Pokud pro ně máte zázemí a chcete si je ponechat, tak si je ponechejte . Hlavně si prostudujte co potřebují . Najde se spousta ochotných chovatelů , kteří vám rádi zajisté poradí ze začátku . Pokud se vám nelíbí tak je odprodejte. Rozhodnutí je jen na Vás.
Taky by jste mohla napsat jaké máte pletivo, protože na tyhle papoušky opravdu nestačí nějaké obyčejné, mají silný zobák a byla by škoda kdyby se prokousali z voliéry..
Souhlasím s ostatními že to chce hodně moc číst a studovat, dobrý jsou nejen články a knížky ale i diskuze, dost se tam pochytí.. Takhle jsem studoval i já než jsem si přivez kakariki..
Můžete si tady na stránkách přečíst třeba tu Obezitu papoušků. Co vím tak amazoňani na to docela trpěj.. ;)
Moc všem děkuji,3 voliéry už jsme měli,ovšem zatím prázdné,do budoucna jsme s chovem počítali,ale ještě jsme nebyli připravení,ale když už se to seběhlo tak rychle...Souhlasím se všemi,kteří píši číst,číst,číst,... Už se snažím.Jestli ještě můžu prosit -máte někdo svoje nějaké oblíbené časopisy,www stránky,nebo diskuse? tak prosím poraďte,děkuji moc.
Knih s papouščí tématikou je na našem trhu opravdu dostatek, počínaje novým přepracovaným vydáním edice Papoušci od milana Vašíčka. Časopisy u nás vycházejí dva - PAPOU3CI - dvouměsíčník zabývající se pouze papoušky, vydavatelství DONA, cena 65kč, druhým periodikem je měsíčník NOVÁ EXOTA - ten se zabývá z jedné poloviny papoušky a druhá půlka je zaměřena na exotické ptactvo, cena je také 65 kč, vydává Mgr. Sojka. Oba časopisy jsou tištěny na kvalitním křídovém papíře, velmi kvalitní fotografie.
Jedinou literaturu, kterou bych nějak moc nedoporučoval jsou malé publikace zaměřené na jednotlivé druhy, cena do 100kč, občas nekvalitní překlad, velmi obecné informace. Hodně štěstí při výběru titulů.