Aktuálně: 4 004 inzerátů201 010 diskuzních příspěvků18 137 uživatelů

Vybíravá agama trucuje?

Hearley (neregistrovaný) 26.09.2024, 19:23:19 xxx.xxx.112.8

Dobrý den , jsem už zoufalí .Můj agamák odmítá šváby za poslední roky je zvyklý výhradně na sarančata ,ale jelikož jejich chov a přeprava (dost úhynů) se nevyplatí upřednostnil bych raději šváby a sarančata jen jako doplněk jednou za pár dnů .Nyní už je to týden co měl naposledy krmení (sarančata) od té doby mu nabízím šváby a dělá že je nevidí buď zavře oči ,nebo zaleze a je nasraný a trucuje ,to samé zelené krmení to pro něj najednou neexistuje už vůbec ..Myslíte ,že mu mám dát čas a nabízet stále šváby a počkat až dostane hlad?Přece není blbý a kvůli tomu že nemá sarančata neumře hlady? Máte s tím někdo zkušenosti? Děkuji za odpovědi :)). Teploty v teráriu chladné místo 24-25 stupňů pod výhřevem 47 stupňů ,plnospektrální ,výhřevná a UVB..

trojAAAcko
trojAAAcko (123 příspěvků) 27.09.2024, 07:01:14 xxx.xxx.3.37

Zdravím, 

jestli to chápu dobře tak Agama je už dospělá a Vy snažíte krmit denně? Škoda, že jste přiložil/a foto popřípadě váhu jedince (za mě je jen udání váhy trošku zkreslující kvůli “velkému” rozptylu velikosti Agam apod…).  Pokud to chápu dobře tak sarančata pravidelně objednáváte, ale přijdou třeba z třitiny mrtvé? V tomto ohledu bych možná popřemýšlel třeba o změnu dodavatele, protože hodně lidí kteří mají jen Agamu a odmítají si to chovat sami doma tak jen objednávají a jsou spokojeni a nemají z dopravy úhyny. Jestli Vám i doma umírají tak by to ještě chtělo i dohledat potřebné podmínky pro aspoň pro “udržení” na živu než půjdou na zkrm.

Jinak důvodů proč nechce šváby může být několik. Jestliže je hodně vykrmená - nemá potřebu si zvykat na něco jiného a jednoduše si počká dokud nedostane sarančata na které je zvyknutý. Další faktor může být počasí poslední 1-2 týdne kdy nebylo úplně slunečno a chladněji což může mít za důsledek menší útlum - menší žravost a tudíž i horší přeučování. Pokud teda chcete opravdu přeučit na šváby tak to bude chtít udělat hladovku dostatečně dlouhou.

Vzhledem k tomu, že se jedná pravděpodobně o dospělou Agamu tak živočišná strava už není nutností a není úplně nutné je živočišnou stravou krmit každý den. Zelený každý den (prostě ať má k tomu přístup nonstop) a ty sarančata bych nechal jen jako doplněk jak zmiňujete. Třeba 2-3x týdně, ale také záleží kolik tich sarančat dáváte a jaké velikosti. Pokud teda chcete přeučit na šváby tak následně ty šváby by měl mít pořád jako ten “doplněk” co dostane jednou za pár dní.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.