Aktuálně: 3 995 inzerátů201 992 diskuzních příspěvků18 147 uživatelů

Slepička nemůže stoupnout na jednu nohu

Zuzana (neregistrovaný) 04.10.2024, 21:43:55 xxx.xxx.195.245

Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně naší slepičky. Před 4 dny v podstatě z hodiny na hodinu přestala chodit, polehávala na trávě ve výběhu. Dala jsem jí do kurníku na suchou konopnou podestýlku a během krmení ostatních slepic jsem jí vzala stranou, aby se v klidu najedla. Přijímá potravu, pije, vyprazdňuje se, přestala snášet. Pařátky a nohy má zdravé, žádná vápenka či zánět, hřebínek krásně červený, peří černé a lesklé. Dnes se snažila postavit a udělat pár kroků, jemně jsem jí prohmatala pravé i levé stehno a zjistila jsem, že levé stehno má proporčně mnohem menší, než to pravé. A opravdu potíž je v té lévé noze, na kterou těžko stoupne. Ještě ten den, co jsem jí našla prvně polehávat, ráno chodila, nekulhala, byla veselá, shánčlivá. Slepičky jsou 9 měsíců staré, krmivo používám Energys granule, hrách, vločky, sušené bráněnky, jogurt, tvaroh, odřezky povařeného hovězího, spousta zeleného z výběhu, ze zahrady ovoce, zeleninu, stravu mají opravdu královskou a v hejnu 19 nosnic (kohouta nemáme) nejsou žádné nepokoje či dokonce kanibalismus. Hřadují v zatepleném kurníku. Snáška je vysoká, při 19 slepicích v průměru 16 vajec denně. Ráda bych slepičce pomohla a nechci ji utratit, pouze v případě, že by se neřešitelně měla trápit. Děkuji za rady, budu za ně velni vděčná. Zuzana


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.