou, tak podle mých zkušeností ceně odpovídá i kvalita. Před Holandsko se cenově řadí bezkonkurenčně Německo a Dánsko. Belgie odpovídá úrovni Holandska, Itálie a Francie, která je možná o něco dražší. Další zemí, kde se vyplatí nakupovat je určitě Švýcarsko. Stará chovatelská generace se zde sice moc neobnovuje, ale ptáků je zde pořád dost. Nechci žádný národ paušalizovat, ale přijde mi, že na Slovensku a v Polsku "chovatelé" nevědí za kolik koupit ani prodat.
Vysoké ceny v Portugalsku jsou jen dočasným trendem, protože sem momentálně dostávají mraky ptáků z nelegálních importů a proto cena bude klesat.
Já kupuju andulky po výstavních rodičích do ceny 800,-Kč za kus(většinou na speciální vystavě andulek v Praze) s tím, že prodávám mládě za 250,- Kč Myslím si, že se taková koupě novému chovateli vyplatí. Na obrázku loňský samec z výstavy.