Aktuálně: 3 922 inzerátů204 537 diskuzních příspěvků18 183 uživatelů

Bílý jogurt

Nepřihlášená Zrzavci (neregistrovaný) 21.10.2024, 14:42:00 xxx.xxx.226.62
»
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 21.10.2024, 14:34:54

Jestli vy mluvíte jen proto, abyste mluvila, t

to nejspíš logicky asi ne, když jsem doteď ani nepípla. 

ale víte co, mě to může bejt úplně buřtik, jak si to tu povedete. škoda jen, že se nikdo nezamyslí a hledí v úzké uličce klapek na očích a nevidí, že lidé mizí, třeba jen tak, třeba proto, že jim něco vadí, třeba pro x jiných důvodů

balu
balu 21.10.2024, 14:49:29 xxx.xxx.162.174
»
Odpověď na příspěvek uživatele Nepřihlášená Zrzavci z 21.10.2024, 14:42:00

Důvodem může být spousta věcí a spousta lidí, souvisejících i nesouvisejících s místním diskuzním fórem. 

Někdo odejde třeba kvůli mně, někdo třeba kvůli vám. Naděláme s tím něco? Asi sotva, že… 

megi (neregistrovaný) 21.10.2024, 14:50:48 xxx.xxx.124.4
»
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 21.10.2024, 14:18:00

Do zvláštní školy chodí i děti, které se naučí sotva vyjmenovaná slova. 
Učit se Vámi požadované sice mohou, ale nenaučí se to. 
Moje příspěvky můžete přeskakovat, nebo se učit rozumět složitějšímu textu. Tím se Vás nesnažím urazit, můj projev je prostě domotaný a ne snadno srozumitelný, neb toto je prostor, kam se chodím odreagovat. 
Každý máme na něco jiného… 
Ale každý by měl být slušně vychovaný, tolerantní a včas zastavit.
Kdyby se mé dítě pokusilo někoho urazit skrz zvláštní školu, vzhled, schopnost počítat a recitovat, původ atp., dostane zfackováno, že je ani babka nepozná.
 

Varaxi
Varaxi 21.10.2024, 15:07:54 xxx:xxx.5ddc:dd09
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 20.10.2024, 09:58:03

Já myslela uvařenou vynešenku, ne při pitvě. Ale ono to nebude žádná hitparáda ani tak.

Vitamín D - syntetizuje slepice Déčko na slunci? Pokud ano, lze předpokládat, že venkovní slepice ho má dost?

Fikovnice
Fikovnice 21.10.2024, 15:21:50 xxx.xxx.32.41
Orionka:

Large - já klidně 😃. Za to vím, že bílý jogurt se lidé s y. A výjimka s ý. (Psávala jsem vyjímka a až na Fauně jsem se to naučila správně 😊 - takže za mne - opravovat! A klidně v diskuzi, stejně je anonymní a třeba něco pochytí i ostatní )


Však já konkrétně Vás, tuším, naučila i slovo nausea, je to tak?😉

Fikovnice
Fikovnice 21.10.2024, 15:36:02 xxx.xxx.32.41
Nepřihlášená Zrzavci:

Asi to nebude překvapivé, když s Megi pečeme tu knihu, tu kalendář, že budu psát stejně jako ona. Ale o tom to není. To mi věřte. Ale tak jako jí vadí věci, které napsala, tak to vnímám stejně a asi nejen ona, já…. nějak takhle zmizlo více lidí. Mě nebaví, když vlezu do příspěvku o nějakém tématu, že tam pak najdu, příspěvek v duchu, který s tím nesouvisí - omlouvám se  Fíkovnice - a vede k tomu, že  si tu postěžujete na tohole, tu na támhleto….. já to chápu, starostí máte hodně, ale prostě, proč to nepsat všechno třeba  jen do Všeobecného pokecu, ono je to opravdu všude, kam teď člověk přišel.  Opravování rodnýho jazyka se pak taky vždycky zvrhne někam jinam… se podívejte - dotaz padl na jogurt x tvaroh a kde je téma teď? Zahrabaný pod úplně jinýma věcma. A není to jen tohle téma. Když to takhle povedeme dál, lidi sem přestanou chodit, to mi věřte, a umře to  na úbytě. Byla by to škoda. Třeba se pletu. Ale za mě osobně, mně opravdu přijde nepraktický, když jdu do nějakého konkrétního tématu a  ono to tam není, je tam rozbitý auto, diabetes, násilí, vulgarity , politika atakjakopodobně. 

