Určovanie pohlavia pomocou magnetickej rezonancie (MRI) in ovo umožňuje určiť pohlavie kurčiat ešte pred vyliahnutím, v jedenásty až dvanásty deň inkubácie.
Ako oznámila Asociácia švajčiarskych výrobcov vajec (Gallosuisse), švajčiarsky vaječný priemysel ukončí pravidelnú likvidáciu vyliahnutých kohútikov do konca roka 2024.
No, neviem, toto je obsah vajca v 10. a 11. dni vývoja kuraťa vo vajci. Z môjho pohľadu by bolo zaujímavé vylúčiť vajce z inkubácie ešte pred začatím inkubácie.
Odpověď na příspěvek uživatele zvedavec z 16.10.2024, 20:01:28
Ve svycarsku jsou koukam v necem zaostalejsi. U nas se prebytecnymi jednodennimi kohoutky krmi dravci, plazi, drobnejsi selmy. Vyuziti je tak siroke ze to az hezke neni. Tak proc resit takovouhle vec
No, neviem, toto je obsah vajca v 10. a 11. dni vývoja kuraťa vo vajci. Z môjho pohľadu by bolo zaujímavé vylúčiť vajce z inkubácie ešte pred začatím inkubácie.
Bohužel to zatím úplně průmyslově nejde, resp. asi jde, ale s náklady, které nikdo nezaplatí (tím méně spotřebitel).
Odpověď na příspěvek uživatele zvedavec z 16.10.2024, 19:29:49
Určovanie pohlavia pomocou magnetickej rezonancie (MRI) in ovo
No nevím, jstli to na embryu poznat jde. Myslím, že ne. A k čemu to bude? Tak jako tak se zabije nový život. Viz Leithian - nechtění kohoutci jsou součástí potravního řetězce u spousty zvířat. A tím pádem aspoň užiteční. S tím oplodněným vejcem budou Švýcaři dělat co?
Předpokládám z něj udělají stejnou proteinovápnitou hmotu jako z těch kohoutků. Budiž poté přidáváno do krmiv pro masožravá zvířata, ale i kdo ví, zda se nevymyslí nějaká třídící linka, kdy na jedné straně z ní budou vypadávat embrya do krmivářského průmyslu a z druhé strany melanž 🙂
Recent studies report the sexing of fertilized chicken eggs before incubation by two different techniques. One detects gender differences in the DNA content via infrared spectroscopic imaging of blastoderm cells [4]. The other technique uses molecular biology methods to sex not incubated chicken embryos. Embryonic cell material is analyzed via polymerase chain reaction for the female-specific Xho1 repetitive element [5] or the CHD-1 genes [6]. Nevertheless, all methods are not yet tested under in ovo conditions and, therefore, not ready for large-scale usage in hatcheries.
těch metod je hromadu, ale žádná neumí určit pohlaví ještě před nasazením. takže vždycky zabijete kuře, akorát na něj není vidět. a zárodek starší deseti dní dokonce i cítí bolest.
ale nikdo mi neodpověděl na mojí otázku o cenách. víte, tušíte?
Tady ta “výkupní cena” teda nebude ta správná, to bude cena pro koncového spotřebitele. Ale krásně tenhle článek ilustruje, co se stane, pokud se finančně náročná technologie masově nařídí. Ne, fakt se nepřenese na spotřebitele.
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 17.10.2024, 10:49:57
Zvláštní uvažování, záměrně nepíšu blbý, i když…. Pokud poklesne (opět) soběstačnost ČR ve výrobě vajec, opět bude následovat vzestup cen. Kdo uvažuje o opaku je mimo realitu. Nikdy se tak u žádné komodity nestalo.
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 17.10.2024, 10:49:57
No mě jako přijde divný, že musí pořizovat nová plemena, to jako ta stará byly nějaký extra slepice, které jsou spokojené jen v klecích a mimo klec nejsou schopné života?
vzhledem k tomu, že nikdo neodpověděl, já vám to teda řeknu. současná cena jednodenní kuřice pro velkoodběratele je nějaký euro a kousek, záleží na vyjednávání a dodavateli.
prostě k tomu tři padesát za sex není nějaká bagatelní částka, co v něčem rozpustíte a nebude to bolet, je to 3x cena samotné kuřice.
Bodlinka bude vědět. Podle mě to bude otázka těžkých a lehkých snáškových typů. Vycházím z té informace o barvě vajec, ty lehké typy totiž většinou nesou bílá vejce, ty těžké většinou hnědá. Možná ty lehké typy lépe snášejí ty volnější typy chovů a mají lepší konverzi krmiva v tom prostředí. Výmluvu bych v tom nehledala, protože tu přece drůbežář má už krásně v tom, že musí změnit technologii chovu, tj. investovat. Proč by drůbežář nevolil následně slepici, která mu bude vydělávat nejvíc?