- v žádném případě by nemělo do terária dopadat přímé sluneční světlo. SLuníčko je natolik silný tepelný zdroj, že sebelepší větrání nemusí stačit a zvířátko se v létě doslova upeče.
- v teráriu by měl být tepelný zdroj (nemusí být jen žárovka, ale třeba topná cihla, kabel), nainstalovaný tak, aby vznikl teplotní gradient a zvíře si mohlo regulovat svou vlastní teplotu přecházením mezí teplou a chladnější částí terária - v případě vysokých letních teplot se topení dá samozřejmě vypnout, určitě je menší hrozbou dočasná ztráta teplotního gradientu než přehřátí terária - co se týče Eublepharu pak intenzita osvětlení nehraje příliš velký vliv, důležitější je délka dne (a cyklování délky dne v rámci ročního období).
Teplota by se mohla pohybovat od 35 stupňů v nejteplejší části po 27 v chladné. V noci by měl přijít pokles teploty na běžnou pokojovou (klidně i pod 20, v zimně hluboko pod 20, vemte v úvahu prostředí a nadmořské výšky ve kterých se Eublephaři vyskytují).
Jeden kolega zkoušel chovat Eublephary v konstantně vysoké teplotě a nedopadlo to dobře. A opět by se i teplota měla regulovat podle ročního období.