Aktuálně: 4 025 inzerátů201 001 diskuzních příspěvků18 136 uživatelů

Cena endoskopie

Lucic (neregistrovaný) 28.09.2024, 16:55:47 xxx.xxx.65.224

Dobrý den, kolik tak vyjde endoskopicke vyšetření u kone na klinice? Je lepší kone odvést přímo tam, a nebo ve staji? Mam podezření u svého koníka na vředy, jelikož mi pořád hubne. Děkuji  

Lucic (neregistrovaný) 28.09.2024, 17:57:51 xxx.xxx.65.224

Chtěla jsem se ještě zeptat, jestli nemůže být vyšetření pro kone nějak nebezpečné? Nebo zkusit nasadit omeprazol na slepo? Jde o to, že už delší dobu máme problém s nasvalovanim horní linie, kde nemá skoro žádné svaly (chodíme často kopce, máme 1x tydně tréninky, gymnastiku pod sedlem, práce cca 3-4x do týdne) a je i přesto opadly, navíc mu lezou i žebra, i když mi přijde, že žere dost a krmení má sestavené podle vyzivarky. Už jsem zoufala a nevím co dělat. Podle vet prý nevykazuje úplně priznaky při vredech, ale zase to neznamená, že je nemůže mít. 

Hledačka sv. grálu (neregistrovaný) 28.09.2024, 20:04:20 xxx.xxx.97.137
»
Odpověď na příspěvek uživatele Lucic z 28.09.2024, 17:57:51

Než budete dělat endoskopii, vyloučila bych pravděpodobnější příčiny. 

V prvé řadě má neomezený přístup k senu, popř. pastvě? Není prostě jen hladový? Žere s chutí? Jaká výživářka sestavovala krmnou dávku a co mu tedy dáváte do žlabu? 

Kdy měl naposledy dělané zuby? Co je to za plemeno a jak je starý?

Lucic (neregistrovaný) 28.09.2024, 20:16:53 xxx.xxx.65.224

Je to ČT, má 14 let. K senu bohužel nonstop přístup nemá, v ustajeni bohuzel neni moznost, dostává denně tak 4-5 velkých sitek sena, žere s chutí, vždycky v kybliku vse sezere a u sitky je pořád. Zuby má dělané 4 měsíce zpátky, dostává Sano ProEQUI Müsli No Grain 1 kg, vojteskove granule a sladkovy květ půl kg, řepkový olej, perfect equi. Na dotahovani podbrisniku občas reaguje špatně, často okusuje strom při tom.. 

Lucic (neregistrovaný) 28.09.2024, 20:20:27 xxx.xxx.65.224

Přes léto vypadá mnohem lépe, sice s nasvalenim máme pořád problémy a nemůže nabrat svalovou hmotu.. ale jak přijde podzim a zima, je to hrůza, začnou mu lest žebra a celkově snad ještě více opadne.. 

Ještě mě napadlo ho dát do boxu a dát mu tam třeba 3 sitky s malými oky aby mohl pořád žrát.   

Hledáčku sv. grálu (neregistrovaný) 28.09.2024, 23:37:01 xxx.xxx.159.208
»
Odpověď na příspěvek uživatele Lucic z 28.09.2024, 20:20:27

Chápu správně, že je kůň 24 hodin venku na pastvinách? Mají tam trávu? Nebo je to jen vydupaný výběh a proto dostává seno. My třeba máme ve výbězích pořád ještě dost trávy.

 Je ve výběhu sám? Tzn. těch 4-5 sítěk sena sežere jen váš kůň, nedělí se o něj náhodou ještě s ostátními koňmi? Obecně seno do sítí dostávají tlustí koně, aby se zpomalil a zmenšil jejich příjem potravy. Váš kůň má ale opačný problém.

 Za mě by v prvé řadě kůň měl dostávat seno volně ložené a ne do sítí. A měl by ho dostat tolik, kolik ho je schopen sežrat. To znamená ideálně by ho měl mít k dispozici pořád. A přes zimu pak na něj hodit deku.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.