Nedavno som kupil tento par agosov a dnes som si vsimol,ze koru z vrby si nosia do hniezda tak,ze si ju napichaju pod perie..Zaujimave vsak?Vo vedlajsej voliere prebieha stavba Fischerov uplne inak.
Co je na tom zajímavého? Růžohrdláci to jinak ani nedělají.Lidi,nic ve zlém ale čtěte než si nějaké papoušky pořídíte nebo navštivte chovatele a ptejte se.
No netreba hned reagovat ako majstri sveta pani.Tato stranka je aj pre amaterov tak sa skludnite.Najlepsie ked reaguju taki co sa ani nezaregistruju alebo radia druhym a maju doma dve andulky.Aj preto som za povinnu registraciu na forume.Ja chovam do teraz iba Fischerov a to ze som zbadal nieco ine u ruzovohrdlych tak som sa chcel len podelit.Vsak o tom to tu cele je predsa.Radsej nereagujte ak to ma byt takymto sposobom prosim.Aj keby som prave dnes objavil,ze Agapornis je z Afriky a napisem to tu tak by ste to mohli respektovat.Dakujem
Určitě by bylo lepší než si pořídíš papoušky, něco o nich vědět. Takový chovatele nechápu, kteří pořídí papoušky a pak zjistí, že o nich neví co potřebují, co nabídnout atd.. At se ti daří
Vážený ...
netvrdí tu nikdo že je mistr světa ...
chápu že tyhle stránky jsou i pro začínající, ale nemyslete si že je to to samé ...
Patrně Vám nedošla jedna podstatná věc kvůli které jsem prvně zareagovala a díky ní asi zareagoval i nereg. nademnou ... Vaše "zajímavost" v chovu není otázkou amatéra, setkala se s napochopením kvůli tomu, že jste si pořídil druh aniž byste věděl takové banality o hnízdění ...
No Fischerov mam nastudovanych dostatocne a chovu sa venujem uz 12 rokov.Teraz mam prvykrat ruzovohrdlych a to ze som to spomenul a vyfotil , si myslim,ze to len obohati forum a potesi oko.Nikdy by som si nekupil vtaka bez nejakej vedomosti.A povedz mi, kto uz chova jeden par agosov v klietke velkosti ako je tato.Niekto by tam supol aj dva pary araraun keby mohol...
Mirku nic si z těch narážek nedělejte. Každý jednou začíná s určitým druhem a právě to je na tom to krásné, že se postupně o určitém druhu dozvídáte nové a nové informace a nejrůznější formy chování tohoto druhu. Myslím si, že tohle už je dosti otřepaná fráze, že by si měl chovatel poprvé něco přečíst(do dnešní doby neznám knihu, která by například detailně popsala vhodný způsob stravování po celý rok tak běžného druhu jako je agapornis, vždy jen podávejte zelené, směs pro menší papoušky a ovoce) Nyní například krmím agapornise naprosto odlišným způsobem, než před pár lety, a rozhodně se budud snažit v tomto vyvíjet. Jednou bych chtěl chovat poicephaly. myslíte, že se o nich dozvím vše když si přečtu Vašíčka?? Možná se dozvím tak kdo je kdy odchoval a v jaké kleci. O samotném druhu se nejvíce dozvím až ho budu chovat, stejně jako například teďka Mira Nosal. Proto už nyní sbírám informac od chovatelů a připravuji se, ale většinu poznatků poznám až ze samotného chovu určitého druhu.Mirku nosí vám kůru v peří oba ptáci do budky?
Dakujem Miroslav.Vy ste to ako jediny pochopili.Mimochodom je to prvy den co som spozoroval,ze zacali so stavbou hniezda a nosi to len jeden z nich.Mozem sa opytat co vsetko chovate vy?
Dobrý den, děkuji za zpestření tohoto fóra pěknou fotečkou. Jelikož nechovám agapornisy a teda ani růžohrdlé, tak o tomto způsobu stavby hnízda nic nevím. Zase jsem si rozšířil obzor. Je to pěkné, když se někdo podělí o svůj zážitek. Třeba z vašeho kritizování jsem si neodnesl vůbec nic, jen jste mi pokazila náladu, bez urážky. Pán psal, že chová i agapornise fišery, takže o tomto rodu už i něco ví. ale vy jste z něho udělala naprostého "hlupáka" jen proto, že nevěděl, že si tito agapornisi nosí materiál v peří. Jinak souhlasím se slovy Mirka Š. a oboum přeji pěkný den a úspěchy v chovu.
