Tak ,brzy pojedu pro andulky a párek korel, na dně voliery už pobíhá pár křepelek čínských.Po použití zdravého selského rozumu jsem ustoupila od chování morčat ve volieře společně s křepelkama.Ale když jsem viděla ty dospělé mrňousky, co po volieře pobíhají, pořád mi přijde taková prázdná.Dalo by se ještě něco menšího chovat společně s křepelkama na dně voliery, ale tak aby se vzájemně nerušili a tolerovali?Poraďte, máte-li s tím někdo zkušenost.
Je otázka co to začne dělat až budou všichni odchovávat, aby se navzájem v toku nepozabíjeli.
(Jinak tam lze přidat mravence - to by měly křepelky občas i zákusek.)
:-P , mno co by dělali? Korely a andulky by měli být v pohodě a pár křepelek také.Proto se naprosto seriozně ptám, těch co by měli ev. zkušenosti s ještě něčím jiným na dně voliery.Vy něco takového máte? Kromě mravenců? Apropo , na zahrádce již mám vytipovaná místa. kde se mravenci nachází a o sběru kukel mám již také, díky netu, představu :-))
Já si myslím, že zatím to nechte takhle jak to máte a třeba příští rok na jaře uvidíte co je ještě dál třeba zařídit nebo dodělat nebo přikoupit. Jeďte se taky podívat na nějakou burzu. Jednak tam uvidíte třeba něco co se vám bude líbit, popovídáte si s chovatelama a pak uvidíte co a jak. Nikam nespěcháte tak nechte zatím dno voliéry jen s křepelkama a třeba později najdete něco se se vám bude extra líbit a co by vám ani nikdo neporadil, protože ho to nenapadne.
Ale to už jsme tu probírali:-)) myši a potkany.Mě by spíše zajímala nějaká kombinace...je-li tu někdo takový ,co to buď zkoušel nebo má.A má s tím zkušenost.Vypusťme,prosím, obtížný hmyz a hlodavce:-P
ruza5 ja bych na dno uz nic nedaval,pokud tam jsou křepelky,ale k andulkam a korelam muzete pridat třeba jeden par zpevaku nebo kakariki ty se drzi stale pri zemi.temer cely den jsou na zemi a hrabou tak to je jedine co by tam s krepelkama mohlo byt...s pozudravem Agan
A jak je vlastně voliéra velká? Já bych tam nechal jeden pár křepelek čínských, tak jak máte. Možná by nebylo špatné dokoupit ještě pár samiček, třeba i nějaké mutace. I když jsem chov s více slepičkami nezkoušel, hodně krát jsem o něm četl. A pokud je voliéra dost velké, třeba 4*2-dno, tak můžete zkusit i dva páry křepelek. Jeden chovatel mi psal, že je takto má a, že každý kohoutek je ve svém rohu voliéry, takže nedochází k rozepřím. A pak mě napadla ještě jedna varianta. Můžete vyměnit k. čínské za jiný větší druh. Například k. japonské, kalifornské, viržinské nebo korunkaté. Některé druhy už jsou vzácnější.