Nu a tak zase jdu, jsem dlouho přemýšlela, zda to napsat, nebo ne, ale jak říkám, bylo by škoda, kdyby to tu umřelo na úbytě.


Tak asi takto: Chodím hodně do Třetího víčka. Vy jste tam nechodila. Až po vzniku jakési rozepře jste se tam zjevila a moralizovala. Nejsem si vědomá, že byste tam dříve jakkoli přispívala. 

Diabetes jsem cca den nebo dva zpátky přesunula do vlákna s názvem - světe, div se - “Diabetes”.

A že píšete obsahově a do jisté míry i pravopisně/formálně podobně jako Megi, mě skutečně nepřekvapuje.

Ad starosti: Trochu si vzpomeňte, zda jste si také nejednou tak různě nepostěžovala, různě nemoralizovala atp. Ostatně s moralizováním mě dle mého názoru překonáváte. 

Je to takové “Zloděj volá: Chyťte zloděje!” Já tu napsala první reakci, že štěně může jak jogurt, tak tvaroh a dodala, že “ten jogurt je bílý”. Pokud Vám toto přijde jako stěžování si, moralizování a vychovávání druhých, tak mně holt ne. Je to o různém přístupu.

A úplně nejjednodušší je na mě prostě nereagovat. Vsadím se, že Vám bude lépe. Nebo si napište adminovi, ať se Vám moje příspěvky nezobrazují. Já si s většinou lidí zde povídám ráda a budu to tak dělat i nadále.

Fikovnice
Fikovnice 21.10.2024, 15:40:26 xxx.xxx.32.41
»
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 21.10.2024, 14:49:29

Však Vám jsem, Balu, psala, kdo odešel zcela nedávno a kvůli komu… Smutné…

J5
J5 21.10.2024, 16:24:41 xxx:xxx.935:8737

Jogurt již máme správně bílý, jádro sporu zmizelo, tak co kdyby válka skončila nerozhodně. Vím, mé přání je sobecké ale když já se fakticky chci dozvědět jak to zaonačit s tím mlékem. Tuším že v tom bude jakási finta páč samo od sebe, jen podle nálady, to asi nepůjde.

Fikovnice
Fikovnice 21.10.2024, 16:31:07 xxx.xxx.32.41
»
Odpověď na příspěvek uživatele J5 z 21.10.2024, 16:24:41

Já bych, J5, ráda…

Jen cítím křivdu a nemám to ráda… První jsem na tazatele zareagovala věcnou odpovědí. A stále si stojím za tím, že moje následná oprava nebyla opravdu nic hrozného, co by muselo někoho vypakovat ihned z diskuze.

A stran jakýchsi stížností - kolik já se jich tu už dočetla! A vždy mě k tomu napadalo pouze a jenom, zda můžu dotyčnému nějak pomoct, je-li to v mých silách. Nic víc, a nic míň. A už vůbec ne, abych dotyčného začala poučovat.

S mlékem snad odepíší lidé více zainteresovaní do této problematiky.😉

kometa
kometa 21.10.2024, 17:12:44 xxx.xxx.147.163
»
Odpověď na příspěvek uživatele J5 z 21.10.2024, 16:24:41

já se fakticky chci dozvědět jak to zaonačit s tím mlékem

A co přesně se chcete dozvědět? Původní otázka se týkala jogurtu a tvarohu.

J5
J5 21.10.2024, 17:15:29 xxx:xxx.935:8737
»
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 21.10.2024, 16:31:07

Já vím, četl jsem. Problém je že křivdu cítí obvykle obě strany a svou pravdu hájí co to jde, protože obvykle platí jen pravda vítězů. Já to samozřejmě dělám také ale lepším se nebo se o to minimálně snažím. Mám na to svou metodu když je křivda zdánlivě nesnesitelná, však víte.

