Aktuálně: 4 026 inzerátů201 004 diskuzních příspěvků18 137 uživatelů

Poměr Ca:P při sestavování krmné dávky pro koně seniora

Anonym (neregistrovaný) 23.09.2024, 15:05:24 xxx.xxx.154.39

FYI - kůň není můj, nebudu platit výživáře, nebudu platit krmivo, pouze se snažím vymyslet, co by se takovému koni dalo krmit a v jakém poměru

Přemýšlím nad kyblíkovým krmivem z řepných řízků, rýžových otrub, extr. sóji nebo slad. květu, mleté lněné semínko, za studena lisovaný řepkový olej. 

Řeším ale poměry kolik čeho dát aby byl poměr Ca:P v pořádku.

Krmení by bylo pro starou kobylu, ktará by potřebovala před zimou přibrat. Bez práce, ustájená 24/7 na pastvině v s přístřeškem, seno k dispozici, momentálně bez příkrmů, příkrm možný jednou denně.

jentak (neregistrovaný) 23.09.2024, 17:19:49 xxx.xxx.235.225

A co když vám někdo poradí blbě? Jak zjistíte, že to, co vám nějaký anonym na netu poradil, koně nepoškozuje?  

Verun
Verun (1017 příspěvků) 23.09.2024, 21:09:59 xxx.xxx.220.12

přibrat před zimou…na to už je pozdě, začít se musí cca v srpnu, ono to trvá než to najede tak dva měsíce. určitě zadekovat. koukněte na články na http://www.centrumkrmiv.cz/    pak na těch stránkách koukněte na jednotlivá krmiva v e-shop krmiva (kliknete na granule a vyberete třeba ty řepné řízky a přečtete si o nich, s čím se míchají a.t.d. ) prostě si se stránkama pohrajte a najdete spoustu odpovědí.

A udělat zuby…seno je základ, ale když ho nemůže žrát nepřibere. Odčervit.

Anonym (neregistrovaný) 23.09.2024, 21:36:20 xxx.xxx.154.39
»
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 23.09.2024, 21:09:59

Já vím.. začít chtělo ideálně už na jaře. Bohužel jak říkám, nejsem majitel, moc to neovlivním. Snažím se aspoň zjistit co by šlo dávat, spočítat náklady… ať můžu nějak zkusit vysvětlit, že by to bylo fajn, co by to stálo atd. Centrum krmiv mám projeté skrz na skrz, vypsané poměry Ca:P u všeho až na rýžové otruby, u kterých se mi ho stále nedaří dohledat (vím jen že obsahují více P než Ca), přečtené doporučené dávkování i doporučené kombinace.

Zuby naposledy předloni,jsou v plánu znovu tento podzim, seno zvládá dobře Odčervena naposledy na jaře, bude znovu s prvními mrazíky (kvůli koprofágním broukům).

Anonym (neregistrovaný) 23.09.2024, 21:42:13 xxx.xxx.154.39
»
Odpověď na příspěvek uživatele jentak z 23.09.2024, 17:19:49

Beru to tak, že rady na internetu jsou prostě rady. Žádnou radou, ať z internetu nebo z osobního setkání, se neřídím slepě. Ale často rady (ať už dobré či špatné) vedou k dalším myšlenkám, které by mě třeba samotnou nenapadly.

Jentak (neregistrovaný) 23.09.2024, 22:55:00 xxx.xxx.235.225
»
Odpověď na příspěvek uživatele Anonym z 23.09.2024, 21:42:13

Takže když tu někdo napíše nějakou KD, tak si to kontrolně přepočítáte stran makro a mikroprvků, jestli  kobylu třeba nepředavkováváte a neničíte jí např. ledviny? To si to můžete sestavit rovnou, ne? 

Ve vašem případě vyberte hotovou směs a dávejte ji v doporučené dávce. To bude nejjistější.

Verun
Verun (1017 příspěvků) 23.09.2024, 23:37:39 xxx.xxx.220.12
Anonym:

Já vím.. začít chtělo ideálně už na jaře. Bohužel jak říkám, nejsem majitel, moc to neovlivním. Snažím se aspoň zjistit co by šlo dávat, spočítat náklady… ať můžu nějak zkusit vysvětlit, že by to bylo fajn, co by to stálo atd. Centrum krmiv mám projeté skrz na skrz, vypsané poměry Ca:P u všeho až na rýžové otruby, u kterých se mi ho stále nedaří dohledat (vím jen že obsahují více P než Ca), přečtené doporučené dávkování i doporučené kombinace.

Zuby naposledy předloni,jsou v plánu znovu tento podzim, seno zvládá dobře Odčervena naposledy na jaře, bude znovu s prvními mrazíky (kvůli koprofágním broukům).


No ta třeba u tohoto článku http://www.centrumkrmiv.cz/post/podzimni-krmeni-hubenych-koni-25/?p=5 , máte krmnou dávku, vemte tu snídani, můžete tam šprycnout olej, nebo dát rovnou slunečnici , len střídat za soja- len nebo dát vylisky, (mixovat asi semínko nechcete) na rýžovky vám majitel asi taky neskočí, to je drahé…udělat ideální poměr Ca: P , taky jsem se s tím dlouho trápila až  mě to přešlo. Budete to míchat vy nebo majitel…ve druhém případě to udělejte co nejjednodušší. Já  dávala v zimě řízky s müsli NovaEui, slunečnicí navíc a lněné výlisky a mrkev, hrst mačkaného ovsa, ale jen protože byl k dispozici a ale já ho nekrmila . Ono 800g suchých řízků je okolo 5 litrů “rašeliny” bude mít čas to kobyla nerušeně na pastevku sežrat? 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.