Aktuálně: 4 057 inzerátů199 497 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů

Hroznové víno pro papoušky

Zeron (neregistrovaný) 17.09.2024, 20:56:33 xxx.xxx.212.186

Už z několika zdrojů se dozvídám že hroznové víno není vhodné pro papoušky ale nikde nestojí proč tomu tak je. Víte? Vždyť je to ovoce. 

Alex66
Alex66 (80 příspěvků) 17.09.2024, 22:32:12 xxx:xxx.6db2:bfa

Tak to slyším poprvé. Já ho dávám spoustu let a alexandři ho mají moc rádi. Kogny už o něco míň. Jestli to není myšleno kvůli postřikům. Já mám pár hlav stolních hroznů a nešplíchám je takže z tohoto hlediska bych měl být v klidu.

zjarda
zjarda (231 příspěvků) 18.09.2024, 05:02:04 xxx.xxx.139.178

Zdravím,  hrozny a škodlivé pro papoušky, tak to je fór z prvního dubna 🤣 Dávám je papouškům odjakživa, samozřejmě s mírou nebo u některých druhů se pak může objevit průjem, ale tento průjem není nebezpečný. Samozřejmostí je, že se všechno co podáváme papouškům důkladně myje!  S pozdravem Zappe 

Anonymní (neregistrovaný) 18.09.2024, 07:36:37 xxx.xxx.123.10

Je to pravda, nic nového pod sluncem a neplatí to jenom pro hrozny ale i banány a vlastně veškeré přezrálé ovoce:

Nadměrný přísun cukrů včetně jednoduchých cukrů ve zrálem nebo přezlálém ovoci ( i sušeného) jako je: hroznové víno !!! (rozinky), *banány, ale i přezrálé *třešně, hrušky, *mango, liči, *fíky, …. - zatěž pro játra, překyselení organismu, odplavení minerálů....

zjarda
zjarda (231 příspěvků) 18.09.2024, 11:29:48 xxx.xxx.139.178

Zdravím,  no v této moderní době se preferuje, že vše co je zralé a přezrálé je špatně!  Ale nějak se zapomnělo na selský rozum, že teda kdyby způsobovali výše uvedené potíže, tak to by ten papoušek musel toho spořádat kila! A určitě to nehrozí, když na den dostane 1kuličku hroz.vína(dle velikosti), plátek banánu, 1mandarinku(zase dle velikosti), plátek kiwi, 1třešeň a atď. Neznám nikoho, kdo by jim dával ovoce nebo zeleninu po kilech! Také se už tady probíralo “dávkování” písku - prý max. 2 až 3zrníčka, tak to je výsměch pro všechny chovatele! A pozor, prý na to byla nějaká studie 🤣. Už vidím, jak chovatel chodí po volierách a počítá zrníčka🤣, ale vidět tohle jednou, tak smíchy skončím v Bohnicích! A zase selský rozum, kde nebo do čeho se ty 3zrníčka písku mají dát, do jaké misky nebo přímo do zobáku?! Jen tajně doufám, že se toho nesmyslu nikdo nechytil nebo teda co takhle doba přináší a to nejen do chovatelství…je vážně hrůza a děs! Chudák další generace 🙏Jdu blejt, velebnosti 🤮  

zjarda
zjarda (231 příspěvků) 18.09.2024, 12:57:59 xxx.xxx.139.178

Zdravím,  to v žádném případě. Právě, že je berou jako první a já v klidu dávám i jadérka z jablíčka, melounu, pecku z třešně a co baští ze šípek - jadérka a to samé z rybízu… Aby mohli být pro ně nějak škodlivé, tak by toho museli zbaštit plný kýbl! Prostě selský rozum a nějaké nesmyslné studie ať jdou někam!  S pozdravem Zappe 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.