Jestli jí chcete ještě ručně dokrmovat, tak stačí několik, dní před vylétnutím,ale jestli jí nechcete dokmovat, tak jakmile se osamostatní. To ja asi tak 14 dní po vylétnutí z budky. I v takovém případě se dá dobře ochočit.
Prosím vás, nedoporučujte lajkovi zase dokrmování !!!!
Laik to opravdu nezvládne, je potřeba ASPOŇ základních informací a i tak to nedoporučuji.
Nedávno jsem četla jakýsi příspěvek typu vzal jsem si na dokrmení andulku, čím jí mám krmit? To bylo děsné, ten dotyčný ji vybral z hnízda a den na to se ptal co jí má dát nažrat.
Problém je, že stále někteří lidi vidí ve zvířatech věci a myslí si že nevnímají bolest /tím samozřejmě nechci říct že zadavatel je taky takový/.
Prosím všechny nezkušené aby se takovému experimentování vyhli, mluvím z vlastní zkušenosti, rozdíl je ale v tom, že já dokrmit musela - pár denní mladé, přežilo jen jedno.
Andulky je samostatná cca 5-7 den, kdy už sama zobe, záleží na tom jak která, jestli má třeba starší sourozence od kterých se to dřív naučí, jestli žije v hejnu ...
Já o tom mam něco načteno, našel sem stránku která je zaměřená přímo na dokrmování. Vím co k tomu potřebuju.. Zas mam určitej vztah k těm papouškům a za žádnou cenu bych si nedovolil jim ublížit.. Takže určitě bych si nevzal z budky ptáka a pak se například ptal co s nim.. To mi příde jako naprostá blbost.. Tak nějak vim co a jak při dokrmování, ale je to jen teorie..
Marek Milfajt - Milfis :Chci se zeptat na jakých stránkách se dočtu o dokrmování strašně mě to zajíma. Né,že bych teď musel dokrmovat, ale možná že to budu někdy potřebovat. Díky
jasně, každý musí začít, nastudovat pořádně teorii a pak ji využít v praxi. Pokud ale chodíte do školy nebo zaměstnání tak je to pasé. navíc se nedoporučuje vzít na krmení jen jedno mládě, protože ono je zvyklé že má sourozence, v budce se zabaví atd. když vezmete jen jedno tak je mládě ve stresu.
Pokud chcete opravdu jen jedno, tak si radši připlaťte a kupte si ho, po finanční stránce se vám vlastní dokrmování vůbec nevyplatí, protože dokrm. směsy jsou drahé.
Informace o dokrmování se vám spíše hodí "do zásoby" pokud se vám stane že budete MUSET dokrmovat.
Nejsem moc zastáncem toho, aby si laik vzal jednoho papouška a pak z toho měl hlavu v péru, protože komplikace se stávají, pokud vám mládě nebude trávit tak ste v háji a neporadíte si aji když informace máte. Pokud poblíž /skutečně třeba do hodiny/ nemáte veterinu spec. na papouchy kde seženete léky nebo pomůžou tak se pak díváte jak vám několik hodin pták umírá.
tak tohle se mi líbí kritizovat umí každej já zapomněl mi jsme asi vlastně nezačínali poprvé nikdy dokrmovat? ono každy se to musí naučit a tak zhání rady. Ale ty jsou asi pro zkušené né pro laiky.
je nejlepší než studovat knížky jestli máš v okolí nejakého chovatele ktery ručně dokrmuje ho poprosit aby jsi s nim mohl párkrát se podívat a mezi krmením ti podá tolik informací ktery tu budeš dlouho hledat. Já osobně sem to taky tak dělal. Ale připrav se na to jestli stim začneš tak že se opravdu moc nevyspíš.
Nikdo tady nikoho nekritizuje, ale chovatel - lajk co se týče dokrmování - neví, že s dokrmováním jsou spojená i rizika, a ty si, právě jako lajk, nedokážete uvědomit.
Je skutečně rozdíl si umínit dokrmit pouze jedno mládě /to je popsáno výše proč to není takto dělat vhodné/ nebo pokud skutečně HODNě načtete a nevrháte se do toho po hlavě, a velice pěkná rada je kontaktovat chovatele který to dělá.
Hodně lidí se milně domnívá že stačí to jen párkrát denně nakrmit a všechno jde hladce.
Nebylo by špatné kdyby se k tomu vyjádřil někdo kdo dokrmuje pravidelně, třeba Cone.