Vloni jsme si pořídili 3 chovné páry agapornisů fischeri. 2 páry vyvedli mladé. Protože z budek vylétli opravdu krásně zbarvení jedinci rozhodli jsme se od každého páru jedno ponechat. Tudíž jsme měli 8 papoušků-z toho 3 jisté páry. Bohužel nevím jakého pohlaví jsou ti mladí. Přes zimu bylo vše v naprostém pořádku, páry se držely pohromadě.
Zhruba v polovině května jsme postavili pro naše fišeráky velkou zahradní voliéru. 2 páry co okamžitě zahnízdily(ty co hnízdily už loni). A ostatní se tak nějak proházeli, ale opravdový pár se nevytvořil. Ale byl klid. ¨
Minulý týden se ale ve voliéře najdenou stalo, že jeden papoušek byl poklobaný do krve. Dali jsme ho na uzdravení do samstatné klece. Ale od té doby je každý den poklobaný někdo jiný! Snažím se voliéru pozorovat co nejvíce to jde, ale papouška "agresora" nevidím. Nevíte čím se jeho chování najednou tak změnilo? (Nikdy se nic takového nestalo)
Dobrý den. Tipoval bych to na to, že ponechané mláďata jsou všechny samice. Dominantní samice od dominantního páru si usměrňuje své teritorium. Mladé samice se rády starají o hnízdící páry a pak je bitka na světě.
Problém bude, že nemáš páry spárovaný, kteří tam jsou lichý kusy tak ruši ptáky, kteří hnízdí a je na světě bidka.. Ve volieře bych ponechal jenom pár, kterej spolu hnízdi, zbytek spárovat v jiné volieře..
Tak se to ve voliéře nakonec nějak urovnalo. Zahnízdily 3 páry. Jeden samec "přebral" samičku jinému, možná proto ty rvačky:)) Každopádně zatím je ve voliéře klid.