Aktuálně: 4 015 inzerátů200 941 diskuzních příspěvků18 135 uživatelů

dotaz pro paní Bodlinku

V (neregistrovaný) 26.09.2024, 15:37:15 xxx.xxx.117.40

Dobrý den.

Moc prosím o názor. Pokud by se v chovu drůbeže (v domácích podmínkách) vyskytla Markova choroba, je nutno vybít celé hejno, i když nemá příznaky, kvůli bacilonosičství? Nebo to není nutné? 

Děkuji velmi za pomoc.

V (neregistrovaný) 26.09.2024, 17:23:59 xxx.xxx.117.40

VCera vecer jsem totiz musela zabit mladeho kohouta. Z niceho nic se nacepyril a mel uplne zkroucenou hlavu a nemohl ji narovnat.Krk proste dole jako by neustale sledoval zem a jeste ohlou hlavu. hned jsem ho zlikvidovala a desim se markovy choroby. Par slepic se chvilema nacepyri ale jinak jsou vischni ok. Nevim, zda to neni preperovanim, nebo je prehnane nepozoruji. On mel jen ten krk. Zajima mne, zda bych musela vybit vsechny, nebo jak byste postupovala vy. Dekuji za nazor

Bodlinka
Bodlinka (1269 příspěvků) 26.09.2024, 18:34:31 xxx.xxx.89.84

jsou to dvě odlišné věci:

příčina krutihlavu, těch je opravdu hodně včetně mnoha zcela neinfekčních a markova nemoc do toho seznamu sice patří, ale až hodně vzadu, je mnoho pravděpodobnějších příčin

a herpesvirus jako původce markovy nemoci, to je natolik všeobecně rozšířená záležitost že prostě drůbež ho má. i kdybyte nakrásně všechny slepice zlikvidovala tak prostě nemáte kde sehnat nějakou lepší náhradu.

V (neregistrovaný) 26.09.2024, 18:46:29 xxx.xxx.117.40
»
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 26.09.2024, 18:34:31

Tak to jste mne hodne uklidnila. Dekuji. Na google me zhrozilo, ze pisou, ze je treba vybit cele hejno, protoze jsou bacilonosici. A taky me hodne prekvapilo, ze nemoci, ktere zpusobuji zkriveni hlavy je tolik🤔


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.