Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 05.11.2024, 11:29:56
je to zamyšlení nad lidským konáním.
Lidské konání je přirozené a nijak zásadně se , pokud vůbec, neliší od chování jakéhokoliv jiného živočišného druhu. Zaručuji vám že i chudák čáp kořistnicky sezobne tu poslední žábu na světě, pokud to dokáže. Nebo snad znáte nějaký druh, který se nesnaží o přežití bez ohledu na následky pro prostředí ve kterém žije? Tato snaha se obvykle projevuje dvěma způsoby. Existuje ještě třetí způsob, zřejmě jako záchranná brzda přírody, když se situace vymkne kontrole a tou je vyhynutí druhu neschopného přizpůsobit se buď podmínkám svého habitatu nebo předmětný habitat přizpůsobit sám sobě.
Přiznávám ale že vaše myšlenka a přání je krásné to ano. Bohužel ne každý si uvědomuje že i tak základní předmět jako je skalpel nebo injekční jehla, případně obyčejný Ibalgin, možnost koupit si rohlík a nacpat si ho do hlavy při rozsvíceném světle, vždy podmiňuje široké průmyslové zázemí.
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 05.11.2024, 12:47:01
Já nikdy nebudu souhlasit s neustálou salámovou metodou, kterou nám ukrajují osobní svobodu. Nikdo nemá právo kecat do toho, co kdo chová, pokud zvířata netýrá. Přesně tyhle argumenty, které tu používáte , vedou k šikaně poctivých chovatelů.
Odpověď na příspěvek uživatele drvodelkafialova z 05.11.2024, 12:59:08
já jen říkám, že bych neměla problém s tím, ustoupit něčemu, co by vedlo k narovnání života psů, pokud by to k tomu vedlo. Klidně se upozadím. Je to moje nastavení. Psy miluju a když by moje omezení vedlo k tomu, že nebudou množky, že psi nebudou chodit na vodítku jen kolem paneláku atd atd., tak se prostě klidně omezím, protože je to pro jejich dobro. To přece není nic špatného, si myslím. Nenutím to nikomu, jen to tak prostě mám.
Odpověď na příspěvek uživatele J5 z 05.11.2024, 12:53:22
neliší od chování jakéhokoliv jiného živočišného druhu
no to si myslím, že právě liší. Jen člověk a brablenec, drží jiné v zajetí. Jistě zvířata zabíjejí se,krmí se jinými, rvou se o teritorium, ale nedrží jiné v zajetí.
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 05.11.2024, 13:37:08
a) připouštíme chov zvířátek v pořádném výběhu a výletu a s pořádnou péčí a i je nutná kontrola b) jistě, chceme ta zvířátka raději venku volně c) pralesy kaput, lesy kaput, potoky kaput, betón a dálnice vyhrávaj, protože rychle rychle nažrat se, všecko vykoupit, zničit, zahodit a koupit novou věc, zas a znovu, jen ať mám novou… Tak jsme ten venkovní prostor do.ebali, máme ta zvířata vůbec kam pustit?
My bychom je tak moc nemuseli chránit, kdybychom nebyli roztahovační.
Přijde nám to, některým, chov létajícího tvora, zvláštní, předpokládáme nedostatečné podmínky, protože a) týráme zvířata hrozně moc, takže už jsem si nezachovala presumpci neviny b) skrz čápa nehledáme léky
Tak já zkusím předpokládat, že ten chov čápa je úžasný, že je tam rybník, močál, mega materiálu na stavbu, kámoši, nemá to střechu a tak.
Též se snažím svým chováním minimalizovat to, jak to, co dělám, dopadne na přírodu.
Určitě, ochrana přírody vypadá jinak. Rozhodně nemůže být účelová a jednostranně zaslepená. Jako váš pohled.
Já vám nevím, zda v souvislosti s chovem divokých zvířat v zajetí - tedy v zájmovém chovu - hovořit o ochraně přírody, protože zde právě nic nechráníme, jen si plníme své potřeby. Smím si svůj pohled ponechat, že?
edit- já jsem nikde nikoho neodsoudila, jen píšu, že to z mého pohledu není pro mne prostě normální.
Zrzavá. Kdo zachránil zadek pagekonům řasnatým považovaným ještě relativně nedávno za vyhynulé? Soukromý chov. Kdo jako první na světě rozmnožil ohrožené a vzácné zmije pavoučí? Soukromý chovatel. Kdo jako první úspěšně odchoval ty echt vzácné gaviály? Polosoukromý chovatel. Kdo rozmnožil madagaskarské hady tak že již nejsou v extra citesech? Soukromý chov. Kdo naučil v zajetí udržet a rozmnožovat drtivou většinu hadů a plazů? Soukromý chov. Kde mají větší úspěchy v chovu obojživelníků a plazů na procenta? Zoo? Ne! Soukromý chov. To samé papoušci.
Smiř se s tím že bez soukromého chovu by tu už dost zvířat nejspíš nebylo nebo byli na pokraji vyhynutí. Odkud asi zoo doplňují dnes, když se odchyt z divočiny nedělá genofond? A to i u velkých šelem? Ano soukromý chov.
Jeden z mých známých ještě pamatuje časy kdy zoo nebyla schopná odchovat ani pitomého hroznýše! Kdy to padalo… a dnes?
Fakt nechápeš furt smysl soukromých chovů a zaslepeně si dál pojedeš svojí mantru JÁ SI MYSLÍM, ŽE…..?
Jak tu bylo zmíněno. Ptáci a exoti nejsou psi nebo kočky. Ti se ve špatných podmínkách prostě nerozmnoží. Hůř se u nich cokoli řeší nebo léčí. Takže jedinec v psychické nebo fyzické nepohodě prostě zdechne nebo neprospívá a nebo je aspoň bez odchovů. Což chovateli logicky nepřinese jediné plus. A dík cenám a leckdy těžké sehnatelnosti to není jak nahradit vyrozenou fenu v množce. Špatný chovatel exotů dřív nebo pozdějc skončí neb mu to prostě vychcípá.
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 05.11.2024, 22:54:13
Ano Doron souhlasím, to je “vědecky” doložené. Alespoň u nás Libni to tak vždy bývalo, říkala babička i mamka a ty to logicky musely vědět nejlépe.😲
Černého čápa do toho zamotala přímým dotazem lesnizinka což mně znejistilo. Bůhví jak to teďko vlastně je když má ta pošta stále problémy, což se jasně ukazuje na výrazném snížení počtu předmětných zásilek.🤣
Hledala jsem vedle k tématu ledňáčka a narazila na zasunuté fotky čápa. To jsou velmi staré fotky, nejmíň 15let. To jsme byli my i zahrada ještě mladí😉To bylo asi ještě foceno na foťák.
Hledala jsem vedle k tématu ledňáčka a narazila na zasunuté fotky čápa. To jsou velmi staré fotky, nejmíň 15let. To jsme byli my i zahrada ještě mladí😉To bylo asi ještě foceno na foťák.
Při pohledu na tuto nádheru už se zase těším na jaro a to ještě nezačala zima 😀