Aktuálně: 3 937 inzerátů204 882 diskuzních příspěvků18 186 uživatelů

Sova

Gal (neregistrovaný) 23.10.2024, 19:41:35 xxx.xxx.61.112

Dobry den, muže někdo poradit? Po vypadovce na  behala sova. Volali nám lidé, ze je zraněna, ze ji nevezmou do útulku pro dravce, ať si to poresi policie. Sovy mi bylo líto, tak po noční jsem objížděla vereriny, obvolavala vše kolem, sovu neosetri nemají zkušenosti.  Nakonec jeden ochotný veterinář poradil, co se sovou je, ze je ji třeba zbavit parazitů - vsi a střevní parazity,  a poradně dostat do kondice- nakrmit, ze je od parazitů zeslabla. Sehnala jsem chovatele papoušků, který mi pomohl se parazitů zbavit. Ale ještě bude zapotřebí zopakovat odcerveni od střevních parazitů. Sova je tedy puštík obecný. Žere pinzetou, trochu nabral- už má 520g . Mel 320g. Alezatím neleta, jen preletuje, a nezere sám, tak návrat do přírody je ještě otázkou budoucnosti. Pokud by však neslo jej vrátit zpět, lze si jej nechat a jak zlegalizovat jeho chov, nyní je jen aby přežil, ale pokud by neslo jej vrátit zpět, tak bych byla raději, aby zůstal u nás, když už jsme se dali na takové piplani, aby jsme jej vykresali. Děkuji za rady a odpověď . 

kometa
kometa 23.10.2024, 20:04:24 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele Gal z 23.10.2024, 19:41:35

To opravdu nemáte v okolí záchrannou stanici? Odkud jste?


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.