Aktuálně: 3 995 inzerátů201 540 diskuzních příspěvků18 146 uživatelů

Amazoňan odchovaný pod rodiči

Luděk (neregistrovaný) 30.09.2024, 07:19:26 xxx.xxx.59.152

Jak obtížně, a jestli vůbec, se nechá ochočit amazoňan, který byl odchován pod rodiči? Pracuju doma, takže by se mnou měl kontakt po celý den. Jednoho ochočeného už mám, je možné žeby něco pochytil od toho ochočeného (že se nechá drbat, nebojí se ruky atd.) Zbližování by pak nemuselo trvat tak dlouho nebo se pletu? Je mi jasné, že každý je individualista, ale zajímají mě i vaše názory. Předem dík. Luděk

zjarda
zjarda (250 příspěvků) 30.09.2024, 09:51:53 xxx.xxx.139.178

Zdravím, tak podle mých zkušeností(bez rozdílu druhů), tak rozhodně ručně dokrmený a i to třeba rozlišovat, jak byl ruč.dokrmený a v jakém prostředí! 

Vysvětlení: jestli je mládě vychovávano a ruč.dokrmováno v domácím prostředí s celou rodinou a celým chodem domácnosti, tak tohle mládě je a bude úplně jiné a lepší, přítulnější než mládě sice ruč.dokrmováno, ale jen s tím stylem, že bude někde v kleci s jinými mláďaty a teda s člověkem příjde do kontaktu jen v době přikrmování!  A tomu věřte nebo nevěřte…je to na každém. S pozdravem Zappe 

PS: určitě bych doporučil dalšího ruč.dokrmeného a nebo si ho vzít před výletem z budky a sám si ho ještě dokrmit. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.