Aktuálně: 3 926 inzerátů205 015 diskuzních příspěvků18 188 uživatelů

Šteňa kŕmenie

Vanda81
Vanda81 24.10.2024, 08:58:28 xxx.xxx.184.250

Ahojte, pred týždňom sme si priniesli 2 mesačné šteniatko. U majiteľa dostávalo granule royal canin starter, z týchto nám dali aj domov.  Od začiatku malo dost mäkké  a slabo tvarované hovienka. Postupne sme zacali prechádzať na  hypoalergenne granule brit jahnacie s ryzou, avšak šteňa má stále síce husté, ale kašovité výkaly. Ešte tomu chcem dať čas, či sa to nezlepší. Čo by mohlo pomoct? Inak  je čulé a veselé, nepreháňa ho, len ta konzistencia je nedobrá. Nebránim sa ani prilepšovaniu masom a prilohami, len sa bojím aby mu to viac neuškodilo. Ďakujem

Tenurri
Tenurri 24.10.2024, 09:13:23 xxx.xxx.22.64

Měnit štěněti granule po týdnu mi nepřijde jako dobrý nápad. Průjem může mít i ze stresu a ze změny prostředí. Já třeba taky nesouzněla úplně s granulemi od chovatele co se týká složení, ale nechala jsem je celý první měsíc, aby měl psík co nejméně změn, teprve potom jsem začala přimíchávat mnou preferované granule a přidávat i trochu masa, konzerv a dalšího - vždy po troškác se sledováním toho, jak mu to sedne.

Mimochodem nám chovatelka říkala, že pevnost bobku závisí i na tom, jestli má štěně tak akorát jídla. Že když dostane moc, bude mít měkčí bobek, a když málo, bude mít zase naopak moc tvrdý bobek. 

Ptala jste se chovatelky, jakou měl stolici před odběrem? Já všechny tyto věci řešila s ní a případně s veterinářem, kam jsme stejně po pár dnech přišli se zapsat a domluvit se na dalším očkovacím a odčervovacím schématu pro štěňátko.

Vanda81
Vanda81 24.10.2024, 09:22:44 xxx.xxx.184.250
»
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 24.10.2024, 09:13:23

Zdravím, nepýtala som sa, ale už ked sa vyprazdnovala u nich pred cestou, tak to hovienko nebolo bohviečo, proste velmi makké, nie hladké ale take rozstrapkané. Okrem toho z tych royal canin strasne prdela. Pardon za opis. 

hmn
hmn 24.10.2024, 09:42:40 xxx.xxx.36.172

já už bych, po zkušenostech (všichni 3 psi-kokcidie, giardie, klostridie), dala trus na rozbor (sběr z 5ti dnů, sbíráš 1., 3. a 5. den), po domluvě s veterinářem

granule - proč hypoalergenní?

prdění - hledej granule bez kukuřice, ta může nadýmat (také jsme měli doma plynovou komoru😀)

megi (neregistrovaný) 24.10.2024, 09:48:07 xxx.xxx.124.4

Já si prosím fotografii štěkanátka! 🙂

Je možné, že mu nejsou 2 měsíce?

Mě to pomalé přimíchávání nových granulí nějak nebere, 
právě proto, že když se děje něco takového, dáme dietu - kaši z dýně, batátů a mikro množství libového masa - okamžitě, bez přecházení.

Chvíli by se na původních granulích zůstat asi mělo, ale když jsou k ničemu…

Dejte dietu, můžete Fortifloru nebo Pro-kolin (probiotika)
a pak hledejte granule bez rýže, možná vadí; tyto dvoje granule mají jeden velký společný jmenovatel, zkuste se mu vyhnout. Ale až po veterině.
To je jedna možnost…
Druhá - nějaké giardie např., ale to by vypadalo asi hůř. 

Každopádně se běžte ukázat na veterinu, protože ty návrhy tady jsou laické pohledy
a potravinové doplňky,
psík může produkovat takový odpad z úplně jiného důvodu než nevhodných granulí.

 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.