Aktuálně: 4 059 inzerátů199 455 diskuzních příspěvků18 102 uživatelů

Rasy

Sardullah
Sardullah (1477 příspěvků) 17.09.2024, 18:28:29 xxx.xxx.189.104

Proti řasám je nejlepší mít v akvárku rovnováhu resp. stav, který se tomu blíží. Často se řasy objevují v čerstvě založených akváriích (čerstvě znamená i několik měsíců po založení), často sami vymizí, až si akvárko sedne…pokud je tam správný poměr živin a světla…není přerybněno, nepřekrmujeme a není to přesvícený holobyt.

Teda z fotek pořádně neurčím rostlinu…na té první fotce mi to připomíná nějaký echinodor…tyto rostliny se běžně prodávají, když to laicky řeknu ve vzdušné formě, jsou pěstovány ve sklenících, ne ve vodních nádržích a když je umístíme do akvária, tak ty suchozemské listy postupně odumřou a vyrostou nové “podvodní”…a mě na té první fotce přijde, že se nejedná o řasu, ale o odumírající list.

Jestli i ta druhá fotka je nějakej echináč, tak stejný problém.

Pokud máte řasy jako takové, tak já osobně bych přihodila hromadu nějakého rychlerostoucího plevelu, aby odčerpal živiny a hrst šneků…okružáků, levatek…

Chtělo by to asi více info o akvárku, takhle je to věštění z křišťálové koule…

Otíci na šneky ano, ale pozor, jsou to importy, velká úmrtnost, parmičky siamský asi ju, ale dokud jsou to mladý kusy, starší nejenže se na konzumaci řas můžou vybodnout, ale můžou i ožírat rostlinstvo…


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.