Aktuálně: 4 013 inzerátů200 926 diskuzních příspěvků18 133 uživatelů

Nouzové ubytování slepice - prosím o brainstorming :-)

Zrzavci
Zrzavci (3495 příspěvků) 27.09.2024, 20:11:57 xxx.xxx.36.119

Hilfe! Pomoc. SOS

Asi nejvíc můj dotaz míří na Buggyru - jako na mistra provizorních řešení. Předesílám, že zatím nevím, zda do toho půjdu, ale… .u sousedů je slípka, který ostatní brutálně ubližují /protože nemají úplně ideální prostředí, ale s tím moc nenadělám/. Já kurnik ještě nemám, nemám v podstatě žádný zázemí na slepici, ale třeba by se něco vymyslet dalo????? 

Ptám se proto, že je před námi zima a já nevím jak ji nějak nouzově ubytovat. Je mi jasné, neznáte naši situaci, co tady máme-nemáme k dispozici, ale prostě kdyby se vám chtělo - házejte nápady, na minimální věc, jak bych to mohla udělat. Musím to zvládnout sama a moc času nemám, musím dělat jiný věci. Budu vděčná. Třeba mi ji sousedka nedá, třeba jo. Třeba to nepůjde u nás, třeba jo. Ale když se nezeptám, budu si to vyčítat. Díky všem předem za případný nápady a čas.

megi-the-pes
megi-the-pes (3180 příspěvků) 27.09.2024, 21:07:03 xxx.xxx.124.104

Nemůže být jedna slepice. Bude jí zima a smutno. 

Pošli ji sem s někým, kurýrem,

nebo postav boudu 1x1x1 m (nebo nejjednodušší konstrukce jako áčkový stan), bedýnku na spinkání a bedýnku na vajíčko, jednu stěnu otevírací na úklid a mini dvířka s mini žebříčkem a dům postavit do výběhu nalepeným na stěně, stačí 3 stěny pletiva, nahoru síť… a koupit k tomu 3 4 5 slípek

Zrzavci
Zrzavci (3495 příspěvků) 27.09.2024, 21:19:37 xxx.xxx.36.119
»
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 27.09.2024, 21:07:03

Já vim, že nemože být jedna. Ale takhle je tam separovaná v kurniku stejně sama a jak vyleze, dostane od ostatních vylágoš, tak je zalezlá. A sama. Tady by si mohla chodit ven. Tak jako tak je sama. Já to teď prostě na víc kusů nemám. Nemám to teda ani na tu jednu, ale je mi jí hrozně líto.

Doron
Doron (2385 příspěvků) 27.09.2024, 21:37:27 xxx.xxx.166.104

Králíkárnu, starou nepoužívanou boudu, kůlnu nemáte? 

Nějakou bednu?, sud(obalit kobercem), fkexou vyříznout dvířka🙂)), ve sběrném dvoře sehnat staré spodní kuchyňské   skříňky , podložit cihlama? Případná izolace polystyren?

Já jednou usadila kvočnu do vykuchané staré pračky🙂))), pěkně jsem jí tam nastlala slámou a jak ta byla spokojená🙂

Výběh nepotřebuje, jedna slépka žádnou škodu nenadělá.

Ladd
Ladd (116 příspěvků) 27.09.2024, 22:40:46 xxx.xxx.20.130

Jestli je brutálně šikanovaná, samotné ji bude líp. Dělal jsem v drůbežárně tak vím, že ti otloukánci měly ze života peklo. Jestli je plně opeřená, tak zima nevadí. Předpokládám, že je to hybridka s ne moc velkým hřebenem. Hlavně na noc zabezpečit před predátory, průvanem a případnými nočními extrémními mrazy. A jsem taky za to, pustit ji na volno a králikárna nebo kuchyňská skříňka na bydlení pro jednu slípku je ideál. 

Anonymní (neregistrovaný) 28.09.2024, 05:26:48 xxx.xxx.18.150
Zrzavci:

Hilfe! Pomoc. SOS

Asi nejvíc můj dotaz míří na Buggyru - jako na mistra provizorních řešení. Předesílám, že zatím nevím, zda do toho půjdu, ale… .u sousedů je slípka, který ostatní brutálně ubližují /protože nemají úplně ideální prostředí, ale s tím moc nenadělám/. Já kurnik ještě nemám, nemám v podstatě žádný zázemí na slepici, ale třeba by se něco vymyslet dalo????? 

