Tak když jsem si zagooglila, vzpomněla jsem si i na Sunarku (viz obrázek). Ale stejně mám v paměti jiný obal Sunaru než mi teď jako retro nabídl Google. Na obalu bylo foto mimina.
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 20.10.2024, 23:10:50
Nee, to jsem s prominutím nepapala…😀
Já pak ještě zkusím zagooglit. Ono je taky možné, že to moje hlava děravá popletla. 😀 Ale prostě jsme v těch sedmdesátkách měli doma něco mléčného a na obalu bylo foto prcka.
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 20.10.2024, 23:21:32
Normálně teď jsem ten rozdíl zkoušela najít, ale našla jsem jen ty retro obaly, co jsem vkládala dříve. Vím, že jsme doma měli jak Sunar, tak Sunarku…ale rozdíl si už nepamatuju.
Jo, tak když jsem ten obrázek zvětšila, tak je na Sunarce napsáno, že je to dětská mléčná kaše.
To je zajímavé, že já o žádných lístcích na Sunar nevím. A to jsem na něm byla od narození, a hodně dlouho… Asi mi to naši zatajili. Feminar také pamatuju, ale v “mojí éře” (sedmdesátky) se jelo na Sunaru.
OT: Když děti ze Sunaru blily(ředěný Sunar, pro starší plný Sunar), přešlo se na Feminar, který byl pro “mladší” mimina. …
Normálně teď jsem ten rozdíl zkoušela najít, ale našla jsem jen ty retro obaly, co jsem vkládala dříve. Vím, že jsme doma měli jak Sunar, tak Sunarku…ale rozdíl si už nepamatuju.
Já mám takovej pocit, že sunarka byla fakty kaše… dokonce mám ten pocit, že pod tímto názvem se furt kašičky prodávají. Já teda dělala děckám klasiku krupičnou a nebo sem tam Milupu.
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 20.10.2024, 23:08:00
V celé československé republice se Sunar prodával, většinou v lékárně, ale aby ho dotyčnému člověku prodali, musel předložit lístky. Lékárník příslušný počet lístků odtrhl nebo označil, proškrtnul.
Jestli to už někdo psal, tak se omlouvám za duplicitu, ale čtu to zde se zpožděním.
Sunar byl na lístky…taky pamatuju, kamarádka ho sháněla pro kočku a já měla momentálně mladšího bratra….jinak i moje děti měli od půl roka kravské mléko, kaši z kravského … a ješte jinak, všichni vědí, že mléčné výrobky jsou z mléka, ale že se to mléko úplně rozebere a zase složí (aby to vyhovovalo technologii výroby) už nikoho moc nezajímá, tak pak to složení je o něčem jiném.
A zjištění některých lidí, že mléko je vlastně mateřské mléko skotu a bez telete kráva mléko nemá, a že teda vlastně pijou mateřské mléko je taky psina, protože mléka vlastního druhu (člověčího) by se nenapili…
Potřebuji prosím vysvětlit, kde je ukrytá ta “psina” ve druhém odstavci. Dosud jsem se domníval že tvorbu mléka u jakéhokoliv savce podmiňuje březost (těhotenství) a následný porod mláděte. Také se mně nechce věřit tomu že jsem výjimka která se neostýchá ochutnat lidské mateřské mléko.
Vždy jsem psům dávala tvaroh, jogurt, mléko, šlehačku, vejce, med, ovoce, zeleninu, maso, vnitřnosti, přílohy, vývary, občas i nějaký ten zbyteček. A je mi úplně jedno, kolik čeho v čem je, zrovna tak jako je mi to jedno při člověčím stravování.
Prostě všichni jíme na co máme chuť a co je dostupné. Jíme pestře a v přiměřeném množství. Lidi i zvířata jsou zdravá a netlustá.
Češtinu bych klidně opravovala, nevím proč by lidi Češi měli mluvit a psát jako nějaký Hotentoti. A pokud se někdo hroutí z toho, že ho někdo upozorní na chybu, tak má větší problém než ten, že neumí psát česky.