Dobrý večer naše samička agapornise hnědohlavého přišla v boji o budku o drápy i části prstů (na jedné noze zbyly jen dva drápky,na druhé ani jeden)vše se dobře hojí,chci se zeptat jaký to může mít vliv na její další život a případné odchovy?děkuji
Pokud se vše pěkně hojí, naučí se s tím bezproblémů žít, ono jí taky nic jiného nezbude. Na páření a na mladé tohle vliv nemá, to co píšete není až tak drastické zmrzačení že by ji to mohlo omezovat.
Díky, ona se nechová jako,že by jí to nějak vadilo,akorát se zatím neudrží na silném bidle.Jinak normálně žere,skleslá není,jen jsem si všimla,že samec o ni nejeví zájem, před napadením bylo vše v pořádku.Myslíte,že se to srovná?
MOJE SAMIČKA TAKÉ PŘIŠLA O DRÁPEK A ZŮSTAL JÍ TAM JENOM ČLÁNEK TOHO PRSTU.NA DRUHÉ NOZE JÍ TEN DRÁPEK ZASE TRČÍ SMĚREM NAHORU.JAK O DRÁPKY PŘIŠLA NEVÍM
Dobrý večer, Váš agapornis hnědohlavý je dosti napadán dominantním kusem ve voliéře(soudím dle ocasu). Pokud je možno oddělení kusu, tak učiníte nejlépe. Dominantní kus, který oškubá ptáka, je natolik na "koni", že ho časem přivede k smrti.Taktika přežití je neůprosná, nešetří žádný kus.Nejspíše máte dosti podobné budky, nebo máte budky, která je rozdělena na více hnízdících ploch. Já je používám taky, ale postupem výběru, vyvěsuji různé alternativy možného hnízdění. Agapornisové jsou vysoce teritoriální papoučci. S konkurencí se nemažou.
No ano máme všechny budky stejné a zavěšené ve stejné výšce(+jednu budku navíc),vyčetli jsme,že to právě možné bitky omezí na minimum.Podle Vás je to špatně?A jaké zkušenosti s tim máte vy ostatní?Jinak všem děkuji za názory:-)
Dobrý den. Mé zkušenosti jsou takové, že nejlepší je dát více typů budek. Dominantní pár v kolonii si vybere tu nej, a zaobírá se přípravami.Pokud jsou všechny budky totožné, dominantní pár se velmi dlouho rozmýšlí a testuje pořád dokola všechny budky a napadá ostatní agapornise. Je to pouze má zkušenost testovaná na vzorku mých papoušků po několik let.