Ptám se proto, že je před námi zima a já nevím jak ji nějak nouzově ubytovat. Je mi jasné, neznáte naši situaci, co tady máme-nemáme k dispozici, ale prostě kdyby se vám chtělo - házejte nápady, na minimální věc, jak bych to mohla udělat. Musím to zvládnout sama a moc času nemám, musím dělat jiný věci. Budu vděčná. Třeba mi ji sousedka nedá, třeba jo. Třeba to nepůjde u nás, třeba jo. Ale když se nezeptám, budu si to vyčítat. Díky všem předem za případný nápady a čas.


Mein Gott! Pelichá a je rozpeřená? To je zásadní informace, teď to holky dělaj. Změní naráz svůj gezicht a hejno ji najednou odmítá jako cizince. Pelichání je pro ni stres a zátěž pro organismus, takže se ani nebrání a nebojuje o svoje postavení. Pokud je to tak, nechte ji být az zaroste, zase se zařadí. 

Jestli je to jinak, místo kurníku kopejte díru, protože patrně zdechne. Druhý důvod proč hejno odmítá je nemoc..

JardaPecival
JardaPecival (400 příspěvků) 28.09.2024, 07:59:25 xxx.xxx.228.63

Jakmile k ní pak přiřadíte svoje nový slepice, bude dostávat stejně, jako teď.. Nebo najde nějakou ještě víc pod sebou a bude jí vracet všechno, co doteď sama inkasovala.. Sou to potvory..

Jinak já pro kohouty na ty dva měsíce postavil ubikaci z nasucho poskládanýho ztracenýho bednění, vokýnka z plexiskla a jak se jim tam libílo..

drvodelkafialova
drvodelkafialova (1168 příspěvků) 28.09.2024, 08:22:44 xxx.xxx.171.125

Ta je nejspíš nemocná. Domů ji netahejte, ještě si něco zanesete. Slepice jsou potvory, ale chovají se tak, když instinktivně ví, že něco nehraje. Ke zdravé soudružce by se tak nechovaly.

megi-the-pes
megi-the-pes (3180 příspěvků) 28.09.2024, 10:12:05 xxx.xxx.124.104

No já nevim. Mám jednu, co chodí spát jinam, nevyrábí vajca, odjaktěživa. Jde spát na botník a čeká, až ji odnesu nebo převelím k ostatním. Zaleze do krabice se slámou a sedne, řeknu spinkejte dobrou a zavřu dveře. Takto každý den.

Jedna zas “šikanujue” všecky okolo, je nejstarší, opelichaná, ať děláte, co děláte, všecko peří jí nenaroste, ale vyrábí vajca a je jako pejsek, moje nejoblíbenější. 

Jsou to už tři čtyři várky slepic do původního hejna pěti kusů, všecko se mlátilo, ale já je nenechám, chovám se k nim jako k bojovým psům! Rozsadim, odstrčim, dám přednášku!
Jednu furt štípaly, když se šlo jíst, tak to teda ne, sedla jsem si tam a nadávala jim, kdo se bude chovat jako debull, pude na samotku nebo do polífky. Jsi hnusná na soudržku, nejíš, padej. A přestaly. 

Kdyby tyto slépky, co tam někde živoří na udusaném plácku 3x3 m, měly dost místa, rozběh, nepraly by se třeba vůbec. 
Ale majitelům je to fuk, tak co s tím. 

lesnizinka
lesnizinka (2117 příspěvků) 28.09.2024, 10:59:30 xxx.xxx.82.191

Mamka to taky tak měla(podobně) koupila ke třem starým dvě nové a staré je neustále mlely, nechtěly je pouštět do kurníku a když je tam mamka nahnala všechny, tak shora z hřadu pořád klovaly do hlav a zád ty mladé. Tak jednou, jak začal šramot vlezla do kurníku, sledovala a jak jedna z těch starých začala útočit na mladou, seřvala ji, přetáhnula metlou a od té doby byl klid. Jak se říká: jedna dobře mířená je za tisíc slov… Jenže ano, musely by zajímat i majitele😟


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.