Nevíte od kdy ani čím??? Dám vám dobrou radu, nedělejte to... pak Vás bude mrzet až pták uhyne. není to jako vypiplat si malé štěňátko. Přečtěte si stránky o dokrmování od Milana Bartla a ono vás to samo přejde.
Andulky jsou jedni z nejsnáze přizpůsobivých papoušků, ketří přilnou k člověku a naučí se mluvit. Stačí když malé mládě vezmete občas do ruky a zase ho dáte zpět do hnízda. Pozor žádné tahání ani nošení jinam, jen vzít z hnízda a zase dát zpět. Až andulka vylétne z hnízda tak jí přendejte do jiné klece, krmte jí měkkým krmivem a míchanicí, dávejte ruku do klece se senegalským prosem a máte jí ochočenou bez martýria dokrmovánÍ. Dokrmování je pouze módní záležitostí. Dokrmovat by se měli papoušci o které se nestarají rodiče a kde je nutné se tak o papouška postarat. Množství dokrmených papoušků se vymstí v dalších generacích, kdy už ptačí rodiče nebudou mít ani snahu mláďata krmit a nebudou se o ně následně starat. Naše generace se o to snaží ze všech sil, aby to bylo co nejdříve.
Ještě dodávám, když nevíte kdy, jak a čím, tak to z internetu nevyčtete. Chce to dlouhodobé odchovy papoušků a tak dojdete k poznání, kdy, jak a proč se dokrmuje. Když nemáte odchovnu, která stojí v řádu okolo 15.000,- tak je zbytečné o dokrmování vůbec přemýšlet. Odchovna je při dokrmování základ, kromě dokrmovacích směsí a perfektních znalostí o dokrmování.
Moniko, asi nemá cenu se nad tím pozastavovat. mě tyhle hloupí otázky o dokrmování taky děsně štvou a hlavně mrzí. tahle slečna se aspoň zeptá než to mládě vytáhne, ale jsou i tací, kteří si ho donesou domů a po několika hodinách neví co s ním a teprve pak se ptají, těch mláďat je mi děsně líto, oni si snad ani neuvědomují že je to živej tvor kterej taky cítí a trpí a když jim to pak uhyne hlady nebo na podchlazení, hrůza pomyslet...
To je pravda, ale každému se musí dát důraz na to, že dokrmování je práce. Já sama dokrmuji pouze na prohlášení nového majitele, že si takové mládě odebere. Přestože u senegalců je o dokrmovaná mlaďata zájem vždy vše raději nechám na rodičích. Co se týká andulek dokrmovala jsem dvakrát, když měla samice 12 mladých a nestačili by je se samcem krmit. Obdivuji proto chovatele, kteří stále dokrmují. Neni to legrace. A když už jsou mláďata samostatná, tak člověk padne. Alespoň já ano, protože mě nemá kdo při dokrmování střídat.
Chtěla bycj jen podotknout:
maje samička rozárka měla na náštěvě jejího strého přítele kterého jsme věnovaly jedné rodiny na tři týdny. budku má vesvé kleci neustále protže v ní spává a když pro něho po třech ýdnech přijely a odvezli zpozorovala jem že andulka je v budce často a po pár dnech tam mla bqwjíčkoa na všechno je sama a tak jsem jí to chtěla usnadnit..
a chodím již do práce.
Mláďata se krmí po dvou hodinách ve dne v noci. Jinak k tomu ostanímu se musí vyjádřit jiní chovatelé. Omlouvám se ale já se k tomu vyjadřovat nebudu. Snad se najde někdo rozumný k vyjádření.
Samička je schopná se postarat sama o své mladé i bez samečka, ale o nějaký rozumný počet, dvě tři jsou bezproblému.
Podle mě máte dvě varianty. první je ta že vajíčka postupně vyhazujte /nechte ji třeba jen jedno dvě/ a až dosnáší tak je vyhoďte všechny a máte po problému co pak s mláďaty.
Druhá varianta je ta vajíčka prosvěcovat a nechat ji třeba jen dvě oplozená, zbytek nemilosrdně vyházet. Po té co se vylíhnou jí dobře krmte a bude všechno bezproblémů.
S tím dokrmováním je to opravdu pěkná blbost, jde vidět že o tom absolutně nic nevíte. mladé se krmí ze začátku cca každé dvě hodiny a potřebují k životu určitou teplotu a vlhkost, tyhle věci rozhodně nedosáhnete tím, že mladé budete mít někde v krabici, to by vám vydrželi jen pár hodin a umřeli. Vypiplat jednodenní mladé je kolikrát oříšek i pro ty, kdo dokrmují běžně třeba od dvou týdnů života. A to pomíjím komplikace které se stávají a se kterými byste si jako naprostý neznalec neuměla poradit.
No dovolte!
Prominte ale já nejsem "neznalec" už jsemdokmovala zebřiky a dkonce i agarponise!
boužel andulky mám poprvé a tak si nejsem, jistá a prominte já nejsem tyran! její vajíčka vyhazovat NEBUDU!!!
počkaám až se o ně přestane sama strat neb vyhodím jen neoplodněné.
já osobně maldých ptý¨áků dokrmuju týden před vyletěním z hnízda a všechno je vždycky dobré.. za ceý můj život se mi nestalo že by mi při dokrmování zemřela andulky
Jestli jste dokrmovala zebřičky tak klobouk dolů, k tomu jsem se neodhodlal.
Jestli jste dokrmovala agapornisy - a pochopil jsem to že úspěšně - tak váš dotaz zde byl ÚPLNĚ zbytečný a nepochopil jsem, co jste tedy chtěla poradit.
Jak je možné že nevíte ČÍM?
Kdybych váj měla poradit, tak tu popíšu celou stránku.
Můžu se zeptat od kterého dne jste dokrmovala zebřičky?
A od kterého dne agapornisi? to je totiž pomalu to samé, proto Tak nějak vaši otázku /když máte zkušenosti, a domnívám se že ne nijak malé/ nechápu....