Pro ty, jež nemohli dnes na Přerov, nebo jen pro zvídavé přináším malou rekapitulaci z dnešní burzy. Jako chovatel převážně agapornisů, začnu u nich. Abych pravdu řekl, tak mě moc nezaujali. Růžohrdlí ve velikosti agapornise růžohlavého, pidi agapornisové ficheri a podobně. Docela by mě zajímalo, jaké musí být podmínky ,aby bylo dosáhnuto takového odchovu, mě to přijde snad nemožné.Ze vzácnějších druhů bylo vidět několik agapornisů taranta(i tmavězelený a oliva). Z alexandrů byly k vidění krásné mutace alexandrů malých, nějací rudohlaví,růžoví vousatí,čínští, velcí a dokonce i alexandr šedý(holubí). Velmi mě zaujali pyrurové zelenolící ve skořicové mutaci,dále tam byli i pyrurové modrobradí a červenobřiší perloví, rupicoly. Zástupci poicephalů byli převážně senegalci, všiml jsem si i šest kusů papouška mayerova, několik kusů papouška konžského, k tomu krásně vybarvený kus fantíka.K vidění byly vidět pěkné kousky žako kongo a čtyři kusy žaků liberijských( nádhera,málem jsem u nich oči nechal).Z aratingů tam byli sluneční, jendayové,zlatočelí. Z rodu pionus pouze jeden modrohlavý plus další kousky amazónků,ale bohužel si nyní nevzpomínám na druh. Rod pionites měl dnes slabou účast,ale k vidění byli.Z amazoňanů venezuelci, modročelý a krásný kousek amazoňana pomoučeného. nechyběli mníšci,ale docela drobouncí. Z austrálie několik pěkných barnardů,papoušek královský, červenokřídlý a rosely převážně minimálních rozměrů připomínajících spíše zpěváky..Dále jsem zaznamenal dva papoušky čapkové. Jel jsem pouze na krmivo,ale začínám se poohlížet po aymarách pruhovaných. bylo tam několik přírodních kusů a krásné kobaltové. Nakonec jsem narazil na dvě aymary jež jsem z počátku nemohl ani identifikovat. Byly co do mohutnosti,alespoň dvakrát větší než běžné kousky,tak robustí aymary jsem ještě neviděl.pro úplné doplnění přidám ještě slušného samečka eklektuse a poměrně slušné zastoupení loriů. Z drobotiny jsi pamatuji pouze nějaké zvnohlíky a guldy. Přeji příjemný den.
Jen trochu doplním Mirkovy informace. Konžští papoušci gulielmi byli sourozenci / letošní / od mé více než dvouleté samice, kterou jsem pořídil u téhož chovatele, bylo to pro mě zajímavé srovnání a potvrzení, že jsem před lety narazil na dobrého chovatele. Dále byli zastoupeni i fantiensis - jak mladé, tak krásná čtyřletá, plně vybarvená samička.
Alex. holubí byl asi pětiletý, dosud nehnízdící pár, bez nějak vzájemných sympatií, cenově přijatelný / 9tis. kč /.
Z aratingů jsem jěště zahlédl aratingy oranžovočelé a dlouhoocasé. Je kupodivu, že o zmiňované liberijské žaky byl zájem pramalý, cena také velmi příznivá / 12 a 16 tis. za pár /. Žakové kongo opradu by se dalo vybrat velmi slušné a velké mladé kusy. Velmi pěkní amazoňané modročelí, tarantíci, ti mutační také Ok. Pyrury perláta také moc pěkní.
To je zhodnocení z mého pohledu dnešní přerovské burzy, kde jsem jen nakoupil krmivo, domluvená samička eklektuse nakonec nebyla / ta serioznost / a pán ze Slovenska s liberijci mezitím už odjel, takže jsem domů cestoval bez jákehokoliv rozšíření svého chovu. Ještě bych se zmínil o astrildech rodu Pytilia, ve velmi dobré formě,kterým již někokrát byl na jiných forech předpovídán úhyn. Také bych je rád pořídil, ale jedná se o tak málo rožšířené chovance, že nákup pouze jednoho páru by nic neřešil a já mám momentálně místo jen na jeden, tak snad příště.
