Na čmelíky dopororučuji Milben od firmy Lihneme.cz.
čmelíci
Vykašlete se na chemii , kurník ( včetně hnízd) po vyčištění důkladně vysypte mletým vápencem . Je nejen ekologický , ale i ekonomický . Nefunguje sice hned - to ani ta chemie , zato dlouhodobě . Neostomosan jsem použila i neředěný a " mršky " běhaly dál .
Odkazy na prostředky proti čmelíkům:
https://www.eshop-zemedelske-potreby.cz/hubeni-cmeliku/c-1856/
V poslední době jsem řešil mohutnou invazi čmelíků v kurníku. Bylo to totální zamoření, když jsem se opřel o stěnu kurníku, měl jsem jich rázem na ruce snad sto. Účinek drahých chemických přípravků byl téměř nulový. Poté jsem vystříkal kurník silným koncentrátem chloraminu a došlo k částečnému omezení. Pokračoval jsem radikálním vyházením všeho nepořádku z kurníku a ponechání jen holých zdí (kurník je cihlový) a bidla s hnízdem, následné postříkání téměř stoprocentním savem a výsledek byl, že po týdnu tam byli zas. Problém jsem vyřešil, jak už tady kdosi psal, ohněm. Vyhodil jsem staré bidlo i hnízdo prožrané od červotočů - čmelíci se v těch dírkách ukrývají. Opálil stěny hořákem (silikonový olej ve spreji je jak plamenomet) a lihová louč. Nové bidlo udělal tak, aby se dalo snadno vyndat ven a opalovat - čmelíci se zdržují zespoda. Stejně tak hnízdo. V prvních dnech boje musíte opalovat nacucané čmelíky každé 2 až 3 dny. Nesmíte hlavně překročit interval týden, protože by se vylíhla nová generace. V noci se na slepicích čmelíci střídají, nacucaní slézají naklást vajíčka a nově vylíhlí nastupují na slepice. Takto s nimi musíte bojovat po dobu, dokud je nezredukujete na únosnou úroveň, nebo nevyhubíte úplně. Samozřejmostí je zhotovení popeliště, v mém případě sypu uhelný popel, slepice se potom na noc napopelí - nechají si popel v peří. Čili tak k taktice boje, když vám čmelík vyhlásí válku. Hodně trpělivosti a zdaru
Prosím o radu co je ozon generátor.Mám v kurníku čmelíky a nevím si s nimi rady.
Dobrý den,
také máme aktuálně velký problém se čmelíky. Děkuji za všechny příspěvky a rady, budeme zkoušet. Ale krom toho mám strach, že si nějakého donesu do bytu. Jak velký je to problém, pokud se to stane? Množí se i bez ptáků? Ale navíc máme doma andulku. Co když se na ni dostanou? Snažím e maximálně dodržovat hygienu a čistotu, ale ty malé potvůrky jsou dost neodbytné.
Děkuji za případnouo odpověď a všem přeji hodně zdaru!
Já používám taky Milben Xpert ke kompletnímu vystříkání kurníku https://www.eshop-zemedelske-potreby.cz/postrikovaci-koncentrat-na-hubeni-cmeliku-cervenych-ptacich-roztocu-milben-xpert-15-g-p18136/ Přímo na slepice stříkám Reudanon - je v něm margosa, což je nějakej výtažek ze dřeva, které se používalo na lodích na výrobu beden, aby se do nich nedostal hmyz. https://www.eshop-zemedelske-potreby.cz/reudanon-bio-repelent-proti-hmyzu-sprej-400-ml-na-hubeni-cmeliku-vsi-blech-zakozek-k-aplikaci-primo-na-slepice-a-ostatni-zvirata-p20595/ A do hnízd pak sypu Ektosol BIO fossil, kterej přidávám i do popeliště https://www.eshop-zemedelske-potreby.cz/ektosol-bio-fossil-s-kremenitou-hlinou-na-hubeni-cmeliku-hmyzu-mravencu-1-kg-p30999/ A musím říct, že poslední 2 roky mám docela klid, nebo to alespoň není tak strašný, jako to bývalo.