J5
J5 21.10.2024, 17:24:29 xxx:xxx.935:8737
»
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 21.10.2024, 17:12:44

Jenže cestou se nabalil problém. Zkráceně. Jak rozdojit jalovou krávu, případně samici jakéhokoliv savce. Já to považuji za nemožné, zdá se však že to nějak jde. Nikdy jsem se s tím nesetkal takže mně to vážně zajímá.

orionka-2
orionka-2 21.10.2024, 18:03:54 xxx:xxx.f775:9f3d

Podle mě to v jistých případech zařídí příroda sama. Soukromý život psů - Elizabeth Marshall Thomas je knížka, která popisuje jak to ve smečce chodí a když třeba uhyne fena-matka, nastoupí fena-tetička a spustí mléko.  Jakým způsobem to chovatel může ovlivnit ? A jestli to funguje i u skotu ? Nemám zkušenost. Měla jsem zkušenost jen s kozou a ta si to zařídila bez zásahu lidí.

megi (neregistrovaný) 21.10.2024, 18:31:45 xxx.xxx.124.4

Chovatel to ovlivní jednoduše - kastrací feny. 😀 

Možná je to i částečně dědičné, nevím. 
Teoreticky by takto plýtvat neměla fena, která strádá. 

A zbavit se toho, falešky, no tak to znám milion zaručených metod, kteréžto ani jedna nefungují, Megi může mít klíďo 859457 štěkanátek. 

J5
J5 21.10.2024, 18:32:12 xxx:xxx.935:8737
»
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 21.10.2024, 18:03:54

Děkuji orionka-2. Já žasnu. Zdá se že nevím co jsem myslel že vím. Jdu si dohledat co půjde k tomuto tématu. Vždy jsem byl přesvědčen že laktace je podmíněna mnoha faktory s tím že jeden z nezastupitelných je březost a porod.

Anonymní (neregistrovaný) 21.10.2024, 18:48:07 xxx.xxx.147.104

Dobrý večer,  netušil jsem co můj “bílí jogurt ” tady způsobí. Je to částečně mojí neznalostí a částečně důvěřování telefonu a jeho slovníku. Teď  už vím ,že se píše bílý jogurt a že ho klidně můžu dát svému štěněti samozřejmě občas a s rozumem. Děkuji za upozornění bylo to poučné. 

J5
J5 21.10.2024, 18:56:41 xxx:xxx.935:8737
»
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 21.10.2024, 18:48:07

Dobrá reakce. 👏

Sardullah
Sardullah 21.10.2024, 19:27:33 xxx.xxx.221.216
Anonymní:

Dobrý večer,  netušil jsem co můj “bílí jogurt ” tady způsobí. Je to částečně mojí neznalostí a částečně důvěřování telefonu a jeho slovníku. Teď  už vím ,že se píše bílý jogurt a že ho klidně můžu dát svému štěněti samozřejmě občas a s rozumem. Děkuji za upozornění bylo to poučné. 


Já jen zopakuju, co jsem napsala o bambilion přípěvků dříve.

Štěňatům dávám jogurt denně k svačině. Nekrmím granule, sle stravu, kterou bych asi nazvala Barf. Mám velké psy ve váhové kategorii 50+, kteří nemají žádnou intoleranci na mléčné výrobky. Moji psi vyrostli pěkně v klidu.. přibývali na váze rovnoměrně a pomaleji, než jejich sourozenci krmení čistě granulemi  Takže já opravdu nevidím jediný důvod nezařadit zdravému štěněti do jídelníčku i jogurt.

Současní psi jogurt nejí… ale ti minulí ho papkali, dokonce jsem jim jogurt vyráběla doma, abych ušetřila, protože krmení dvou veljých psů není úplně tadáčo a rak každá ušetřená kačka dobrá… zbude víc korunek na mňamky a hračky.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.