Aktuálně: 3 922 inzerátů204 517 diskuzních příspěvků18 183 uživatelů

Dnešní zjištění celkové situace

Tom50
Tom50 21.10.2024, 22:07:47 xxx.xxx.139.250

Když jsem psal poraženecky o nevalných koncích mého včelaření před pár dny, došlo k neuvěřiutelné souhře náhod. Ona to spíš byla intuice, taky z pozorování chování včelstev na česně a jinak.

Dneska jsem konečně získal téměř komplexní přehled jak na tom jsem. Zbývá mi prohlédnout 2 vč, vypadají ale bez problému. Pak mám na jednom stan jistě 19 vč ve skvělé kondici + dvě výše zmíněná + pospojované kolapsy, které nedopadnou dobře. Na druhém stanovišti je 12 vč, kde dokonalý přehled mám o 10, dvě nejsou prohlédnutá, ale jeví se v pořádku. Pokud tedy zbývající vč budou shledána jako OK, mám živých a zdravých 33 vč. Z toho je asi třetina velmi silných vč a není žádná souvislost kolik včelstev a zda vůbec dostala nějaký cukr. Zatím chybí obvyklá slabá třetina. Prostě zbylá včelstva se jeví v dobré kondici.

Dnes jsem na stanovišti s 21 vč udělal fumigaci u prohlédnutých (19). Na podložkách, neprohlížel jsem zdaleka všechna vč, jsou vidět roztoči, celkem hodně (100+) u těch nejsilnějších. Jestli nebudu líný (budu) podívám se ráno.

Takže jsem nedopadl, ZATÍM vlastně tak tragicky, na třetím novém stan (u baráku) mám 6 “mladých” oddělků. Ty jsou nakrmené cukrem, bez medu nebyly. Tudíž mám případně z čeho obnovit včelstva i kdyby padlo všechno na melecitozu i třeba pozdější CCD.

Ovšem není zdaleka vyhráno, kolabovat to může ještě v ledu i později. Uvidím a pokud se dožiju, sdělím i vám jak jsem na tom. Ovšem zatím je řeč jen o části problému = VD. Zbývá asi horší věc a to je fakt, že budou zimovat na melecitoze. Myslím, že poznám případně uhynulá vč na “žízeň” a nebo na VD.

(A tajný sen? Bylo by výborné zjistit, že díky absenci oček a neodvedení par stropem včelstvům postačí kondenzovaná voda a přežijí melecitozní zásoby)


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.