Ahoj Mirku, tak jsem na tom stejně. Já mám po pěti letech první hnízdo růžohrdlých.Začínala jsem s nima tím způsobem, že mi šest párů odešlo na PBFD, takže jsem se obšírně seznámila s touto nemocí a pokročila jsem za cenu ztrát ve vědomostech, nejen o nemoci, ale o důsledné karanténě. Naštěstí, to zasáhlo právě díky karanténě jen ty agapornise. Co se týká hnízdění, tak letos jsem zajásala, protože mám od jednoho páru 4 vejce. Ti ostatní páry jsou při mém štěstí pochopitelně samci. To že si strká samice proutky a kůru do peří to jsem věděla, ale věděla jsem také , že se někdy chovatelům stává, že při přidávání dalších proutků samice už snesená vajíčka zastele. A protože jsem na tom jako vy,- poprvé agapornisy růžohrdlé-, tak jsem si dovolila sem na nett vložit dotaz "Vrbové, proutky" a myslíte, že mě někdo odpověděl? Nikdo!!! Buď se těm chytrým nechtělo a nebo koukali jako trubky jakouže to žádam radu a odpověď. Takže proto vám sem píši rčení "po bitvě je každý generál"!!!!!!!
Monika tak to s tym uhynom musel byt naozaj neprijemny zazitok.Mimochodom co sa tyka toho stavebneho materialu tak moji Fischeri to s tym stavanim hniezda uz asi tiez prehanaju lebo uz 3 tyzdne stavaju hniezdo a budka je uplne plna vrbovych vetviciek.Ale fakt plna a v rohu budky upletene hniezdo.Vo voliere maju stale dost stavebneho materialu tak dufam,ze si znasku ked k nej dojde nezastelu.
Ahoj Miro,
no ja mám prvým rokom Fischerákov.Vytvorili sa mi pravdepodobne dva páry.Oba páry po postavení hniezda prakticky prestali s budovaním.Možno si tam ešte niečo nanosia,ale to už je minimum.Taktiež majú plné búdky prútikov a v rohu takú malú dutinku.Jeden pár mal päť vajec,z toho jedno neoplodnené.Majú už dve mladé,čakám ešte dve.Je to pre mňa zatiaľ úspech keďže ich mám prvý rok.Druhý pár má síce hniezdo hotové,ale zatiaľ ešte nemajú vajcia,tak stále čakám.
Pro Mirka-taky musím reagovat,nenech se otrávit.Já agoše nechovám kvůli zimním nárokům na teplo a taky jsem hleděl,jak nosí kůru.A jsem rád,že vím zase něco navíc.Pro E.V.-co vlasně chováte?A proč jste tak zapšklá??Nechcete poradit,tak se nezapojujte.Už jsem si všiml více Vašich nepříjemných příspěvků a akorát spoustě lidem kazíte náladu.
Pro potěchu moje banda(vnitřek 4x4x2,venek3x2x2),a taky mi spousta lidí říká,že jsem blázen,že mám andule a korely v takovém prostoru a jak by se to dalo jinak využít atd.atd.Ale mě se to tak líbí
Zdravím Marty a přeji taktéž úspěšnou sezonu. Mariáne vidím, že nakonec to vypadá slibně, jen tak dál. Pro paní Svobodovou: Nechtěl jsem reagovat na tento příspěvek o větvičkách z důvodů velmi razantních hádek mezi mnou a dalším chovatelem(to jste ještě zde na fórum nejspíše nechodila)takže nebyla ani chuť pouštět se do tohoto tématu. Pokud mohu tak Vám s klidem v duši poradím, že můžete růžohrdlým podávat větvičky stále. Staví si pouze polomísu a další kůru během inkubace kladou okolo hnízda, ne na vejce. Výborně tím regulují vlhkost v hnízdě po celý den. U fischeri,nebo personata může dojít k zastlání (ovšem tomu předchází většinou chyba chovatele, který krmí velmi pestře ikdyž jsou ptáci na snůšce a v ptačím mozku se rozeběhne program dalšího budování a budování. U mě fischeri i škraboškoví také dobře regulovali vlhkost během inkubace namočenou kůrou, kterou si připravvali v misce s vodou.Nikdy však nezastlali, jelikož nebyli stimulováni k dalšímu páření a budování nanovo.Ovšem názory se budou jistě lišit.
E.V.- přečtěte si můj příspěvek znova.Ptal jsem se,co chováte a proč na dotazy reagujete,tak jak reagujete.O nějaké knize v mém příspěvku nepadlo ani slovo.