Aktuálně: 3 995 inzerátů201 987 diskuzních příspěvků18 147 uživatelů

Rozštěpená říje - zkušenost

Henrieta (neregistrovaný) 04.10.2024, 19:56:09 xxx:xxx.4d20:4230

Ahoj, máte někdo prosím  zkušenost s rozštěpenou říjí? Dá se feně nějak k hárání pomoci? Mám mladou  chovnou fenu, předchozí hárání byli v pohodě, ale nyní když chci krýt nás trápí toto. ☹️ 

Plaka
Plaka (472 příspěvků) 04.10.2024, 20:52:41 xxx:xxx.1987:cd34

Mám zkušenost se split estrus. Velmi nadějná import fena, při třetím hárání rozštěpená říje, pak po pár dnech dokončeného hárání ošklivý výtok, rtg, sono. Otevřená pyometra, cysty na obou vaječnících, divnost na děložním hrdle. Taková fena by neměla jít do chovu, u nás šla fena na sál a komplet kastraci vlastně hned druhý den. 
Řešila jsem to s vynikajícími vety, jedinou náhradní variantou bylo podání Alizinu (nebo jak se to svinstvo jmenovalo, už je to pár let), doufat, že to dělohu pročistí a při dalším hárání nakrýt. 

janaa
janaa (468 příspěvků) 04.10.2024, 20:52:48 xxx:xxx.547e:ff97

Zkušenost nemám. Jak dlouho,co začala hárat a hárala? Jinak obecně je teď divné období,feny nehárají nebo divně. U mě momentálně měly hárat tři,nehárá ani jedna, a v mém okolí je spousta fen se zpožděním měsíc,dva i víc

Plaka
Plaka (472 příspěvků) 04.10.2024, 21:13:21 xxx:xxx.1987:cd34
»
Odpověď na příspěvek uživatele janaa z 04.10.2024, 20:52:48

Já jsem to u fen nikdy nezažila, ale když zhruba po 10. dni najednou přestala fena hárat = přestalo z ní kapat a takový ty věci, nedošla do tý nej fáze, řekla jsem si, že ok, divnost. Asi za týden, dva, najednou zase hárání naskočilo zpátky, jak když do tý nej fáze. Měla jsem tu Vořechuse, kterej vše skvěle detekoval, byť byl dávno kastrátem. 
Split estrus není zpoždění hárání, je to rozdělení vlastního hárání na dva úseky. Ty to víš, to jen píšu pro ostatní. 

janaa
janaa (468 příspěvků) 04.10.2024, 21:18:03 xxx:xxx.547e:ff97
Plaka:

Já jsem to u fen nikdy nezažila, ale když zhruba po 10. dni najednou přestala fena hárat = přestalo z ní kapat a takový ty věci, nedošla do tý nej fáze, řekla jsem si, že ok, divnost. Asi za týden, dva, najednou zase hárání naskočilo zpátky, jak když do tý nej fáze. Měla jsem tu Vořechuse, kterej vše skvěle detekoval, byť byl dávno kastrátem. 
Split estrus není zpoždění hárání, je to rozdělení vlastního hárání na dva úseky. Ty to víš, to jen píšu pro ostatní. 


Jasný,rozumím. Jen že teď kromě zpožděných hárání vím, i o víc případech rozštěpěnýho hárání z konce léta. Všechno u fen,co nikdy neměly problém. Nějaký důvod to má

Plaka
Plaka (472 příspěvků) 04.10.2024, 21:38:57 xxx:xxx.1987:cd34

Ten důvod by mě zajímal. Chemtrails? Ale u svýho plemene si taky všímám, že v určitý době třeba nezabřezne xy fen. Ono počasí je bláznivý, tropy do půlky září, na jaře zase vedro a pak až zima přišla, tohle určo musí mít na hárání vliv. Moje fena měla prostě uvnitř nějaký zdravotní problém, kvůli tomu ten split estrus. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.