zřejmě vyšel.Pro dlouhodobé předpovědi mrazů jsem vyskoušel zapustit top.kabel do silnějšího bidla.Po instalaci do voliérky a první studené noci ptáků strávených na bidle se stala divná věc.Ptáci křičeli,lítali sem a tam a zpět na bidlo.Prostě obživli.Mám z toho radost a uvidíme do budoucna,jak se to osvědčilo.Máte li někdo podobnou skušenost nebo námět,dejte vědět.DO budoucna přemýšlím nad vytápěnýma napaječkama.
Ještě jsem chtěl napsat, že známý má v některých voliérách odporové kably v trubkách a je spokojený. Má tam i nějakou afriku a ikdyž klesne teplota pod nulu, tak o ně nemá strach, protože papoušci sedí na vyhřívaných bidlech (trubkách). každoročně odchovává.
DŘEVO JSEM VOLIL NEJEN PROTO,ŽE JE TO PŘÍRODNÍ SUROVINA,ALE TAKÉ V DRÁŽKÁCH NA KABEL NEJSOU ZTRÁTY,PROTOŽE KABEL JE V PŘÍMÉM STYKU S BIDLEM.POKUD VYPADNE ELEKTŘINA,VĚŘÍM,ŽE NA PVC NEBO KOVOVÝCH TRUBKÁCH NECHAJ PAPOUŠI SVÉ PŘIMRZLÉ NOHY.
Foto zatím ne,mám nové pc a trochu ho ladíme.Jinak jde o kmen v průměru 8 cm a vněm 4 drážky mot.pilou o šířce 6mm do hloubky tak,že drážky končí tak 1 cm od povrchu.Kabel v něm sedí přesně.Byla to zkouška,takže nové bidlo s ochranou proti náhodnému prokousání teprve dělat budu.Má představa je do drážky vložit tenký pozink.profil tvaru U ,a do něj těsně vložit top.kabel.Je ale pravda,že s prokousanýma bidlama mám problém jenom u agáčů i přesto,že májí hodně proutího na okus.
Toto jsou hezké experimenty,ale co když si pták umíní uchytit se na konstrukci voliery?Taky mu ji ohřejete?V přírodě,žádný ohřev nemají a žijí.V zimě mohou být venku jen ty druhy které zimu snáší a těm keří ne tak těm ani vytápěná bidla nepomohou.Petr
Opravdu na tuto otázku neumím odpovědět.Nehledám v tom vědu,ale zpříjemnění pobytu papouchům v mrazivém prostředí.Holt to je už na nich,co jim bude vyhovovat.Vlastně jaká je třeba na australském kontinentu zima ?
Dík. Do toho teda nejdu. Zůstanu u silných bidel. To je asi jistota. Ptáci se zahřejou sami.Svítím v záletu a ptáci si vletí za světlem a na silná bidla.
V australii jsou zimy proti nám daleko teplejší,jen v Hobarthu klesají teploty až na -10C.Ptáci kteří jsou v Evropě již několikáté pokolení snesou i -25C.Podmínkou je zálet kde nefouká a ptáci nejsou ohroženi padajícím sněhem.Moji nádherní snášejí mrazy bez jakékoliv změny
na zdraví.Petr
Od světla se nikdo ještě neohřál,myslím od žárovky.Světlo je rušivý element,myslím v noci.Stačí m alá bodovka.Pokud austrálii stačí -10,tak v evropě je -16 až -30 je normální pro přežití papoušků?.
Jako experiment dobrý, ale jinak podle mě blbost co nemá hlubší význam. Druhy jako andulka, nádhernej atd. snáší naši zimu v klidu, dokonce se v knihách uvádí - 25 st. Ale kolik dní máme do roka takovou zimu? A navíc ve zděných voliérách je teplota min. o 5 st. ještě vyšší než venku. A pro afriku je to kravina největší. Ty by snad měli mít min. 10 st nad nulou a ne mít vyhřívaný jen nohy při mínus dvaceti.
Děkuji za ponaučení,už žádné hovadiny hlubšího kalibru dělat nebudu.Napadla mě myšlenka,že jim místo top.kabelu udělám ponožky................Berte to s humorem.
Raději podkolenky, rukavice a pletenou čepici, toto je také s humorem, již bez humoru je umístění při -20°C, hlavně ten humor musí při této teplotě přejít vaše papoušky, ať jsou či nejsou odchováni v Evropě.
Pokud to vydrží Vaši,tak moji určitě ! Co podpis a trochu slušnosti.Takto raději už nereaguj,nechci tu z toho dělat stránku posledního slova. Jinak bez komentáře.
Miloslave neberte vše vážně.Napsal jste příspěvek který je dla vás dobrý nápad.S reakcí se smiřte.Stejně si uděláte vše podle sebe.Hlavně nezatrpknout.Petr