To je zhodnocení z mého pohledu, z mé oblasti zájmu
Dobrý den, dnes jsem také zavítal na tuto burzu a myslím, že bylo k vidění dost neobvyklých papoušků. Akespoň pro mě. Já jsem si tak trochu popovídal s pánem co prodával rosely černohlavé. Měl páreček i s testem na pohlaví. Cena byla 22tis, ale teď si nejsem jistý jestli za pár nebo za kus. Jelikož jsem sháněl samičku alexandra malého, narazil jsem na pána co sice jednu měl, ale byl to poddruh africký, který se zde téměř nevyskytuje a cena byla 3,5 tis. Alexandři šedí byli také zajímaví, poprvé jsem je vi děl na Exotě, dnes tedy podruhé. Nebyla náhodou cena 9 tis. za jednoho? Někteří barnardi byli opravdu pěkní macci, až jsem se divil, jak je takhle mohou odchovat, jestli mají takové velké rodiče nebo jestli to nejsou kříženci s větším poddruhem? Ale opravdu pěkné kusy. Rosely penanty jsem málem nezahlédl, ikdyž nedávno se to tam jen červenalo. Krásní byli také pyrurové modrobradí a cena tomu také odpovídala. 4 tis. za kus i s papíry. Já jsem nakonec vzal jednu samičku křepelky a obešel krámky. vybral jsem si ary a aratingy od Vašíčka a jelo se dom. Dnešní Přerov hodnotím z mého pohledu kladně.
Martine, černohlavé rozely jsem jsem sice neviděl, ale odpovídala by cena 22 za pár. Ti alex. šedí byla cena také za pár, je to opravdu málo.. zdravím cone
Ještě se vrátím k těm liberijským žakům, údajně byli bez DNA, což bych přežil, bez testu PBFD, což bych také přetrpěl, ale byli i bez potřebných dokumentů k registraci - což už by mohl být problém, a byli z Bulharska,
Kolegovi padla samice liberijce a tak samce vzal v lednu do Přerova. Během pár minut ho prodal za 10 tis. Samice jsem viděl prodávat za 12 až 14 tis. Kdysi jsem je měl, až přijde čas tak bych je chtěl znova. Prodávající ze Slovenska v Přerově chtěl vyměnit jeden pár za dospělého samce fantiensis na dopárování té pěkné samice fant. co měl s sebou. Liberijci jsou trochu jiní i v povaze než konga.
v přerově jsem také byl ti alexandři šedí ta cena 9tis je hodně málo to asi nebyla cena za toho ptáka a jak měl starou tu samičku africkou já bych dvě potřeboval a jinak jsem koupil aratingu dlouhoocasou a zlatohlavou
Honzo, s tím chovatelem ze Slovenska, co nahízel šedé al. jsem hovořil, opravdu chtěl tuto cenu za pár. Dával je pryč, protože vůbec neharmonovali a měli kolem 5ti let. Ale i tak je nikdo nekoupil.
a u těch alexandrů bavíme se o holubích ale ta cena jestli to byli oni je opravdu nesmyslná třeba ve zwolle jsemviděl dca kusi okamžitě prodané a kus 500euro
Tak proto jsem ty aratingy dlouhoocasé neviděl, už byly u tebe v přenosce. : ). Můžeš pak sem dát za nějaký čas nějaké jejich fotky? Oba druhy. A jak jsou staří, čekáš letos odchov?
U těch alexandrů se taky pořád divím. Nenabízel Vám to tak levně ze známosti? Třeba věděl, že by byli v dobrých rukou. ; )
Martine ti barnardi byli fakt pěkní, byl to velký poddruh, jižní jsem ani neviděl, ale pěkný samec byl před 14 dny v Hodoníně, hlava celá černá s modrým nádechem a krásně zakrojená žlutá barva na břiše.
Honzo nádhera, ty dlouhoocasé jsem ohlížel v přenosce, ale tam tak nevynikli. Všiml sis, jeeště byli nabízení oranžovočelí aratingové, ty jsem viděl chovat a odchovávat v kolonii, moc se mi to líbilo.