Aktuálně: 4 025 inzerátů200 998 diskuzních příspěvků18 135 uživatelů

Bílý švýcarský ovčák

Hanka (neregistrovaný) 28.09.2024, 12:21:32 xxx.xxx.243.134

Všechny vás zdravím, chtěla jsem se zeptat, jestli by byla velká chyba koupit si bílého švýcarského ovčáka bez PP. Chtěla bych si totiž pořídit fenku, ale z mnoha důvodů ji nechám vykastrovat. A drahého psa s papíry je vykastrovat škoda. Proto se vás ptám, jestli pes bez papírů může mít nějakou vadu?

balu
balu (2068 příspěvků) 28.09.2024, 12:34:08 xxx.xxx.162.174

Ano, byla by velká chyba koupit si bílého švýcara bez PP. Stejně jako jakékoliv jiné plemeno. Tím, že koupíte psa bez PP podporujete množitele, kteří množí často na povahově a exteriérově nevhodných jedincích, mnohdy v otřesných podmínkách, kdy jsou feny jen fabriky na štěňata.

Průkaz původu vám zaručuje, že si kupujete opravdu to plemeno, které chcete, tedy bílého švýcara, a ne nějakého křížence švýcarovi podobnému. A že chovatel musí dodržovat určité podmínky chovu. 

A ne, fakt nestačí vidět oba rodiče malého bezpapíráčka, protože vám nikdo nezaručí, že to jsou opravdu jeho rodiče.

Ke kastraci - fůra fen s PP je vykastrovaných. Pominu názor na kastraci - zásah do organismu feny a jeho vhodnost. Fena nemusí mít štěňata vůbec, stačí ji jen v době hárání uhlídat. A to není nic tak těžkého. Jde to i bez kastrace.

Jestli je vám líto peněz na pořízení parťáka a kamaráda na cca 13 let, tak si pořiďte plyšáka. Pořizovací cenou to totiž teprve začíná. 

Varaxi
Varaxi (672 příspěvků) 28.09.2024, 12:35:34 xxx.xxx.137.233

Každý pes může mít vadu.

Podívejte, úvaha je taková: Buďto chcete dané plemeno, pak pořídíte PP psa. Nebo chcete prostě nějakého psa, pak si pořiďte nějakého voříška nebo přiznaného křížence - nebo i toho bPP psa, pokud budete ochotná přísahat na holý pupek, že není z množky, ale neříkejte mu švýcarský ovčák a nedivte se, když bude bázlivý, nebude mít všechny zuby, bude šmajdavý, strakatý, s ušima dolů a třikrát tak velký, než jste si představovala.

Anonymní (neregistrovaný) 28.09.2024, 12:46:39 xxx:xxx.9283:d05e

Myslím, že zrovna u BŠO je velmi důležitá správná socializace, která je u bezPP chovů dost nejistá. Navíc nejsou rodiče testovaní na dědičné nemoci. Jestli nechcete psa na chov, je lepší varianta vzít si ,,papírové" štěně s exteriérovou vadou  (zálomek na ocase, neúplný chrup), ty se obvykle prodávají levněji, protože je nelze použít v chovu. Ohledně množíren samozřejmě souhlasím s Balu.

rapotačka (neregistrovaný) 28.09.2024, 12:50:56 xxx:xxx.9c97:a315

Pokastrační inkontinence? 

Co to asi je?

impact
impact (685 příspěvků) 28.09.2024, 12:57:13 xxx.xxx.61.206
Hanka:

Všechny vás zdravím, chtěla jsem se zeptat, jestli by byla velká chyba koupit si bílého švýcarského ovčáka bez PP. Chtěla bych si totiž pořídit fenku, ale z mnoha důvodů ji nechám vykastrovat. A drahého psa s papíry je vykastrovat škoda. Proto se vás ptám, jestli pes bez papírů může mít nějakou vadu?


Mám fenu a psa s PP a oba jsou vykastrovaní. Koupila jsem si je s PP, protože jsem chtěla konkrétní plemeno (pro jeho vzhled a povahu) a ne se nechat napálit množírnou, která mi nabulíkuje cosi o čistokrevnosti a pak mi z toho vyroste vořech. Vořechů mám dost, ale ty jsem si posbírala jako  darovací a nechtěné a nevadí mi, že jsou vořeši. 🙃

Stella (neregistrovaný) 28.09.2024, 17:53:13 xxx:xxx.43:14a4

Pokud vám nevadí, že budete mít křížence, s možnými zdtavotními problémy, kupte bez PP.  Ale u té ceny- narážím na spoustu psů bez PP, kteří jsou dražší než s PP.

Ivus
Ivus (146 příspěvků) 28.09.2024, 21:00:08 xxx.xxx.113.99

Já mám psa bez pp a fenku s pp. U fenky jsme věděli, co kupujeme, náš pán chovatel chová foxteriery od 1968, posuzuje je na výstavách atd…

U psa bez pp jsme osobně potkali oba psí rodiče. Víme jak se chovají i jak vypadají, co umí a neumi, víme čím se tatínek liší od pp psů… nemyslím, že pes bez pp je horší než s pp, ale dobře vybírejte, je to těžší, než si vybrat psa s pp. Je to levnější, ale taky můžete (ale nemusíte) skončit s úplně jiným psem, než jakého chcete. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.